SveikatosRumai juodas logotipas
  • Ligos
  • LPL
  • Operacijos
  • Psichologija
  • Skausmai
  • Sveikata
Nėra rezultato
Peržiūrėti visus rezultatus
SveikatosRumai juodas logotipas
  • Ligos
  • LPL
  • Operacijos
  • Psichologija
  • Skausmai
  • Sveikata
Nėra rezultato
Peržiūrėti visus rezultatus
SveikatosRumai juodas logotipas
Nėra rezultato
Peržiūrėti visus rezultatus
Pagrindinis Ligų simptomai

Kraujas skrepliuose : 8 dažnos priežastys

Paskelbė Lukas Grinčius
2024 24 gruodžio
Kategorija Ligų simptomai
0
Kraujas skrepliuose

Kraujas skrepliuose

Share on FacebookShare on Twitter

Kraujas skrepliuose dažniausiai atsiranda dėl užsitęsusio kosulio arba išsausėjusių kvėpavimo takų, ypač kai tai pastebima jauniems, sveikiems žmonėms. Žmonės, vartojantys antikoaguliantus, taip pat gali pastebėti kraujo dėmių skrepliuose. Tačiau kraujas skreplėse su kitais simptomais, tokiais kaip dusulys, karščiavimas ir žalia, geltona arba putojanti skreplė gali būti rimtesnės sveikatos būklės, pvz., kvėpavimo takų infekcijos, bronchito ar plaučių edemos, požymis. Jei skreplėje pastebėjote daug kraujo, jei tai trunka ilgiau nei 3 dienas arba atsiranda kitų simptomų, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas ar švokštimas, turėtumėte kreiptis į gydytoją arba plaučių specialistą, kad įvertintų galimą gydymą.

Skrepliai su krauju – kas juos sukelia?

Kraujas skrepliuose gali atsirasti dėl šių priežasčių:

1. Nuolatinis kosulys

Alergija, gripas ir nuolatinis kosulys gali sukelti kraują atsikosint skrepliuose. Taip atsitinka dėl kvėpavimo takų sudirginimo, kuris gali įtrūkti ir sukelti kraujo susimaišymą su skrepliais. Šios būklės dažniausiai yra laikinos ir nėra rimtos, o kraujas išnyksta per kelias dienas, kai palengvėja kosulys. Skaitykite daugiau apie tai, kas gali sukelti nuolatinį kosulį ir kaip jį gydyti.

Ką daryti: Turėtumėte pabandyti nuraminti kosulį, kad išvengtumėte tolesnio dirginimo. Kai kurios galimybės apima hidratacijos palaikymą visą dieną, nosies drėkinimą, kad drėkintų gleivines, ir naminio kosulio sirupo, pavyzdžiui, propolio, vartojimą. Taip pat gali padėti antihistamininiai vaistai, tokie kaip loratadinas. Taip pat galite patikrinti šias namų gynimo priemones nuo kosulio, papildydami paskirtą gydymą.

Susiję įrašai

Sudėtingas gedulas: kas tai, požymiai ir gydymas

2025 14 liepos

Sudėtingos limfinės anomalijos: tipai, prognozė ir gydymas

2025 14 liepos

Komplemento 3 glomerulopatija (C3G): priežastys ir gydymas

2025 14 liepos

Skausmingojo skyriaus (kompartmento) sindromas: kas tai, simptomai ir gydymas

2025 14 liepos

Išsausėję kvėpavimo takai

Išsausėję kvėpavimo takai gali paveikti nosį, gerklas ir ryklę ir sukelti skreplių atkosėjimą su krauju. Šis sausumas gali atsirasti dėl peršalimo, gripo ar alergijos arba dėl nuolatinio kosulio ar čiaudėjimo. Tai sukelia kvėpavimo takus išklojančios gleivinės sudirginimą, dėl to susidaro mikro žaizdos ir negausus kraujavimas. Taip pat gali būti, kad kvėpavimo takai gali išdžiūti dėl sausos aplinkos ar temperatūros. Sausos patalpos ar klimatas ir plyštų mažytės kraujagyslės nosyje ir gerklėje, dėl ko susidaro skrepliai su krauju.

Ką daryti: Tokiais atvejais svarbu gerti daug skysčių ir plauti nosį, kad kvėpavimo takai būtų hidratuoti. Priešuždegiminiai vaistai taip pat gali padėti sumažinti susijusius simptomus.

Antikoaguliantai vaistai

Žmonėms, vartojantiems antikoaguliantus, tokius kaip varfarinas ar heparinas, yra didesnė kraujavimo iš įvairių kūno dalių rizika. Šie vaistai skystina kraują, todėl pacientui gali kilti didesnė kraujavimo iš įvairių kūno vietų rizika. Antikoaguliantai gali sudirginti kvėpavimo takus, o, pavyzdžiui, lengva alergija gali sukelti nedidelį kraujavimą kosint skreplius.

Ką daryti: Maži kraujo kiekiai skreplėse nėra reikšmingi radiniai, tačiau dideli kraujo kiekiai turėtų būti. įvertinti gydytojo.

Kvėpavimo takų infekcijos

Kita gana dažna kraujo skreplių priežastis yra plaučių infekcija, kuri gali būti nuo lengvos peršalimo ar gripo infekcijos iki rimtesnės būklės, tokios kaip pneumonija ar tuberkuliozė. Kvėpavimo takų infekcijos dažniausiai yra susijusios su kitais simptomais, tokiais kaip geltona arba žalia skrepliai, pasunkėjęs kvėpavimas, blyški oda, mėlynos lūpos ar pirštai, karščiavimas ir krūtinės skausmas.

Ką daryti: Jei įtariate kvėpavimo takų infekciją, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad patvirtintumėte diagnozę. Nustačius infekcijos sukėlėją, gydytojas gali pradėti gydymą, kuris gali apimti antibiotikų vartojimą. Žr. kitus būdus, kaip atsikratyti skreplių, naudojant natūralias priemones, kurios papildo medicininį gydymą.

Bronchektazė

Bronchektazė yra lėtinė liga, susijusi su nuolatiniu bronchų išsiplėtimu. Tai gali sukelti pernelyg didelį skreplių susidarymą, taip pat dažną dusulį. Kraujo buvimas skreplyje taip pat yra dažnas radinys. Ši būklė neišgydoma, tačiau plaučių specialisto paskirtas gydymas gali padėti palengvinti simptomus paūmėjimo metu.

Ką daryti: Bronchektazę visada turi diagnozuoti gydytojas, kad būtų galima paskirti tinkamą gydymą. Jei įtariate, kad galite sirgti šia liga, kreipkitės į plaučių specialistą, kad atliktų tolesnį krūtinės ląstos rentgeno tyrimą ir išsamią plaučių auskultaciją.

Bronchitas

Bronchitas taip pat gali būti susijęs su krauju skreplyje. Šiai būklei būdingas pasikartojantis bronchų uždegimas, kuris padidina kvėpavimo takų dirginimą ir kraujavimo riziką. Bronchito skrepliai dažniausiai būna balti arba šiek tiek geltoni, nors taip pat galima pastebėti kai kurias kraujo stygas. Kiti simptomai yra švokštimas, dažnas nuovargis ir dusulys.

Ką daryti: Daugeliu atvejų bronchito simptomams palengvinti pakanka poilsio ir tinkamos hidratacijos, tačiau jei simptomai išlieka arba pablogėja kvėpavimas, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes gali prireikti IV vaistų. Žmones, sergančius lėtiniu bronchitu, paprastai stebi plaučių specialistas, kuris paprastai paskirs vaistus simptomų paūmėjimui valdyti.

Plaučių edema

Plaučių edema atsiranda, kai plaučiuose kaupiasi skystis. Tai būdinga žmonėms, turintiems širdies problemų, pvz., stazinį širdies nepakankamumą, kai kraujas nėra tinkamai pumpuojamas į likusį kūną ir pradeda kauptis mažose plaučių kraujagyslėse. Tokiais atvejais skrepliai dažnai būna raudonos arba rausvos spalvos ir atrodo putojantys. Kiti plaučių edemos simptomai yra pasunkėjęs kvėpavimas, mėlynos lūpos ar pirštai, krūtinės skausmas ir padažnėjęs širdies susitraukimų dažnis.

Ką daryti: Plaučių edema laikoma neatidėliotina medicinos pagalba. Jei sirgote širdies liga ir įtariate plaučių funkcijos pakitimus, nedelsdami eikite į greitosios pagalbos skyrių, kad patvirtintumėte diagnozę ir pradėtumėte greitą gydymą. Daug kartų rekomenduojama gydytis ligoninėje.

Plaučių vėžys

Plaučių vėžys yra retesnė būklė, tačiau ji gali sukelti skreplių išsiskyrimą su krauju. Šio tipo vėžys dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 40 metų žmonėms ir rūkantiems žmonėms. Kiti plaučių vėžio simptomai yra nuolatinis kosulys, kuris nepagerėja, svorio kritimas, užkimimas, nugaros skausmas ir didelis nuovargis.

Ką daryti: Jei įtariate vėžį, ypač jei turite vėžio rizikos veiksnių, turėtumėte kreiptis į plaučių specialistą, kuris atliks išsamų tyrimą ir patvirtins diagnozę. Paprastai kuo anksčiau vėžys sugaunamas, tuo geresnis išgydymo greitis.

 

Lukas Grinčius

Gydytojas ir medicinos edukatorius, specializuojantis ligų diagnostikoje ir simptomų analizėje. Su daugiau nei 10 metų patirtimi klinikinėje praktikoje, jis siekia padėti žmonėms atpažinti galimus sveikatos sutrikimus ankstyvoje stadijoje ir skatinti savalaikę medicinos pagalbą. Dr. Grinčius baigė medicinos studijas Vilniaus universitete, vėliau tobulinosi vidaus ligų diagnostikos srityje Europos sveikatos mokslų universitete. Dirbdamas šeimos gydytoju, jis pastebėjo, kaip dažnai pacientai ignoruoja simptomus arba interpretuoja juos neteisingai. Ši patirtis paskatino jį rašyti edukacinius straipsnius, kad žmonės geriau suprastų savo kūno siunčiamus signalus. Luko straipsniuose pateikiama išsami, bet lengvai suprantama informacija apie įvairių ligų simptomus – nuo bendrų (pvz., nuovargis, galvos skausmas) iki retų ir sudėtingų (pvz., autoimuniniai simptomai ar neurologiniai sutrikimai). Jis taip pat dalijasi patarimais, kada svarbu kreiptis į gydytoją ir kokius pirmuosius žingsnius reikėtų atlikti. Kai Lukas nerašo straipsnių ar nesigilina į naujausius medicinos tyrimus, jis mėgaujasi pasivaikščiojimais gamtoje, yra aktyvus sporto entuziastas ir dalyvauja sveikatos švietimo iniciatyvose. Jo misija – skatinti žmonių sąmoningumą apie sveikatą ir padėti jiems rūpintis savimi, pradedant nuo simptomų supratimo.

Susiję Pranešimai

Ligos

Sudėtingas gedulas: kas tai, požymiai ir gydymas

Paskelbė Karolina Skrebė
2025 14 liepos
Ligos

Sudėtingos limfinės anomalijos: tipai, prognozė ir gydymas

Paskelbė Karolina Skrebė
2025 14 liepos
Ligos

Komplemento 3 glomerulopatija (C3G): priežastys ir gydymas

Paskelbė Karolina Skrebė
2025 14 liepos
Kitas įrašas
Niežti sėklides

Niežti sėklides - dažniausios priežastys

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojame

Bakterinė vaginozė : simptomai, priežastys ir gydymas

Bakterinė vaginozė : simptomai, priežastys ir gydymas

2025 16 gegužės

Kaip kovoti su vienišumo jausmu freelancerių kasdienybėje?

2025 29 sausio

Sudėtingas gedulas: kas tai, požymiai ir gydymas

2025 14 liepos
Niežti sėklides

Niežti sėklides – dažniausios priežastys

2024 24 gruodžio

Sudėtingas gedulas: kas tai, požymiai ir gydymas

2025 14 liepos

Sudėtingos limfinės anomalijos: tipai, prognozė ir gydymas

2025 14 liepos

Komplemento 3 glomerulopatija (C3G): priežastys ir gydymas

2025 14 liepos

Skausmingojo skyriaus (kompartmento) sindromas: kas tai, simptomai ir gydymas

2025 14 liepos
SveikatosRumai.lt

Internetinis projektas, skirtas populiarinti sveiką gyvenseną: informacija, praktiniai patarimai ir specialistų įžvalgos vardan jūsų gerovės.

Naujausi įrašai

  • Sudėtingas gedulas: kas tai, požymiai ir gydymas
  • Sudėtingos limfinės anomalijos: tipai, prognozė ir gydymas
  • Komplemento 3 glomerulopatija (C3G): priežastys ir gydymas

Skaičiuoklės

  • KMI skaičiuoklė pagal metus
  • Vaisingų dienų skaičiuoklė
  • Nėštumo skaičiuoklė
  • KMI skaičiuoklė
  • Reklama

2021 - 2025 © Copyright SveikatosRumai.lt. All Rights Reserved.

Nėra rezultato
Peržiūrėti visus rezultatus
  • Gydytojų sritys
  • Ligos
  • Lytiškai plintančios ligos
  • Nėštumas
  • Odontologija
  • Operacijos
  • Psichologija
  • Seksualinė sveikata
  • Skausmai
  • Sveikata
  • Tyrimai
  • Vaistai

2021 - 2025 © Copyright SveikatosRumai.lt. All Rights Reserved.