Advanced Eye Relief Maximum Redness Ophthalmic : vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Napazolino akių lašai dažniausiai naudojami sumažinti akių paraudimą, paburkimą, niežėjimą ar ašarojimą, kurį sukelia peršalimas, alergijos ar įvairūs dirgikliai, tokie kaip dulkės, baseino vanduo ar kontaktinių lęšių nešiojimas. Šis vaistas veikia kaip dekongestantas – jis sutraukia akies kraujagysles, todėl mažėja gleivinės paburkimas ir akys atrodo ramiau, sumažėja diskomfortas.

Kaip tinkamai naudoti akių lašus su napazolinu

Prieš vartodami šiuos akių lašus, visada atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį ir laikykitės gydytojo arba vaistininko nurodymų. Prieš lašindami preparatą, kruopščiai nusiplaukite rankas, kad išvengtumėte galimos infekcijos. Lašų pipetės galiukui neleiskite liestis prie akies ar bet kurio kito paviršiaus, nes tai gali užteršti tirpalą.

Kontaktinius lęšius būtina išsiimti prieš lašinant akių lašus, o įsidėti juos galima tik praėjus mažiausiai 10 minučių po vartojimo. Prieš naudojant įsitikinkite, kad tirpalas nėra pakeitęs spalvos ar nesudrumstėjęs – tokiu atveju jo naudoti negalima.

Lašinant, galvą truputį atloškite atgal, žiūrėkite į viršų ir švelniai atitraukite apatinį voką, kad susidarytų „kišenėlė“. Įlašinkite rekomenduotą kiekį lašų, užmerkite akis ir pirštu lengvai prispauskite vidinį akies kampą prie nosies 1–2 minutėms – taip vaistas geriau pasiskirstys ir nenubėgs. Stenkitės nemirksėti ir netrinti akių tuoj po vartojimo. Jei reikalingas didesnis kiekis arba gydomi abu akių, pakartokite šiuos žingsnius kiekvienai akiai atskirai.

Jei jums paskirti keli skirtingi akių gydymo būdai (pvz., lašai ir tepalai), tarp jų vartojimo turėtų būti bent 5 minučių pertrauka. Pirmiausia naudokite lašus, vėliau – tepalus. Prieš vairuodami ar dirbdami su mechanizmais palaukite, kol praeis laikinas matymo susilpnėjimas.

Vartojant šiuos lašus ilgą laiką ar per dažnai, gali vėl pasireikšti stiprus paraudimas. Jei simptomai po dviejų dienų nesumažėja ar blogėja – pasitarkite su gydytoju.

Kada napazolinas yra naudotinas

Napazolino pagrindu sukurti akių lašai padeda sumažinti nemalonius pojūčius, kuriuos dažnai sukelia aplinkos dirgikliai, sezoninės alergijos arba infekcijos. Jie tinka, kai akys paraudusios, peršti, ašaroja ar jaučiamas paburkimas. Dėl savo veikimo mechanizmo šis vaistas – alfa receptorių stimuliatorius – palengvina kraujotaką akyje ir leidžia greičiau sumažinti išorinius simptomus.

Kai kurie gamintojai į lašų sudėtį papildomai įtraukia drėkinamųjų (pvz., glicerinas, hipromeliozė ar polietilenglikolis 300) ir sutraukiamųjų medžiagų (pvz., cinko sulfatas), kurios padeda apsaugoti akis nuo papildomo dirginimo, sumažina uždegimo pojūtį ir paraudimą.

Galimi šalutiniai poveikiai

Naudojant napazolino akių lašus pasitaiko lengvų nepageidaujamų reakcijų: gali trumpam perštėti ar parausti akis, išsiplėsti vyzdžiai, pablogėti matymas. Dažniausiai šie pojūčiai greitai praeina. Jei simptomai užsitęsia ar stiprėja, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Rečiau pasitaiko rimtesnių reakcijų: skausmas ar diskomfortas akyje, stiprėjantis paraudimas, niežulys, patinimas aplink akis, staiga atsiradęs regos sutrikimas. Taip pat galite pastebėti bendro pobūdžio simptomų – galvos svaigimą, pykinimą, mieguistumą, jautrumą, prakaitavimą, bendrą silpnumą, sutrikusią širdies veiklą. Tokiais atvejais svarbu nedelsti ir kreiptis į gydytoją.

Labai retai gali kilti alerginė reakcija – tinimas, stiprus niežulys, bėrimas, pasunkėjęs kvėpavimas. Jeigu tai pastebite, nedelsdami siekite medicinos pagalbos.

Šiame straipsnyje aptarti tik dažniausi ir svarbiausi šalutiniai poveikiai, tačiau pasitaiko ir kitų, retesnių reakcijų. Pastebėję neįprastų simptomų, nevartokite lašų toliau ir pasikonsultuokite su gydytoju.

Svarbios atsargumo priemonės

Prieš pradėdami vartoti napazolino lašus, būtinai pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui apie visas alergijas – ne tik napazolinui, bet ir bet kurioms pagalbinėms medžiagoms, kurios gali būti tirpale, pavyzdžiui, konservantams. Jei abejojate dėl saugumo – paklauskite vaistininko.

Būtina informuoti gydytoją, jei sergate tam tikromis ligomis: padidėjęs kraujospūdis, širdies ligos, cukrinis diabetas, skydliaukės veiklos sutrikimai ar glaukomos diagnozė. Taip pat nenaudokite šių lašų esant ūmiam akių uždegimui ar jei akyje yra žaizdų ar infekcijos požymių, nebent taip paskyrė gydytojas.

Laikinai gali būti matymo sutrikimų – neaiškus matymas, galimas galvos svaigimas ar mieguistumas. Nerekomenduojama vairuoti ir dirbti su pavojinga įranga tol, kol matymas visiškai neatsistatys. Alkoholio ar kitų nervų sistemą veikiančių medžiagų vartojimas gali sustiprinti šį šalutinį poveikį.

Nėštumo metu lašų vartojimas galimas tik tuomet, jei to tikrai reikia ir gydytojas įvertina naudą bei riziką. Nežinoma, ar vaistas patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu vartojimą taip pat derėtų aptarti su gydytoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *