Dėl puikaus skonio ir gydomųjų savybių pankoliai plačiai naudojami tiek kulinarijoje, tiek medicinoje.
Detoksikacijos mėgėjai ir norintys atsikratyti papildomų kilogramų bus suinteresuoti tuo, kad pankolių sėklos, be kita ko, turi galingų valomųjų ir riebalus deginančių savybių, vartojamos šalto pankolio vandens pavidalu.
PANKOLIS – NAUDINGOS SAVYBĖS
Pankolis plačiai naudojamas liaudies medicinoje – turi karminacinių, atsikosėjimą skatinančių ir dezinfekuojančių savybių. Pankolių sėklų nuoviras, geriau žinomas kaip „krapų vanduo“, duodamas kūdikiams, kai jiems pučia pilvą ir gerina dujų išsiskyrimą. Jis taip pat naudojamas akims plauti nuo konjunktyvito, odai nuo pūlingų ligų, taip pat geriamas nuo vidurių pūtimo, pilvo skausmo, kosulio, nemigos, taip pat maitinančių motinų pieno gamybai gerinti. Pankolių eterinis aliejus puikiai valo organizmą, šalina atliekas ir toksinus, yra švelnus diuretikas ir vidurius laisvinantis, lengvinantis virškinimą ir greitinantis medžiagų apykaitą.
Kaip vartoti pankolį?
Yra du pagrindiniai sėklų vartojimo būdai:
- Arba sukramtykite sėklas po valgio, arba dėkite į maistą – ne daugiau kaip po arbatinį šaukštelį per dieną.
- Arba ruošiame vandenį iš pankolio – ne daugiau kaip du arbatinius šaukštelius per dieną.
PANKOLIŲ VANDUO – KAIP PARUOŠTI
- Švarus geriamasis vanduo – 1 litras
- Pankolių sėklos – 2 šaukšteliai
Sėklas supilkite į stiklainį, užpilkite vandeniu, uždarykite dangtį ir padėkite į šaldytuvą nakčiai. Ryte vandenį filtruokite į stiklinį indą ir gerkite mažais gurkšneliais visą dieną. Norint ryškesnio riebalų deginimo efekto, patartina naudoti šaltą vandenį, tačiau vadovaukitės savo kūnu. KONTRAINDIKACIJOS Pankoliai, kaip ir bet kurios vaistažolės, turi keletą kontraindikacijų:
- Individualus vaistažolių netoleravimas – pykinimas, galvos svaigimas, alerginės reakcijos – visa tai yra priežastis nustoti vartoti produktą.
- Atsargiai – nėščioms ir žindančioms moterims, nepaisant galimybės padidinti pieno tekėjimą
- Atsargiai – žmonės, patiriantys epilepsijos priepuolius.
- Perdozavimas sukelia skrandžio sutrikimus, alergijas ir kraujavimą.
- Ypatingą dėmesį reikia skirti žmonėms, turintiems širdies ritmo sutrikimų.
Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.