Paroksizminė tachikardija yra staigus greito širdies plakimo priepuolis (140–250 dūžių per minutę). Yra dvi pagrindinės tachikardijos formos: nekenksmingas supraventrikulinis ir gyvybei pavojingas skilvelis. Gydymas paprastai yra skirtas sustabdyti priepuolį ir užkirsti kelią naujiems.
Kas yra paroksizminė tachikardija
Paroksizminė tachikardija yra būklė, kai staiga atsiranda stipraus vienodo širdies plakimo priepuoliai (paroksizmai), kurie taip pat staiga praeina. Širdies susitraukimų dažnis siekia 140 ar daugiau dūžių per minutę, nors sveiko suaugusio žmogaus norma yra 60–90 dūžių. Vienas priepuolis gali trukti nuo poros sekundžių iki kelių valandų (retais atvejais – kelių dienų), dažnai lydimas galvos svaigimo, pykinimo ir silpnumo. Paroksizminė tachikardija laikoma rūšimi aritmijos AritmijaBendras sutrikimų, kai širdis plaka lėčiau, greičiau ar nereguliariai, pavadinimas.. Laiku nesustabdomi priepuoliai gali sukelti kraujospūdžio svyravimus, apalpimą, turėti įtakos kitų organizmo sistemų veiklai. Esant sunkioms paroksizminės tachikardijos formoms, priepuolis gali baigtis mirtimi.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.