Skrandžio ūžimas – 5 dažnos priežastys

Skrandžio ūžimas – 5 dažnos priežastys

Skrandžio ūžimas yra normalus reiškinys ir dažnai atsiranda pavalgius. Šis gurguliavimas atsiranda dėl žarnyno sienelių susitraukimo, perduodant maistą išilgai virškinimo sistemos.

Be to, skrandžio triukšmas taip pat gali būti alkio požymis. Padidėjęs hormono, atsakingo už alkio jausmą, lygis taip pat gali sukelti žarnyno ir skrandžio susitraukimą, dėl kurio gali atsirasti skrandžio triukšmas. Tačiau kai pilvo urzgimas pasireiškia kartu su kitais simptomais, tokiais kaip skausmas ar didelis pilvo pūtimas, karščiavimas, bendras negalavimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir svorio kritimas, tai gali būti sveikatos problemos, pvz., infekcijos, uždegimo ar vidurių užkietėjimo, požymis. Tokiais atvejais svarbu kreiptis į gydytoją, kad nustatytų priežastį ir pradėtų tinkamą gydymą. Pastebėjus, kad pilvo ūžimas yra dažnas, lydimas kitų požymių ir simptomų, svarbu kreiptis į gastroenterologą ar šeimos gydytoją, kad jis įvertintų, kad būtų išvengta sveikatos sutrikimų, dėl kurių gali prireikti gydymo.

Kodėl mano pilvas urzgia?

Pagrindinės skrandžio urzgimo priežastys yra šios:

Alkis

Alkis yra viena dažniausių skrandžio triukšmo priežasčių. Kai jaučiamės alkani, smegenyse padidėja specifinių medžiagų, kurios signalizuoja apie alkį ir sukelia žarnyno bei skrandžio susitraukimus, gamyba. Dėl to pasigirsta šniokščiantys garsai.

Ką daryti: Kai urzgiančio triukšmo priežastis yra alkis, geriausia ką nors suvalgyti. Rinkitės sveiką maistą, kuriame gausu skaidulų, kad paskatintumėte tuštinimąsi ir lengvesnį virškinimą.

Dujos

Jei per virškinimo sistemą patenka didesnė dujų ir skysčio dalis, tai taip pat sukels skrandžio urzgimą. Tam tikri maisto produktai taip pat gali sukelti daugiau dujų ir pilvo pūtimą.

Ką daryti: Svarbu nevalgyti per daug maisto, kuris gali sukelti dujų susidarymą, pvz., pupelių ar kopūstų. Virškinimo proceso metu šie maisto produktai labai fermentuojasi ir padidina gaminamų dujų kiekį, dėl kurio atsiranda urzgimas. Skaitykite daugiau apie namų gynimo priemones nuo dujų, kurias galite pabandyti atsikratyti skrandžio triukšmo.

Infekcijos ir virškinimo trakto uždegimai

Skrandžio urzgimas taip pat gali atsirasti dėl žarnyno infekcijų ar uždegimų, ypač žmonėms, kurie anksčiau sirgo Krono liga. Tokiais atvejais galimi kiti lydintys simptomai, tokie kaip skausmas ir diskomfortas, negalavimas, pykinimas ar viduriavimas.

Ką daryti: Jei gurguliavimas kartu su kitais simptomais atsiranda esant žarnyno infekcijai ar uždegimui, kreipkitės į skubios pagalbos skyrių, kad būtų išvengta dehidratacijos, mitybos trūkumo ir kitų komplikacijų. Be to, svarbu pailsėti, laikytis sveikos mitybos ir vartoti vaistus tik gydytojo nurodymu.

Žarnyno nepraeinamumas

Žarnyno nepraeinamumas taip pat gali sukelti skrandžio triukšmą dėl padidėjusio peristaltinio judėjimo žarnyne. Šis padidėjęs judėjimas atsiranda siekiant padėti skysčiams ir dujoms, kurios negali prasiskverbti per užsikimšusią žarnyną, ir dėl to atsiranda skrandžio gurgimas. Žarnyno nepraeinamumas yra labai rimta būklė, kurią gali sukelti kirmėlės, žarnyno endometriozė, uždegiminės ligos ar išvaržos. Tokiais atvejais skrandžio ūžimą lydės kiti simptomai, tokie kaip pilvo skausmas, stiprūs mėšlungis, apetito stoka ir pykinimas.

Ką daryti: Žarnyno nepraeinamumo gydymas priklauso nuo pradinės obstrukcijos priežasties. Nepaisant to, gydymas turi būti baigtas ligoninėje, kad būtų išvengta komplikacijų.

Išvarža

Išvarža atsiranda, kai dalis žarnyno išsikiša iš pilvo sienos. Dėl išvaržų gali užkietėti viduriai, todėl gali ūžti skrandis. Be to, gali atsirasti kitų simptomų, tokių kaip skausmas, patinimas, paraudimas, pykinimas ir vėmimas.

Ką daryti: Jei nustatote išvaržą, nedelsdami kreipkitės į chirurgą, kad jis įvertintų. Priklausomai nuo sunkumo, bus svarstoma operacija. Chirurginė intervencija gali užkirsti kelią tolesnėms komplikacijoms, tokioms kaip pilvo organo pasmaugimas (dėl to susilpnėja kraujotaka toje vietoje ir dėl to atsiranda nekrozės).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *