6 gumbų atsiradimo už ausies priežastys

6 gumbų atsiradimo už ausies priežastys

Gumbelis už ausies gali atsirasti dėl infekcijos , spuogų, cistų arba lipomos. Šie gabalėliai dažnai nesukelia jokių simptomų ir paprastai yra nekenksmingi.

Kai kurie gumbai gali būti susiję su bet kokiu skausmu, niežuliu ar diskomfortu, todėl tokiais atvejais turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Gumbelius už ausies gali būti sunku asmeniškai apžiūrėti, o sveikatos priežiūros specialistas gali geriau juos vizualizuoti ir prireikus atlikti intervencijas.

Jei po neseniai užsikrėtusios infekcijos pastebėjote gumbą už ausies, tai gali būti limfmazgių padidėjimas. Nors guzeliui gali nereikėti skubios priežiūros, jį sukelianti infekcija gali. Jei guzas sukelia skausmą, ilgai išnyksta, yra labai netaisyklingos formos arba padidėja, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju arba dermatologu dėl diagnozės ir gydymo pagal indikacijas.

Kodėl mano ausyje yra gumbas?

Yra daug priežasčių, kodėl už ausies atsiranda kietų gumbų. Jie apima:

Infekcija

Gumbelius už ausies gali sukelti gerklės infekcijos (pvz., faringitas), peršalimo ar gripo virusas, mononukleozė, otitas, konjunktyvitas, pūslelinė, ertmės, gingivitas ar tymai. Bet kuri iš šių infekcijų gali sukelti limfmazgių padidėjimą paveiktoje srityje (ty gerklėje arba galvos šone). Limfmazgiai paprastai reaguoja didėdami, kai organizmas kovoja su infekcija.

Kai taip atsitiks, svarbu neliesti patinusios vietos. Reaktyvūs limfmazgiai pamažu grįžta į pradinį dydį, kai pagrindinė infekcija išnyksta.

Spuogai

Spuogai atsiranda, kai odos poros užsikemša dėl per didelio riebalų ar aliejaus gamybos. Sebumą gamina riebalinės liaukos, esančios plauko folikulo apačioje ir galinčios susijungti su negyvomis odos ląstelėmis, sudarydamos spuogą. Spuogai dažnai gali būti skausmingi ir gali patinti.

Nors spuogai nėra tokie dažni, už ausies gali atsirasti spuogų, kurie paprastai išnyksta savaime. Galite peržiūrėti mūsų namų gynimo priemones, kaip atsikratyti spuogų randų, kad greičiau atsigautumėte.

Riebalinė cista

Riebalinė cista yra skysčio pripildytas gumbas, susidarantis po oda ir sudarytas iš medžiagos, vadinamos riebalais. Šios cistos gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje ir paprastai yra minkštos liesti. Palpuojant riebalinės cistos dažniausiai juda ir nėra skausmingos. Riebalinės cistos, kurios paburksta, tampa jautrios, paraudusios ar skausmingos, turi būti įvertintos dermatologo. Daug kartų dermatologas gali nuspręsti atlikti nedidelę cistos pašalinimo procedūrą.

Apvalus, minkštas gumbas ant odos taip pat gali būti lipoma, gerybinis auglys, sudarytas iš riebalų ląstelių. Juos taip pat galima pašalinti chirurginiu būdu arba riebalų nusiurbimu.

Mastoiditas

Mastoiditas yra kaulo, esančio už ausies, infekcija. Tai gali atsirasti po ausies uždegimo, ypač jei ji nebuvo tinkamai gydoma.

Ši būklė dažniau pasireiškia vaikams iki 2 metų amžiaus, tačiau ji gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Mastoiditas paprastai taip pat yra susijęs su tokiais simptomais kaip galvos skausmas, susilpnėjusi klausa ir į skysčius panašios išskyros iš ausies.

Lipoma

Lipoma yra gumbų tipas, kuris nesukelia skausmo ar kitų simptomų. Tai per didelis riebalų ląstelių augimas, kuris gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje ir paprastai auga lėtai.

Lipoma skiriasi nuo riebalinių cistų, nes ją sudaro riebalinės ląstelės, o riebalinės cistos yra sudarytos iš riebalų. Tačiau abiejų šių gabalėlių gydymas yra vienodas ir paprastai apima chirurginį pašalinimą.

Padidėję limfmazgiai

Limfmazgiai, taip pat žinomi kaip limfmazgiai, gali būti visame kūne ir dažniausiai pabrinksta (arba reaguoja), kai pažeistoje vietoje yra infekcija ar uždegimas. Limfmazgiai tinsta ir dėl autoimuninių ligų, vaistų vartojimo ar net galvos ir kaklo vėžio, limfomos.

Padidėję limfmazgiai dažniausiai turi gerybinių ir laikinų priežasčių. Paprastai jie yra gana maži, kelių milimetrų skersmens (arba maždaug penktadalio colio) ir išnyksta per 3–30 dienų. Jei limfmazgiai ir toliau auga, trunka ilgiau nei 30 dienų arba turite kitų simptomų, tokių kaip svorio kritimas ir karščiavimas, svarbu kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų ir gydytų, kaip nurodyta.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *