Alora Transdermal: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Šis vaistas priklauso hormonų grupei ir yra estrogenas, skirtas moterims. Jis dažniausiai naudojamas menstruacijų nutraukimo laikotarpiu – menopauzėje – atsirandantiems nemaloniems simptomams, tokiems kaip karščio bangos ar makšties sausumas, palengvinti. Tokie pokyčiai moters organizme dažniausiai atsiranda dėl natūraliai sumažėjusio estrogenų kiekio.

Pagrindinės paskirtys

Estrogenų preparatai padeda sumažinti menopauzės sukeltus negalavimus, pavyzdžiui, karščio pylimus, makšties diskomfortą arba sausumą. Jeigu vargina tik makšties srities simptomai, pirmiausia patariama svarstyti vaistus, kurie veikia lokaliai – pavyzdžiui, žvakutes ar kremus – ir tik vėliau rinktis geriamas ar transdermines (per odą vartojamas) formas.

Be pagalbos menopauzės metu, šie hormonai gali būti skiriami ir toms moterims, kurių organizmas natūraliai pagamina per mažai estrogenų, pavyzdžiui, dėl tam tikrų ligų ar kiaušidžių veiklos sutrikimų. Kartais estrogenų preparatai taikomi ir siekiant sumažinti kaulų retėjimo (osteoporozės) riziką po menopauzės, tačiau šioje srityje dažnai rekomenduojami alternatyvūs medikamentai, kurie gali būti saugesni ilgalaikėje perspektyvoje. Dėl kaulų stiprinimo veiksmingais laikomi ir kiti vaistai, todėl apie galimas alternatyvas vertėtų pasikalbėti su gydytoju.

Kaip naudoti transderminį pleistrą

Prieš pradedant gydymą su transderminiu pleistru, svarbu susipažinti su vartojimo instrukcija. Jei kyla neaiškumų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Pleistrą reikia klijuoti ant švarios, sausos, sveikos odos vietos (tiksliai nurodytos gydytojo arba vartojimo instrukcijoje). Kiekvienas gamintojas gali nurodyti šiek tiek skirtingas klijavimo zonas, todėl svarbu laikytis individualių rekomendacijų. Pleistrą stipriai prispauskite apie 10 sekundžių, kad jis gerai prikibtų. Negalima klijuoti ant krūtų, sudirgusios, paraudusios ar pažeistos odos, tose vietose, kur pleistras gali lengvai nusilupti, pavyzdžiui, ties juosmeniu.

Vaistą paskiria gydytojas, o dozavimo grafikas gali skirtis – dažniausiai pleistras keičiamas du kartus per savaitę (kas 3–4 dienas), visada laikykitės jums paskirto režimo.

Kiekvieną naują pleistrą verta klijuoti vis kitoje vietoje, kad sumažėtų odos sudirginimas. Nepageidautina dėti ant tos pačios vietos bent savaitę. Seną pleistrą perlenkite lipnia puse į vidų ir išmeskite saugiai, kad jo nepasiektų vaikai ar gyvūnai. Pleistro nespalaukite tualete.

Jei pleistras atsilaisvino ar nuo kūno nukrito, užklijuokite naują pleistrą ant kitos odos vietos ir tęskite vartojimą įprastu tvarkaraščiu. Nedėkite dviejų pleistrų vienu metu.

Siekiant naudos gydymosi metu, svarbu preparatą naudoti reguliariai. Savaitės tvarkaraštį pravartu pasižymėti, kad nepraleistumėte keitimo dienų.

Jeigu simptomai nesilpnėja ar blogėja, apie tai būtinai praneškite gydytojui.

Galimi šalutiniai poveikiai

Pleistrą vartojant, dažniausiai gali pasitaikyti odos paraudimas, niežulys ar sudirginimas ten, kur jis buvo klijuotas. Taip pat pasitaiko pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas, galvos skausmas, jausmas, kad didėja ar jautrėja krūtys, gali nežymiai keistis kūno svoris. Jei šie simptomai stiprėja arba ilgai neišnyksta, pasitarkite su gydytoju.

Rimtesni šalutiniai reiškiniai yra retesni, tačiau apie juos būtina informuoti gydytoją tuoj pat. Tai gali būti stiprus nenutrūkstantis pykinimas ar vėmimas, pasikeitusi nuotaika ar atminties sutrikimai, pastebėti sukietėjimai krūtyse, neįprastas kraujavimas iš makšties, padažnėję makšties sudirgimo ar išskyrų simptomai, skausmas pilvo srityje, odos ar akių pageltimas, tamsios spalvos šlapimas, galūnių tinimas, troškulys ar dažnas šlapinimasis.

Labai retai gali grėsti ir rimtesnės sveikatos problemos, susijusios su kraujo krešuliais – pavyzdžiui, trombozės, infarktas ar insultas. Nenormalūs simptomai, tokie kaip stiprus skausmas krūtinėje, staigūs galvos skausmai, tirpimas ar silpnumas vienoje kūno pusėje, akistatai su kalbos sutrikimais, staigus regėjimo pablogėjimas, kojų patinimas, dusulys, gali rodyti skubaus gydymo poreikį.

Alerginės reakcijos, pavyzdžiui, stiprus niežulys, patinimas veido ar gerklės srityje, bėrimas, staigi bloga savijauta, yra retos, bet reikalauja nedelsti ir kreiptis pagalbos.

Šis sąrašas nėra galutinis – pastebėję bet kokius neįprastus organizmo pokyčius, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Įspėjimai ir svarbios žinutės

Hormoniniai vaistai, tokie kaip estrogenai (kartais ir kartu su progestinais), gali sukelti labai rimtų nepageidaujamų reiškinių – pavyzdžiui, padidinti vėžio, kraujo krešulių ar širdies ligų pavojų. Dėl rizikos ir naudos santykio kiekvienu atveju būtina tartis su gydytoju ir įvertinti Jūsų individualią situaciją. Estrogenai neskiriami, jei norima užkirsti kelią širdies ligoms ar demencijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *