Šiame derinyje esantys vitaminai ir parinkti mineralai vartojami siekiant išvengti arba gydyti vitaminų trūkumą, kurį gali lemti prasta mityba, sutrikęs maisto medžiagų pasisavinimas organizme ar padidėję poreikiai dėl streso arba ligos. Vitaminai yra būtini normaliai organizmo veiklai.
Šis vitaminų ir mineralų derinys pasižymi didelėmis B grupės vitaminų – tokių kaip folio rūgštis, niacinas, B1, B2, B6 ir B12 – bei vitamino C dozėmis. Taip pat jame yra kitų vitaminų (A, D ir E) ir mineralų, pavyzdžiui, cinko. Šis preparatas neturi geležies ir sudėtyje yra tik mažas kiekis kalcio, todėl jis nėra skirtas gydyti „geležies stokos“ anemijai ar padėti išvengti osteoporozės.
Kaip vartoti
Vaistą gerkite per burną, kaip nurodė gydytojas, paprastai vieną ar du kartus per dieną – su maistu arba be jo. Jei jaučiate skrandžio diskomfortą, pamėginkite produktą vartoti kartu su maistu.
Šį preparatą vartokite likus 2–3 valandoms iki ar po tam tikrų antibiotikų (tetraciklinų, chinolonų, tokių kaip ciprofloksacinas) vartojimo – mineralai, esantys sudėtyje, gali mažinti antibiotiko pasisavinimą.
Atsargumo priemonės
Prieš pradėdami vartoti šį preparatą, pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate jam ar bet kuriai sudedamajai daliai, pavyzdžiui, folio rūgščiai, alergiški, arba jei turite kitų alergijų. Kai kurie pagalbiniai produktų komponentai gali sukelti alergines reakcijas ar kitas problemas – dėl išsamesnės informacijos pasitarkite su vaistininku.
Jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų, ypač: mažą kraujo kiekį (tokių kaip pernicinė anemija, megaloblastinė anemija, vitamino B12 trūkumas), padidėjusį kalcio kiekį kraujyje, inkstų ar kepenų ligas, informuokite gydytoją arba vaistininką prieš pradėdami vartoti šį preparatą.
Šio vaisto nerekomenduojama vartoti vaikams iki 12 metų, nes kai kurių vitaminų ar mineralų koncentracija gali pakilti iki žalingo lygio.
Nėštumo metu šį vaistą vartokite tik tada, kai tai yra aiškiai būtina – aptarkite galimą naudą ir riziką su gydytoju.
Ši veiklioji medžiaga patenka į motinos pieną – pasitarkite su gydytoju prieš žindant kūdikį.
Sąveika su kitais vaistais
Vaistų sąveika gali keisti preparato veiksmingumą arba padidinti šalutinių reiškinių riziką. Visada laikykitės gydytojo rekomendacijų ir be specialisto žinios nepradėkite, nenutraukite ir nekeiskite jokio vaisto dozės.
Kai kurie produktai, kurie gali sąveikauti su šiuo preparatu: altretaminas, cisplatina, levodopa, hidantoinai (pvz., fenitoinas), metotreksatas, pirimetaminas. Visada pasitarkite su gydytoju ar vaistininku dėl visų vartojamų vaistų, įskaitant nereceptinius ir žolinius papildus.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.