Daugeliui žmonių malonus seksas yra seksas be skausmo. Tačiau net ir dėl nedidelių nepatogumų seksas gali būti mažiau malonus. Nors seksualinį skausmą gali sukelti daug priežasčių, užuominos, kaip jį išspręsti, gali prasidėti nuo mūsų mąstysenos.
Kas sukelia seksualinį skausmą?
Kartais seksualinis skausmas yra situacinis. Galbūt turite naują partnerį ir jums reikia laiko prisitaikyti prie vienas kito kūno. Arba galbūt bandote naują seksualinę poziciją arba užsiimate seksu toje vietoje, prie kurios nesate įpratę. Bet kuris iš šių scenarijų yra įmanomas ir paprastai juos nesunku ištaisyti. Tačiau seksualinį skausmą gali sukelti ir sveikatos sutrikimai. Tai gali būti laikina, bet gali būti lėtinė. Ir iš pradžių tai gali būti sunku išspręsti. Štai keletas įprastų ir ne tokių dažnų priežasčių: Vyrams:
- Fimozė (atsiranda, kai negalima atitraukti varpos apyvarpės)
- Peyronie liga (apnašų susidarymas, dėl kurių varpa lenkiasi)
- Lėtinis prostatitas / lėtinio dubens skausmo sindromas (uždegimas, pažeidžiantis prostatos liauką)
Moterims:
- Endometriozė (endometriumo audinio augimas už gimdos ribų)
- Kiaušidžių cistos
- Dubens uždegiminė liga (infekcija, kurią dažnai sukelia negydytos LPL)
- Nesenas gimdymas
- Vestibulodinija (skausmas prie įėjimo į makštį)
- Vulvodinija (lėtinis vulvos skausmas – klitoris, lytinės lūpos ir šlaplės atsivėrimas)
- Vaginizmas (nevalingas makšties raumenų susitraukimas)
- Ginekologinis vėžys
- Menopauzė
- Vulvos ir makšties atrofija
Tiek vyrams, tiek moterims:
- Artritas
- Alergija (pvz., asmens priežiūros produktams, latekso prezervatyvams ar spermai)
- psoriazė
- Lyties organų ar dubens pažeidimas
- Chirurgija
- Lytiniu keliu plintančios infekcijos
- Kerpių sklerozė (lyties organų odos būklė)
Norėdami gauti daugiau informacijos apie šias priežastis, žr. naudingų išteklių sąrašą šio straipsnio pabaigoje.
Kad seksas būtų malonus
Taigi, ką poros gali padaryti, kad išliktų intymūs be skausmo? Štai keletas idėjų:
- Pergalvokite savo sekso apibrėžimą. Daugelis porų mano, kad seksas yra lygus įsiskverbimui ir kad kita veikla „neskaičiuojama“. Vietoj to sutelkite dėmesį į tai, kas svarbu jums ir jūsų partneriui. Ar tai malonumas? Jaudulys? Sujungimas ir sujungimas? Pagalvokite, kaip galite pasiekti šiuos tikslus be skausmo. Tai gali reikšti naujų seksualinių pozų išbandymą, oralinį seksą arba abipusę masturbaciją. Tai gali būti bučinys, glamonėjimas ar masažas. Kad ir kas tai būtų, jūs ir jūsų partneris galite nuspręsti, kas intymioje patirtyje bus patenkinta.
- Pasikalbėkite su savo partneriu. Daugelis porų nori kartu aptarti seksą. Tačiau svarbu tai padaryti, ypač jei vienas iš jūsų jaučia skausmą. Tiesiogiai pasakykite savo partneriui apie tai, kas yra skausminga ir kas malonu. Būkite atviri apie būdus, kaip jūsų seksualiniai iššūkiai paveikia jūsų santykius. Jei kyla problemų dėl šių diskusijų, gali padėti patarėjas ar sekso terapeutas.
- Kreipkitės į savo gydytoją. Daugelis seksualinio skausmo šaltinių gali būti gydomi vaistais, tepalais, fizine terapija, konsultacijomis, sekso terapija ar chirurgija. Pasikalbėkite su savo ginekologu, urologu arba pirminės sveikatos priežiūros gydytoju apie tai, kas vyksta. Gali prireikti šiek tiek laiko, kol tiksliai bus nustatyta priežastis, tačiau tai verta ištirti.
- Būkite pasirengę koreguotis ir daryti kompromisus. Kaip minėta pirmiau, kai kurioms poroms reikia išbandyti naujus dalykus miegamajame. Neskubėkite ir sužinokite, kas tai yra. Pavyzdžiui, moteris, kuriai makšties santykiai yra skausmingi, gali išbandyti šiltą vonią arba romantišką lėtą šokį su savo partneriu, jei ši veikla padės jai atsipalaiduoti. Ji ir jos partneris taip pat gali nuspręsti nutraukti lytinius santykius, kol ji ieškos gydymo.
Jei jaučiate seksualinį skausmą, jums nereikia šypsotis ir jo kęsti. Yra tikimybė, kad jūsų partneris norės padaryti tai, ko reikia, kad patirtis jus tenkintų. Dirbkite kartu, kad pasiektumėte savo seksualinius tikslus.