Acerola C-500 geriamasis: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Askorbo rūgštis (vitaminas C) vartojama siekiant išvengti arba gydyti vitamino C trūkumą žmonėms, kurie su maistu jo gauna nepakankamai. Daugumai žmonių, kurie laikosi subalansuotos mitybos, papildoma askorbo rūgštis dažnai nereikalinga. Tačiau esant žemam vitamino C kiekiui gali išsivystyti skorbutas – būklė, galinti pasireikšti bėrimu, raumenų silpnumu, sąnarių skausmu, nuovargiu ar dantų netekimu.

Vitaminas C organizme atlieka svarbų vaidmenį: padeda palaikyti sveiką odą, kremzles, dantis, kaulus ir kraujagysles, taip pat apsaugo kūno ląsteles nuo pažeidimų, nes yra žinomas kaip stiprus antioksidantas.

Kaip vartoti

Kaip vartoti Acerola C Wafer

Šį vitaminą galima vartoti per burną su maistu arba be jo, dažniausiai 1–2 kartus per dieną. Visada laikykitės nurodymų esančių produkto pakuotėje arba imkitės pagal gydytojo paskyrimą.

Jei vartojate prailginto atpalaidavimo kapsules ar tabletes, jas nurykite nesukramtę ir nesutraiškę – taip išvengsite galimo šalutinio poveikio, nes vaistas bus išskiriamas tolygiai. Užsigerti rekomenduojama pilna stikline vandens (apie 240 ml), nebent gydytojas pataria kitaip.

Jei vartojate tabletės pavidalo arba kramtomąją formą, pirmiausia ją gerai sukramtykite, tik tada nurykite. Lozenges reikėtų laikyti burnoje, kol jos visiškai ištirps. Miltelių formą būtina gerai sumaišyti su pakankamu kiekiu skysčio ar minkštu maistu ir suvartoti iš karto. Skystajai formai matuoti naudokite specialų matavimo šaukštelį, o ne įprastą buitinį šaukštą, kad dozuotumėte tiksliai.

Dozė priklauso nuo jūsų sveikatos būklės ir organizmo individualios reakcijos į gydymą. Reguliariai vartojant vitaminą tuo pačiu metu kiekvieną dieną, užtikrinamas didžiausias jo veiksmingumas.

Kilus rimtų sveikatos problemų įtarimui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Atsargumo priemonės

Prieš pradėdami vartoti askorbo rūgštį, pasakykite gydytojui, jei esate alergiški šiai ar kitoms medžiagoms. Dalis produktų gali turėti neaktyvių ingredientų (pavyzdžiui, žemės riešutų ar sojos), kurie gali sukelti alergines reakcijas ar kitų problemų.

Praneškite gydytojui apie savo ligų istoriją, ypač jeigu sergate inkstų ligomis (pvz., turite inkstų akmenų) ar nustatytas tam tikrų fermentų trūkumas (pvz., G6PD deficitas).

Jei planuojate operaciją, būtinai informuokite gydytoją arba odontologą apie visus vartojamus produktus (įskaitant receptinius, nereceptinius vaistus bei žolinius preparatus).

Nėštumo metu rekomenduojamomis dozėmis vitaminas C laikomas saugiu. Didesnės dozės turėtų būti naudojamos tik esant aiškiam poreikiui ir pasitarus su gydytoju.

Vitaminas C patenka į motinos pieną ir yra saugus vartoti žindymo laikotarpiu, laikantis rekomenduojamų dozių. Dėl išsamesnės informacijos pasitarkite su gydytoju.

Sąveika su kitais vaistais

Vaistų sąveikos gali paveikti vitaminų veiksmingumą arba padidinti šalutinių reiškinių riziką. Tai nėra visos galimos sąveikos – laikykitės sąrašo visų vartojamų vaistų ir papildų ir informuokite apie juos savo gydytoją. Svarbu ne pradėti, ne nutraukti ir nekeisti dozavimo nepasitarus su gydytoju.

Vitaminas C gali trukdyti atlikti tam tikrus laboratorinius tyrimus (ypač šlapimo gliukozės), todėl laboratorijos personalas ir gydytojai turi žinoti, kad vartojate šį preparatą.

Galimi šalutiniai poveikiai

  • Viduriavimas
  • Pykinimas
  • Vėmimas
  • Pilvo spazmai ar skausmas
  • Rėmuo
  • Rimtesni šalutiniai poveikiai, kuriuos reikia nedelsiant įvertinti gydytojui: skausmingas šlapinimasis, rausvas ar kraujingas šlapimas.
  • Retai pasitaikančios rimtos alerginės reakcijos: odos bėrimas, niežulys ar patinimas (ypač veido, liežuvio, gerklės srityje), stiprus galvos svaigimas, kvėpavimo pasunkėjimas.

Nepastebėjus šiose sąrašuose kitų simptomų – kreipkitės į gydytoją ar vaistininką dėl papildomos konsultacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *