Chloramfenikolis

Chloramfenikolis

Chloramfenikolis yra antibiotikai, skirti įvairioms sunkioms bakterinėms infekcijoms gydyti, ypač kai infekcinė liga nepagerėja vartojant kitus vaistus. Šis vaistas yra lašų (akių ir ausų), akių tepalų, tablečių, kapsulių, sirupų ir injekcijų pavidalu. Chloramfenikolis veikia naikindamas infekciją sukeliančias bakterijas arba sulėtindamas jų augimą. Šis vaistas veiksmingas kovojant su infekcijomis, kurias sukelia S. typhi, H. influenzae, E. coli, C. psitacci, ir įvairių rūšių bakterijų Neisseria, Staphylococcus, Streptococcus, ir Riketsija . Kai kurie bakterinių infekcijų sukeltų ligų, kurias galima gydyti chloramfenikoliu, pavyzdžiai yra konjunktyvitas, išorinis otitas, meningitas, vidurių šiltinė, PES, juodligė ir erlichiozė. Chloramfenikolį galima vartoti tik pagal gydytojo receptą. Chloramfenikolis prekių ženklai : Bufacetinas, Cendo Fenicol, Chloramex, Chloramfenikolio palmitatas, Cloramidina, Colsancetine, Erlamycetin, Hufamycetin, Licochlor, Novachlor, Otolin, Vanquin Plus.

Kas yra Chloramfenikolis?

Grupė Antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Gydyti bakterines infekcijas
Naudojama Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 2 metų)
Chloramfenikolis nėščioms ir maitinančioms motinoms C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų nėščių moterų tyrimų nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Chloramfenikolis gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, sirupai, lašai, tepalai ir injekcijos

Įspėjimai prieš vartojant chloramfenikolį

  • Nenaudokite chloramfenikolio, jei esate alergiškas, ypač vartojant šį vaistą.
  • Būkite atsargūs, jei jūs arba jūsų šeima sirgo kraujo ligomis, pvz., aplastine anemija, kaulų čiulpų sutrikimais, inkstų liga ir kepenų liga.
  • Pasakykite gydytojui, jei neseniai buvote susižeidęs, buvote operuotas (įskaitant dantų chirurgiją) arba buvote gydomas radioterapija ir chemoterapija.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, ypač vaistų, kurie gali padidinti kraujospūdį, vaistažolių produktų ar papildų.
  • Praneškite savo gydytojui, jei skiepijate, ypač gyvomis vakcinomis, tokiomis kaip vidurių šiltinės, choleros ir BCG vakcinos.
  • Chloramfenikolis gali turėti įtakos cukraus kiekio kraujyje tyrimo rezultatams. Todėl, jei sergate cukriniu diabetu, pasitarkite su šio vaisto vartojimu.
  • Jei pavartojus chloramfenikolio lašų ar akių tepalų regėjimas pasidaro neryškus, nevairuokite transporto priemonės, kol vėl galėsite aiškiai matyti.
  • Jei po chloramfenikolio vartojimo pasireiškė alerginė reakcija į vaistą arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Dozavimas ir vartojimo taisyklės Chloramfenikolis

Chloramfenikolio dozė bus koreguojama atsižvelgiant į paciento būklę. Toliau pateikiamos bendros chloramfenikolio dozės pagal jo dozavimo formą:

Chloramfenikolio lašai

  • Akių lašai: 1 lašas kas 2 valandas, pirmas 2 dienas. Po to dozę sumažinti iki 1 lašo 3-4 kartus per dieną 3 dienas.
  • Ausų lašai: 3-4 lašai, kas 6-8 valandas, 1 savaitę.

Chloramfenikolio tepalas

  • Dozavimas: vieną kartą trinamas 4-5 kartus per dieną, kol infekcija išgydoma, arba kaip nurodė gydytojas. Nevartokite vaistų ilgiau nei 1 savaitę, išskyrus gydytojo nurodymus.

Geriamasis chloramfenikolis (tabletės, kapsulės, sirupas)

  • Suaugusiesiems: 50 mg / kg per parą, padalinta į 4 dozes. Esant sunkioms infekcijoms, dozę galima padidinti iki 100 mg / kg per parą.
  • Vaikams: 25-50 mg / kg per parą, padalytas į 4 dozes. Esant sunkioms infekcijoms, dozę galima padidinti iki 100 mg / kg per parą.

Chloramfenikolio injekcijų dozė bus koreguojama atsižvelgiant į paciento būklę. Chloramfenikolio injekcijas gali atlikti tik gydytojai arba slaugytojai, prižiūrint gydytojui.

Kaip tinkamai vartoti chloramfenikolį

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant chloramfenikolio pakuotės. Toliau pateikiamas chloramfenikolio vartojimo vadovas, pagrįstas jo dozavimo forma:

Chloramfenikolio lašai ir tepalai

Prieš naudodami chloramfenikolio lašus ar tepalus akims, nusiplaukite rankas ir įsitikinkite, kad akys yra švarios. Tada pakelkite galvą atgal, viena ranka patraukite apatinį voką, kad susidarytumėte maišelį, o kita ranka patepkite arba užtepkite vaisto. Po to užmerkite akis 1-2 minutėms sukdami akies obuolį, kad vaistas prasiskverbtų į infekcijos sritį. Nuvalykite aplink akis likusias skysčio ar tepalo dėmes. Jei pirmieji lašai į akį nepateks iki galo, galite lašinti vaistą atgal. Vartojant chloramfenikolį, akys gali tapti jautresnės. Todėl saugokite akis nuo saulės spindulių, pavyzdžiui, nešiokite akinius nuo saulės. Nenaudokite kontaktinių lęšių gydymo chloramfenikolio akių lašais metu. Norėdami naudoti chloramfenikolio ausų lašus, pakreipkite galvą ir užlašinkite vaistų ant užkrėstos ausies. Išlikite šioje pozicijoje 10 minučių, kad vaistas įsigertų. Jei padėtis yra skausminga, atsigulkite.

Geriamasis chloramfenikolis (tabletės, kapsulės, sirupas)

Chlomramfenikolį reikia gerti nevalgius, tai yra maždaug 1-2 valandas prieš valgį. Išgerkite šį vaistą užgerdami stikline vandens. Chloramfenikolio sirupui naudokite atitinkamą šaukštelio dozę, pateiktą vaisto pakuotėje. Nenaudokite šaukštų ar šaukštelių, nes jų kiekis gali skirtis. Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės chloramfenikolį vartoti reguliariai kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad nauda būtų optimali. Naudokite chloramfenikolį (geriamąjį, tepalą, lašus) pagal gydytojo nurodymus. Per greitai nutraukus vaistų vartojimą, bakterijos gali tapti atsparios, todėl vėliau vėl gali atsirasti infekcijos. Pamiršus pavartoti chloramfenikolio, patartina tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka su kito vartojimo grafiku nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės. Pasibaigus gydymo trukmei, chloramfenikolį išmeskite. Neišsaugokite jo vėlesniam naudojimui, net jei jis liko.

Chloramfenikolio sąveika su kitais vaistais

Jei chloramfenikolį vartojate kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti keli sąveikos poveikiai, būtent:

  • Sumažėjęs chloramfenikolio veiksmingumas naikinant bakterijas, kai jis vartojamas kartu su rifampicinu ir fenobarbitaliu.
  • Padidėja mirtino šalutinio poveikio rizika, jei vartojama kartu su vaistais, kurie gali slopinti kaulų čiulpų funkciją.
  • Padidėjusi fenitoino, ciklosporino ir takrolimuzo šalutinio poveikio rizika.
  • Sumažėjęs ceftazidimo, cinakobalamino (vitamino B12) ir kai kurių gyvųjų vakcinų, pvz., BCG vakcinos, choleros vakcinos ir vidurių šiltinės vakcinos, veiksmingumas.
  • Sumažėjęs kitų antibiotikų, tokių kaip ceftriaksonas, veiksmingumas kovojant su bakterinėmis infekcijomis.
  • Vartojant kartu su varfarinu, padidėja kraujavimo rizika.
  • Sustiprėja sulfonilkarbamido preparatų nuo diabeto, tokių kaip gliklazidas ir glipizidas, poveikis, todėl gali pasireikšti hipoglikemija.

Chloramfenikolio šalutinis poveikis ir pavojai

Chloramfenikolis gali sukelti tokį šalutinį poveikį:

  • Apsvaigęs
  • Pykinimas ar vėmimas
  • Sumišimas arba sumišimas
  • Sprue
  • Dilgčiojimo pojūtis akyse ar ausyse
  • Neryškus matymas

Pirmiau minėti chloramfenikolio šalutiniai poveikiai yra lengvi ir pasireiškia tik trumpam po vaisto vartojimo. Jei šie šalutiniai poveikiai yra sunkesni arba nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Taip pat patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia alerginė reakcija į vaistą arba sunkus šalutinis poveikis, pavyzdžiui:

  • Lengvas mėlynių atsiradimas
  • Lengvai užsikrečiama
  • Labai silpnas arba pavargęs jausmas
  • Sunku kvėpuoti

Ilgalaikis chloramfenikolio vartojimas taip pat gali sukelti aplazinę anemiją. Todėl atlikite įprastą patikrinimą pagal gydytojo nurodymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *