Bisoprololis

Bisoprololis

Bisoprololis yra beta adrenoblokatorius, vartojamas kelių tipų ligoms, tokioms kaip hipertenzija ar aukštas kraujospūdis, krūtinės angina, aritmija ir širdies nepakankamumas, gydyti. Bisoprololis mažina širdies susitraukimų dažnį ir širdies raumens spaudimą. Tokiu būdu galima sumažinti širdies naštą pumpuojant kraują visame kūne. Sumažėjus kraujospūdžiui, galima išvengti insulto ir širdies priepuolių. Prekių ženklai: Beta-One, Bipro, Carbisol, Concor, Hapsen

Apie Bisoprololis

Grupė Beta blokas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Gydyti hipertenziją, krūtinės anginą, aritmijas ir širdies nepakankamumą
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Nežinoma, ar bisoprololis patenka į motinos pieną, ar ne. Pasitarkite su gydytoju apie riziką ir naudą.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

  • Bisoprololio nauda ir saugumas vaikams dar nėra žinomas.
  • Būkite atsargūs žmonėms, sergantiems astma ar kvėpavimo sutrikimais, bradikardija, diabetu, žemu kraujospūdžiu, kepenų, inkstų ligomis, feochromocitoma, myasthenia gravis, psoriazė , ir periferinių arterijų liga
  • Venkite vartoti alkoholį, nes jis gali padidinti šio vaisto veiksmingumą mažinant kraujospūdį.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Bisoprololio dozavimas

Suaugusiems pacientams pradinė bisoprololio dozė gali būti 1,25-10 mg vieną kartą per parą. Jei reikia, gydytojas gali skirti ne didesnę kaip 20 mg per parą dozę. Dozė bus koreguojama atsižvelgiant į gydomos būklės tipą, jos sunkumą ir organizmo reakciją į vaistą.

Tinkamai vartokite Bisoprolol

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite informaciją, esančią ant bisoprololio pakuotės. Šį vaistą galima gerti prieš valgį arba po jo, jį reikia gerti ryte. Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti bisoprololį kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad padidintumėte jo poveikį. Pacientams, pamiršusiems išgerti bisoprololio, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisimena, ar pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės. Kad gydymas vyktų optimaliai, labai svarbu paklusti gydytojų patarimams dėl sveikos gyvensenos, pavyzdžiui, valgyti maistingą maistą, reguliariai mankštintis ir nerūkyti. Gydymas bisoprololiu paprastai trunka ilgai. Nenustokite vartoti šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju, kad vėl nepasireikštų ligos simptomai. Šį vaistą laikykite kambario temperatūroje ir atokiai nuo drėgno oro.

Narkotikas Sąveikos

Toliau pateikiami keli pavojai, kurie gali kilti, jei vartojate bisoprololį kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

  • Gali sutrikti širdies elektros srovė ir padidinti bisoprololio vaistų poveikį, jei jie vartojami kartu su I klasės antiaritminiais vaistais, tokiais kaip lidokainas ir fenitoinas.
  • Vartojant kartu su rezerpinu, gali padidėti simpatinių nervų aktyvumas, pvz., širdies plakimas.
  • Vartojant kartu su digoksinu, padidėja bradikardijos (lėto širdies susitraukimų dažnio) rizika.
  • Gali sumažinti bisoprololio veiksmingumą, jei jis vartojamas kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus B izoprololis

Kaip ir kiti vaistai, bisoprololis taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti po šio vaisto vartojimo, yra šie:

  • Apsvaigęs.
  • Miego sutrikimas.
  • Bradikardija.
  • Viduriavimas.
  • Kvėpavimo takų infekcijos.
  • Sunku kvėpuoti.
  • Jūsų rankų ir kojų pirštai jaučiasi šalti.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *