Absorbase tepalas: vartojimas ir šalutinis poveikis

Šis vaistas yra naudojamas kaip drėkiklis, siekiant gydyti ar užkirsti kelią sausai, šiurkščiai, pleiskanojančiai ar niežtinčiai odai bei nedideliems odos sudirginimams, tokiems kaip vystyklų bėrimas ar nedideli odos nudegimai (pvz., po radioterapijos). Emolientai – tai medžiagos, kurios minkština ir drėkina odą, padeda mažinti niežėjimą ir pleiskanojimą. Kai kurios priemonės (pvz., cinko oksidas, baltoji petrolatumas) dažniausiai naudojamos apsaugoti odą nuo sudirginimo (pavyzdžiui, nuo drėgmės). Sausa oda dažnai atsiranda praradus vandens viršutiniame odos sluoksnyje. Emolientai ir drėkikliai veikia sudarydami riebią plėvelę ant odos paviršiaus, kuri padeda išlaikyti vandenį odoje ir pagerina jos minkštumą bei elastingumą.

Kaip naudoti Absorbase tepalą

Naudojimo instrukcijos

Naudokite šią priemonę taip, kaip nurodyta ant etiketės arba kaip liepė gydytojas. Kai kuriuos produktus prieš naudojimą reikia suplakti. Tepkite priemonę ant pažeistų odos vietų pagal poreikį arba kaip nurodyta. Kaip dažnai ją naudosite, priklausys nuo pačios priemonės ir jūsų odos būklės. Norint gydyti sausas rankas, produktą gali reikėti naudoti kaskart po rankų plovimo, tepti keletą kartų per dieną.

Jei priemonę naudojate vystyklų bėrimui gydyti, pirmiausia kruopščiai nuvalykite vystyklų sritį ir leiskite jai išdžiūti prieš tepdami priemonę. Jei gydote odos nudegimus po spindulinės terapijos, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu dėl galimybės tepti prieš radioterapijos seansus.

Vadovaukitės etiketėje pateiktais nurodymais, kaip vartoti vaistą. Naudokite tik ant odos. Venkite kontakto su akimis, burna, nosimi bei lytinių organų ir kirkšnių sritimis, nebent gydytojas ar etiketė nurodo kitaip. Kai kurių priemonių negalima naudoti ant veido, sudirgusios ar pažeistos odos, žaizdų ar neseniai nuskustos odos – atidžiai skaitykite etiketę.

Reguliariai naudokite šį preparatą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Dauguma drėkiklių geriau veikia, kai taikomi ant šiek tiek drėgnos odos – pavyzdžiui, po maudynių ar plovimo. Labai sausos odos atveju gydytojas gali patarti pažeistą plotą pamirkyti vandeniu prieš užtepant priemonę. Dažnas, ilgas ar karštas maudymasis gali sustiprinti odos sausumą.

Jei būklė nepagerėja ar net blogėja, o taip pat jei atsiranda rimtų sveikatos sutrikimų požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Galimi šalutiniai poveikiai

  • Dažniausiai šis vaistas yra gerai toleruojamas, tačiau gali pasireikšti deginimas, perštėjimas, paraudimas arba sudirginimas naudojimo vietoje. Jei šie simptomai nepraeina arba stiprėja, kreipkitės į gydytoją.
  • Reti ir sunkesni šalutiniai poveikiai: neįprasti odos pakitimai (pavyzdžiui, odos išbalimas, suminkštėjimas ar sušlapimas dėl pernelyg didelės drėgmės), odos infekcijos požymiai.
  • Labai retas, bet sunkus šalutinis poveikis – stipri alerginė reakcija. Jos požymiai gali būti: bėrimas, niežulys ar patinimas (ypač veido, liežuvio, gerklės srityse), stiprus galvos svaigimas, apsunkintas kvėpavimas.

Tai nėra visi galimi šalutiniai poveikiai. Jei pastebite kitus neįprastus simptomus ar jaučiatės blogai vartodami šį vaistą, pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku.

Atsargumo priemonės

  • Prieš pradėdami naudoti, pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate alergiški bet kuriam sudedamajam šio produkto komponentui ar turite kitų alergijų. Kai kurie papildomi ingredientai (pvz., konservantai, kvapiosios medžiagos) gali sukelti alergines reakcijas ar kitų problemų.
  • Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, jei turite odos žaizdų, infekcijų ar opų.
  • Kai kurios sudedamosios dalys (ypač konservantai, kvapiosios medžiagos) gali padidinti odos jautrumą saulei. Jei reikia, sumažinkite tiesioginių saulės spindulių poveikį, venkite soliariumų, naudokite apsauginį kremą nuo saulės ir dėvėkite apsauginius drabužius. Nedelsdami informuokite gydytoją, jei nudegate saulėje arba atsiranda odos raudonio ar pūslių.
  • Kai kurie produktai gali bloginti aknės būklę. Jei jūsų oda linkusi į aknę, rinkitės „nekamedogeniškas” (neužkemšantis porų) priemones.
  • Kai kurie produktai gali palikti dėmių ant drabužių ar spalvoti odą. Esant abejonėms pasitarkite su specialistu.
  • Prieš bet kokią operaciją ar stomatologines procedūras įspėkite gydytoją apie vartojamus vaistus ir odos priežiūros priemones.
  • Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia ar žindote kūdikį – nežinoma, ar šios medžiagos patenka į motinos pieną.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *