90% atvejų tulžies pūslė užsidega dėl tulžies latakų užsikimšimo akmenimis, o jos pašalinimas yra antra pagal dažnumą operacija pasaulyje.
Kalkulinis cholecistitas: ligos apibrėžimas
Kalkulinis cholecistitas – tai tulžies pūslės uždegimas, kurį sukelia cistinio latako užsikimšimas tulžies akmenimis.
Tulžies pūslė yra mažas kriaušės formos organas. Pagrindinė jo užduotis – kaupti tulžies perteklių ir tiekti ją plonajai žarnai virškinimo poreikiams.
Tiesą sakant, akmeninis cholecistitas yra labiausiai paplitęs cholecistito tipas, kuris išsivysto tulžies akmenligės fone. Tačiau ji dažnai apibrėžiama ir kaip simptominė tulžies pūslės akmenligės forma, nes ligų priežastys yra tos pačios, tačiau pasireiškimai skiriasi (tulžies akmenligė dažnai būna besimptomė). Kalkulinio cholecistito išsivystymo rizikos veiksniai:
- amžius: vyresniems nei 50 metų žmonėms liga suserga 3–4 kartus dažniau;
- moteriška lytis: moterų sergamumas 1,5–2 kartus didesnis nei vyrų;
- perteklinis kūno svoris;
- diabetas;
- nėštumas.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.