Kolagenas – nauda, ​​naudojimas, šalutinis poveikis

Kolagenas – nauda, ​​naudojimas, šalutinis poveikis

Senėjimas yra neišvengiamas, tačiau yra būdų, kaip sulėtinti procesą. Cue Collagen – populiarus sveikatos priedas sveikatingumo bendruomenėje, žinomas dėl savo senėjimą stabdančių savybių ir naudos sveikatai. Nuo sveikesnės odos palaikymo, nagų auginimo, sąnarių sveikatos skatinimo ir puikių baltymų šaltinio, padedančio sukurti raumenų masę ir jėgą, kolagenas yra puikus jūsų dietos papildymas, kuris gali būti jaunystės šaltinis. aš ieškojau. Tačiau kokia yra tikroji įrodyta kolageno nauda sveikatai? Ar tai tikrai pateisina visą ažiotažą? Mes ketiname išsiaiškinti.

Kas yra kolagenas

Kolagenas yra struktūrinis baltymas, ypač polipeptidas, turintis aminorūgščių glicino, prolino ir lizino mišinį. Kolagenas, kaip vienas gausiausių žmogaus organizme baltymų, sudaro beveik trečdalis arba 30% visų žmogaus baltymų. [R]. Kolagenas yra įsiskverbęs į gyvūnų ir žmonių jungiamąjį audinį, ypač kremzlėse, sausgyslėse, raumenyse ir kauluose (pagalvokite apie kolageną, kaip klijus, laikančius viską kartu). Jūsų kūnas natūraliai gamina kolageną iš tam tikrų vitaminų ir mineralų iš maisto, kurį valgote. Tačiau senstant kolageno gamyba natūraliai mažėja [R]. Kai kolageno gamyba mažėja, mes susiduriame su raukšlėmis, suglebimu ir kartais net celiulitu, o tai visiškai natūralu, turint omenyje, kad mūsų kūnai nesugeba atsistatyti taip, kaip kadaise, paauglystėje. Siūlomi teiginiai apie sveikatingumą, siūlykite, kad kolagenas gali būti naudingas ir atstatyti raumenis, sąnarius ir kaulus, taip pat palaikyti sveikus plaukus ir odą.

Kokie yra skirtingi kolageno tipai

Buvo nustatyti mažiausiai 28 skirtingi kolageno tipai, tačiau trys pagrindinės kolageno formos yra labiausiai paplitusios. Dauguma gamintojų pasiūlys „I tipo“, „II tipo“ arba „II tipo“ kolageno peptidus arba atskirą šių trijų derinį. Dažniausiai pirkdami kolageno peptidus perkate hidrolizuotą kolageną. Hidrolizuotas paprasčiausiai reiškia, kad aminorūgščių grandinės buvo suskaidytos į mažesnes molekules, kad būtų lengviau virškinti ir maišyti. Taigi, kokio tipo kolagenas yra geriausias ir kokio tipo kolageną turėtumėte vartoti? Tiesa ta, kad visų rūšių kolagenas padės jūsų odai, nagams, sąnariams ir baltymų apykaitai, nes kolageną sudaro naudingos aminorūgštys. Turint tai omenyje, kolageno hidrolizatas yra turbūt geriausias būdas papildyti kolagenu, turint omenyje, kad galite jį maišyti su bet kuo – nuo ​​kokteilių iki šalto užvirimo ir sukaupti papildomų 18 gramų baltymų vienoje dviejų kaušelių porcijoje. Kolagenas gali būti paimtas iš įvairių gyvulinių šaltinių, tokių kaip jautiena, vištiena, ir jūros šaltinių, tokių kaip žuvis.

I, II ir III tipai

I TIPAS Kolageną daugiausia sudaro oda, plaukai, nagai, organai ir kaulai, o tai sudaro beveik 90% viso žmogaus organizme esančio kolageno. II TIPAS yra pagrindinis kremzlės komponentas ir dažniausiai randamas kolageno peptiduose [R]. III TIPAS yra fibrilinis kolagenas ir susideda tik iš vienos kolageno grandinės, priešingai nei dauguma kitų kolagenų. Tai antras labiausiai paplitęs kolageno tipas žmogaus organizme ir randamas raumenyse, kraujagyslėse ir žarnyne. Galvijų kolagene ypač gausu I ir III tipo kolageno.

Kolageno privalumai

Priešingai populiariems įsitikinimams, žmogaus kūnas tiesiogiai nesintetina kolageno, kad tiesiogiai paveiktų kaulų augimą, atjaunintų kremzlių gamybą ar tiesiogiai gamintų sveikesnę odą ir nagus. Kolagenas turi būti absorbuojamas ir suskaidomas į aminorūgštis, kaip ir bet kuri kita maistinė medžiaga, ir panaudoti jas ten, kur reikia. Tačiau kolageno peptidų įvedimas į žmogaus organizmą gali būti naudingas sveikatai, nes kolagenas gali būti papildomos kolageno gamybos katalizatorius.

Sveikesnė oda

Kadangi didžioji dalis kolageno yra odoje, manoma, kad kolageno peptidų papildymas taip pat pagerins jūsų odos elastingumą ir spalvą. Tačiau manyti, kad kažkas, ką prarysite, suvirškinus pavirs tuo pačiu, biochemija veikia ne taip. Nepaisant to, buvo atlikti keli daug žadantys klinikiniai tyrimai, įrodantys, kad kolagenas yra naudingas odos sveikatai. Dvigubai aklo, placebu kontroliuojamo tyrimo metu 72 moterims buvo skirta 5 g hidrolizuoto kolageno arba placebas. Tyrimas parodė, kad po 8 savaičių kolageno papildymo kolageno peptidai turėjo teigiamos įtakos odos elastingumui ir odos drėgmei. [R]. Odoje ir jungiamajame audinyje yra ląstelių, vadinamų fibroblastais, kurios padeda gaminti kolageną, jei tik fibroblastai turi pakankamai jiems reikalingų aminorūgščių, tokių kaip glicinas ir prolinas. [R].

Hidrolizuoto kolageno privalumai

  • Pagerintas odos elastingumas
  • Lygesnė odos išvaizda
  • Padidinti odos drėgmę
  • Sumažinti sausumą

 

Sąnarių sveikata

Tyrimai parodė, kad kolagenas, specialiai hidrolizuotas kolagenas, skatina anabolinį arba kremzlės audinių statybinį poveikį. Per perspektyvinį, atsitiktinių imčių, placebu kontroliuojamą, dvigubai aklą tyrimą, atliktą Penn State universitete, 147 kolegijos sportininkai (72 vyrai, 75 moterys) atsitiktinai gavo 10 g hidrolizuoto kolageno arba placebo. Po 24 savaičių rezultatai parodė, kad sportininkų, kurie buvo gydomi kolageno hidrolizatu, sąnarių skausmas, sąnarių stiprumas ir atsparumas žymiai pagerėjo. [R]. Tai ypač svarbu ištvermės sportininkams, nes sąnarių skausmas gali turėti neigiamos įtakos sportinei veiklai

Hidrolizuotas kolagenas gali padėti

  • Sumažinti sąnarių skausmą
  • Atstatyti kremzlės audinį
  • Padidinkite sąnario stiprumą

 

Kaulų sveikata

Tolesni tyrimai rodo, kad kolagenas veikia kaulų mineralų tankį ir kaulų formavimąsi. Tai gali būti labai naudinga, ypač kai pradedame senti, kad būtų išvengta traumų dėl galimo kaulų irimo. Visai neseniai atliktame atsitiktinių imčių, kontroliuojamo, dvigubai aklo 12 mėnesių tyrime, paskelbtame žurnale Maistinių medžiagų, 131 moteriai buvo skirta 5 g kolageno arba placebas. Rezultatai parodė kaulų tankio padidėjimą ir teigiamą kaulų žymenų pokytį [R].

Hidrolizuoto kolageno privalumai

  • Padidinti kaulų tankį
  • Sumažinti kaulų degradaciją
  • Padidinti kaulų formavimąsi

Kokį kolageną turėtumėte vartoti

Išsirinkti tinkamą kolageno miltelių tipą gali būti šiek tiek sudėtinga, nes tiek daug skirtingų variantų. Tačiau visų tipų kolagenas turės panašią naudą, nes skatina sveikesnę odą ir skatina sąnarių sveikatą. Didžiausias skirtumas tarp papildų yra prieduose. Svarbu vartoti kolageno priedą, kuriame yra TIK hidrolizuoti kolageno peptidai, be jokių pridėtų ingredientų ar patentuotų mišinių, kad būtų išvengta užpildų ir pakaitalų. Ar kolagenas, maitinamas žole, yra geriausias? Tiesą sakant, nėra jokio realaus skirtumo tarp žole maitinamo ir kitų kolageno formų, nes dauguma jų yra jautienos, vištienos ar jūros šaltinių derinys.

Kiek kolageno turėtumėte vartoti

Rekomenduojama hidrolizuoto kolageno dozė yra 10–20 g per dieną, priklausomai nuo jūsų specifinių baltymų poreikių, panašiai kaip ir bet kuris kitas baltymų papildas. Daugumoje kolageno papildų yra 8–10 g kolageno baltymų peptidų vienoje porcijoje, o klinikinės dozės buvo 5–10 g per dieną, kad pagerėtų odos, kaulų ir sąnarių sveikata.

Ar kolageno papildai tikrai veikia

Klinikiniai kolageno hidrolizato papildų tyrimai yra riboti, tačiau ankstyvieji tyrimai parodė daug žadančių rezultatų ir galimos naudos sveikatai. Rezultatai parodė, kad kolageno gėrimas turi tam tikros naudos skatinant sveiką odą, tačiau kalbant apie sąnarių sveikatą ir mankštos atsigavimą, tyrimus ribojo nedideli imčių dydžiai ir trumpa bandymų trukmė. Todėl norint pagrįsti bet kokius daug žadančius ar įrodytus teiginius apie sveikatingumą, reikės atlikti griežtesnius tyrimus. Tačiau, kadangi kolagenas yra gausus baltymų šaltinis, jis suteiks panašią, jei ne tokią pačią naudą ir rezultatus, jei papildysite bet kokio kito tipo baltymais, skatinant liesą raumenų masę, jėgą ir atsigavimą.

Kodėl turėtumėte vartoti kolageną

Prieš papildant maistą, kolagenas buvo gaunamas iš kaulų sultinio arba lėtai virtos organų mėsos. Atsižvelgiant į tai, kad kolageno yra kiekviename jungiamajame audinyje, pavyzdžiui, odoje, plaukuose, naguose ir kauluose, ir tikėtina, kad valgydami kepenis ir svogūnus kolageno tikrai negaunate, verta apsvarstyti galimybę papildyti kolageno hidrolizatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *