Burnos džiūvimas: priežastys ir gydymas

Burnos džiūvimas: priežastys ir gydymas

Ar pastebėjote, kad pabundate su išdžiūvusia burna? Be nepatogumo, tai taip pat gali neigiamai paveikti jūsų dantų sveikatą. Dažni simptomai yra burnos džiūvimas, lipnumo jausmas, kalbos ar rijimo sunkumas, blogas burnos kvapas arba burnos džiūvimas ir skausmas.

Kas sukelia burnos džiūvimą?

Yra daug skirtingų burnos džiūvimo priežasčių, tačiau dažniausiai tai gali būti tam tikrų vaistų, senėjimo, dehidratacijos arba vėžio gydymo spindulinis gydymas rezultatas. Rečiau burnos džiūvimas gali atsirasti dėl būklės, kuri paveikia seilių liaukas.

Kodėl burnos džiūvimas yra problema?

Seilės yra svarbios jūsų dantų sveikatai, nes padeda išvengti dantų ėduonies, nuplaunant maistą. Tai taip pat padeda jūsų gebėjimui valgyti, nuryti ir virškinti maistą. Jei negaminate pakankamai seilių, galite padaugėti apnašų, atsirasti dantų ėduonies ir dantenų ligų. Kitos dažnos komplikacijos yra įtrūkusios lūpos, burnos opos ar mielių infekcija burnoje, kitaip vadinama pienligė.

Kaip gydyti burnos džiūvimą?

Priklausomai nuo jūsų specifinių simptomų, jūsų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas ir odontologas gali atlikti skirtingus gydymo būdus. Jei gydytojas mano, kad priežastis yra jūsų vaistai, jis gali pakoreguoti dozę arba pakeisti vaistą. Jie taip pat gali paskirti burnos skalavimą. Jūsų odontologas gali suteikti gydymą, kuris padės apsaugoti jūsų dantis nuo ėduonies ir ėduonies, pvz., fluoro padėklus.

Be gydytojo ir odontologo įsikišimo, svarbu ir toliau valyti dantis bent du kartus per dieną, kasdien valyti siūlą, naudoti fluoro turinčią dantų pastą ir reguliariai valytis su odontologu, kad patikrintumėte, ar nėra ėduonies požymių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *