Almacone Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Šis vaistas skirtas palengvinti nemalonius simptomus, atsirandančius dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo – pilvo skausmo, rėmens ar rūgšties sukeliamos diskomforto. Taip pat jis padeda mažinti pilvo pūtimą, raugėjimą bei spaudimo jausmą pilve, kurie dažnai susiję su perteklinėmis dujomis virškinamajame trakte. Simetikonas, esantis vaisto sudėtyje, padeda suskaidyti žarnyne susidarančias dujų burbuliukų sankaupas. Aliuminio ir magnio druskos neutralizuoja skrandžio rūgštį gana greitai, todėl nejaučiamas ilgas laukimas, ypač vartojant skystą vaisto formą. Pastarasis variantas įprastai veikia kiek greičiau nei tabletės ar kapsulės.

Kaip vartoti

Vaistą reikia gerti per burną, įprastai po valgio arba prieš naktį, priklausomai nuo poreikio. Svarbu tiksliai laikytis informacijos, nurodytos pakuotės lapelyje, arba gydytojo nurodymų. Jei kyla neaiškumų, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pastiles ar kramtomąsias tabletes reikia sukramtyti iki galo ir nuryti, po to išgerti stiklinę vandens. Jei naudojate skystą vaisto formą, prieš kiekvieną dozę buteliuką gerai suplakite. Vaistą patogu matuoti specialiu matavimo šaukšteliu ar taurele, namų šaukštelis tam netinka, nes galima nesukontroliuoti tikslios dozės. Skystą vaistą galima vartoti neatvėsintą arba atvėsintą – kartais atvėsinimas pagerina skonį, tačiau užšaldyti vaisto negalima.

Verta žinoti, kad šis vaistas veikia tik jau esančią skrandžio rūgštį, tačiau nekontroliuoja naujos rūgšties gamybos. Prireikus jį galima vartoti kartu su kitais vaistais, mažinančiais rūgšties kiekį, pavyzdžiui, su H2 blokatoriais (pvz., cimetidinu, ranitidinu) ar protonų siurblio inhibitoriais (pvz., omeprazolu).

Vaistų sąveika

Antacidai gali daryti įtaką kitų vaistų pasisavinimui, dėl to kai kurių vaistų (pavyzdžiui, digoksino, geležies, kai kurių antibiotikų – tetraciklinų ar ciprofloksacino ir kt.) rekomenduojama nevartoti kartu arba būtina padaryti laiko tarpą tarp šių vaistų vartojimo. Jei tenka vartoti keletą vaistų, pasidomėkite vaistininko ar gydytojo patarimo suderinant vaistų vartojimo grafiką.

Kada atkreipti dėmesį

Jei simptomai išlieka ar blogėja po savaitės vartojimo, arba jeigu vaistą nuolat naudojate ilgiau nei dvi savaites, verta pasikonsultuoti su gydytoju – galbūt reikia kitokio gydymo ar išsamesnės diagnostikos.

Galimas šalutinis poveikis

Gali pasitaikyti virškinimo sistemos sutrikimų: pykinimas, užkietėjimas, viduriavimas ar galvos skausmas. Jei šie pojūčiai nepraeina ar stiprėja, apie tai informuokite gydytoją ar vaistininką.

Dažniausiai dėl magnio vaistų komponentų pasitaiko viduriavimas, o dėl aliuminio – užkietėjimas. Jei vienu metu naudojate kelis skirtingus antacidus, dalis šių simptomų gali susilpnėti – pavyzdžiui, užkietėjimą gali padėti sumažinti didesnis skysčių kiekis, aktyvus judėjimas, arba kito tipo antacidai. Vis dėlto bendrai viduriavimas pasitaiko dažniau nei užkietėjimas.

Naudojant šį vaistą ilgai ir didelėmis dozėmis, ypač jei sudėtyje yra aliuminio, gali sumažėti organizmo fosfatų kiekis (tai – svarbi mineralinė medžiaga). Tokiu atveju galima pajusti apetito stoką, nuovargį, raumenų silpnumą – tokiais atvejais reikėtų pasitarti su gydytoju.

Yra nedidelė rizika, kad gali pasireikšti rimtesnis nepageidaujamas poveikis – svaigulys, apalpimas, kvėpavimo sulėtėjimas ar nereguliarus širdies plakimas. Pajutus tokius simptomus, svarbu nedelsti ir kreiptis į medikus.

Labai retai pasitaiko alerginės reakcijos, tačiau jei išberia, atsiranda niežulys, patinsta veidas, liežuvis ar gerklė, pasidaro sunku kvėpuoti – būtina ieškoti skubios medicinos pagalbos.

Atsargumo priemonės

Prieš pradedant vartoti šį vaistą, svarbu pasakyti gydytojui ar vaistininkui apie bet kokias alergijas vaistams, ypač jei buvote jautrus veikliosioms medžiagoms. Papildomai, kai kuriuose tirpaluose ar tabletėse gali būti cukraus ar dirbtinių saldiklių (pavyzdžiui, aspartamo), tad žmonės, sergantys diabetu arba turintys fenilketonuriją (PKU), turėtų būti atidūs.

Dėl galimo neigiamo poveikio inkstams, šių antacidų reikėtų vengti, jei sergate inkstų ligomis, turite inkstų akmenų arba taikote skysčių ribojimą dėl kitų ligų. Jei dažnai vartojate alkoholį, prieš vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju.

Nėštumo ar žindymo laikotarpiu šį vaistą reikėtų vartoti tik tuomet, kai tikrai būtina ir tik pasitarus su gydytoju – būtina įvertinti galimą naudą ir riziką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *