Kas yra sklerozinė kerpė?

Kas yra sklerozinė kerpė?

Sklerozė kerpė yra reta odos liga, kuri dažniausiai pasireiškia lytinių organų arba išangės srityje. Tai sukuria baltus, dėmėtus odos plotus, kurie gali būti plonesni ir stangresni nei kitos odos sritys. Sklerozinės kerpės pažeista oda dažnai yra jautresnė mėlynėms ir plyšimui, o tai gali sukelti skausmingą seksą, kai jis yra ant lytinių organų.

Kas gali užsikrėsti sklerozine kerpėmis?

Nors įvairaus amžiaus vyrai, moterys ir vaikai gali susirgti skleroze, ji dažniausiai pasireiškia moterims po menopauzės. Nutukusiems vyrams arba tiems, kurių penis yra neapipjaustytas, gali būti didesnė tikimybė susirgti šia liga, nes kerpių sklerozė gali išsivystyti ant apyvarpės ar koto odos su varpos atitraukimu. Galiausiai asmenys gali turėti didesnę riziką susirgti kerpių skleroze, jei jų šeimoje yra autoimuninė liga arba jų šeimoje yra buvę kerpių sklerozė.

Kas sukelia sklerozinę kerpę?

Sklerozės kerpės priežastis nežinoma, tačiau manoma, kad jos vystymąsi skatina pernelyg aktyvi imuninė sistema, hormonų pusiausvyros sutrikimas, cheminis šlapimo dirginimas, pasikartojančios grybelinės infekcijos ir ankstesni odos pažeidimai. Sklerozinė kerpė nėra užkrečiama ir lytinio akto metu negali būti perduodama iš vieno žmogaus kitam.

Kokie simptomai?

Nors kerpės sklerozė dažniausiai pažeidžia lytinius organus arba išangę, ji taip pat gali paveikti krūtis, liemenį ir žastą. Kai kurie žmonės, sergantys lengvu kerpių skleroze, gali niekada nepastebėti simptomų, tačiau vidutinio sunkumo ar sunkiais atvejais dažniausiai pasireiškia šie simptomai:

  • Lygios baltos įtemptos odos dėmės, kurios laikui bėgant gali didėti
  • Niežulys
  • Oda, kuri lengvai plyšta ir (arba) atsiranda mėlynių
  • Paraudimas
  • Diskomfortas ar skausmas
  • Pūslelės
  • Skausmingas seksas

Kaip diagnozuojama kerpligė?

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paprastai gali diagnozuoti sklerozinę kerpę, surinkęs paciento sveikatos istoriją ir atlikęs fizinį pažeistos odos ploto apžiūrą. Kartais gali prireikti pažeistos vietos biopsijos. Tai reiškia, kad jie paims nedidelį odos mėginį ir nusiųs jį į laboratoriją, kad būtų atidžiau ištirta mikroskopu.

Kaip tai gydoma?

Nors tai nedažna, sklerozė kerpės kartais gali pagerėti savaime. Dažniausiai sveikatos priežiūros specialistas rekomenduos kremus ar tepalus, kad sumažintų niežėjimą ir randus bei pagerintų odos išvaizdą. Dažniausias pirmosios eilės sklerozės kerpių gydymas yra steroidinis tepalas arba kremas, kurį asmuo gali tepti pažeistą vietą. Apyvarpės pašalinimas gali būti tinkamas žmonėms, turintiems neapipjaustytą penį, jei būtent ten jie susiduria su skleroze. Tačiau chirurgija genitalijų ar išangės srityje paprastai nerekomenduojama gydyti, nes kerpės sklerozė gali pasikartoti. Gera idėja suplanuoti reguliarius tolesnius apsilankymus pas sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad jie galėtų stebėti bet kokius pokyčius šioje srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *