Gomurio uždegimas: priežastys, simptomai ir gydymas

Gomurio uždegimas: priežastys, simptomai ir gydymas

Gomurys yra burnos stogas, kuris atskiria burnos ertmę nuo nosies ertmės. Jį sudaro kieta priekinė sritis, pagaminta iš kaulo, ir minkšta nugaros sritis, kuri neturi skeleto atramos ir baigiasi mėsinga išplėstine iškyša, vadinama burnos ertme.

Kodėl mano gomurys patinę? Pagrindinės priežastys

Kartkartėmis gomurys gali uždegti, o tai gali būti dėl įvairių galimų priežasčių, kurių dauguma yra pašalinamos minimalus gydymas. Retesniais atvejais uždegimą gali sukelti rimtesnis nusiskundimas. Kiti simptomai, kurie gali lydėti gomurio uždegimas gali būti pūslių ar opų, burnos džiūvimas arba diskomfortas. Dažniausios sąlygos, galinčios sukelti gomurio uždegimą, yra burnos opos tokių kaip aftos arba tie, kuriuos sukelia lūpų pūslelinė. Be to, sužalojimas ar trauma, sukelta bet kokio kieto ar labai karšto maisto, gali sukelti gomurio uždegimą. Dehidratacija gali sukelti burnos džiūvimą, kuris. Jei nebus imtasi tinkamų priemonių jai atkurti, gali atsirasti gomurio uždegimas.

Gomurio uždegimo gydymas

Daugeliu atvejų gomurio uždegimas galima gydyti namuose arba galite palaukti, kol jis išgydys savaime. Įprasti sužalojimai, kuriuos sukelia nudegimas ar trauma, paprastai užgyja per kelias dienas. Opos ar aftos paprastai išnyksta savaime, nors galima vartoti ir vaistus padėti sumažinti sunkumą ar dažnumą. Dehidratacijos ar elektrolitų pusiausvyros sutrikimo atveju, padidinti skysčių suvartojimą vengti alkoholinių gėrimų. Nors daugeliu atvejų gomurio uždegimas nereikalauja specialisto dalyvavimo, tai rekomenduojama pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju arba pas odontologą, jei jaučiate skausmą, kuris nepraeina vartojant vaistus, jei uždegimas trunka ilgiau nei savaitę be jokios aiškios priežasties arba jei uždegimą lydi kiti simptomai. Daugeliu atvejų gomurio uždegimas neturėtų kelti nerimo, nes paprastai pacientas visiškai pasveiksta per kelias dienas.

Burnos ertmė, kokios jos funkcijos?

Užpakalinėje gomurio dalyje, vadinamoje minkštąja dalimi, galime rasti burnos ertmę. Tai yra mažas raumuo, kuris kabo nuo mūsų gomurio esantis tarp tonzilių. Susidaręs iš gleivinės ir jungiamojo audinio, jis atlieka tris pagrindines mūsų organizmo funkcijas:

  • Tai mums leidžia koordinuotai artikuliuoti garsus su gerkle, kad galėtume kalbėti.
  • Jis apsaugo mus nuo bakterijų, nes jis veikia kaip barjeras, kad mikroorganizmai nepasiektų mūsų virškinimo sistemos.
  • Kai vemiame, šis raumuo kartu su kitomis minkštojo gomurio dalimis, neleiskite skysčiams ir maisto produktams patekti į nosies ertmę.

Gomurio uždegimo gydymas

Kaip ir lengvus gomurio uždegimo atvejus, šiuos burnos ertmės simptomus taip pat galima gydyti namuose. Uždegusi burnos ertmė neleis normaliai nuryti maisto ir gėrimų arba, bandant kalbėti, bus pastebėtas kitoks diskomfortas ar sunkumas. Jei šis skausmas ar diskomfortas yra stiprus arba nuolatinis arba, jei pastebite beveik baltų dėmių ar bet kokio tipo opų, visada apsilankykite pas profesionalus įvertinti atitinkamą atvejį. Kai kurios dažniausios šio raumens uždegimo priežastys yra a burnos džiūvimas arba infekcija. Rūkymas, alkoholis, labai karšti gėrimai… gali turėti priešingų rezultatų gydymo procese ir turi būti pašalinti iš mūsų dietos. Kai kurie patarimai, kaip rūpintis mūsų uždegusia burnos ertmę, yra šie:

  • Venkite vartoti alkoholinių gėrimų.
  • Venkite vartoti labai šaltų arba labai karštų gėrimai.
  • Ypatingai rūpinkitės gerkle ir venkite staigių temperatūros pokyčių.
  • Venkite rūkyti.
  • Palaikykite savo gomurį drėgną, gerdami daug vandens
  • Kiek įmanoma, stenkitės išlaikyti savo kaklą šiltą.
  • Turėtume vengti šaukti ar kelti balso kol uždegimas praeis.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *