Bimatoprosto akių lašai

Bimatoprostas yra vaistas skirtas akių spaudimui mažinti, pavyzdžiui, sergant glaukoma. Šis preparatas padeda sumažinti akyje esančio skysčio kiekį ir taip mažina akispūdį.

Kada ir kaip vartojamas bimatoprostas?

Bimatoprostas skirtas naudoti tik į akis – jo vartoti per burną nereikia. Prieš lašinant vaistą į akį, labai svarbu gerai nusiplauti rankas. Šiek tiek atloškite galvą, smiliumi patraukite apatinį voką žemyn, kad susidarytų maišelis. Atsargiai įlašinkite nurodytą lašų kiekį, stenkitės, kad pipetės galiukas neprisiliestų prie akies ar voko. Užsimerkite 1–2 minutėms, neblykčiokite. Naudokite preparatą reguliariai, tiksliu laiku; nelašinkite dažniau nei paskirta. Jei tenka vartoti ir kitus akių vaistus, tarp jų palikite bent 5 minučių pertrauką.

Kontaktinius lęšius prieš naudojimą būtinai išsiimkite – juos vėl įsidėti galite praėjus 15 minučių po vaisto lašinimo.

Kokiais atvejais būtina informuoti gydytoją?

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, svarbu pranešti gydytojui, jei:

  • sergate uždaro kampo glaukoma;
  • turi akių abrazyjų, infekcijų ar patinimų;
  • nešiojate kontaktinius lęšius;
  • yra buvę alerginių reakcijų bimatoprostui, kitiems vaistams, maisto produktams, dažikliams ar konservantams;
  • laukiatės kūdikio, bandote pastoti ar žindote.

Kaip saugiai vartoti šį vaistą?

Griežtai laikykitės gydytojo nurodymų ir informaciją ant pakuotės etiketės. Šis vaistas skirtas tik Jums – juo nesidalykite su kitais. Jei preparatą vartoja vaikai, gali reikėti ypatingos priežiūros.

Pamiršus vaisto dozę, ją įlašinkite kuo greičiau, tačiau jei jau artėja laikas kitai dozei – praleiskite praleistą dozę ir toliau tęskite įprastu grafiku. Nedvigubinkite dozės.

Vartojimo sąveikos

Nors reikšmingų sąveikų nepastebėta, prieš naudojant kitus akių lašus ar preparatus visada pasitarkite su gydytoju. Informuokite gydytoją apie visus kitus Jūsų vartojamus vaistus, papildus, žoleles, taip pat apie žalingus įpročius, nes kai kurios medžiagos gali susidėti su vaistu ir sukelti netikėtą poveikį.

Ką svarbu stebėti gydymo metu?

Reguliariai lankykitės pas gydytoją, kad stebėtumėte gydymo eigą. Jeigu pastebite, kad akis parausta, tinsta, tampa skausminga ar atsiranda išskyros – nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Šis vaistas gali pakeisti akies, blakstienų ar vokų spalvą. Praneškite gydytojui, jei pastebėjote tokius pokyčius. Jei vaistas vartojamas tik į vieną akį, ta akis gali skirtis nuo kitos (blakstienų ilgis, tankumas, vokų ar rainelės atspalvis) – šie pokyčiai kartais būna negrįžtami.

Jei po šio vaisto akys tampa jautresnės šviesai, patartina nešioti tamsius akinius nuo saulės.

Galimi šalutiniai poveikiai

  • Alerginės reakcijos – bėrimas, niežulys, dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas.
  • Skirtumai regėjime.
  • Naujai atsiradęs ar stiprėjantis akių skausmas, paraudimas, sudirginimas ar išskyros.
  • Spalvos pokyčiai akyje, blakstienose ar voke.
  • Jausmas, kad akys sausos.
  • Akių dirginimas, niežulys.
  • Padidėjęs blakstienų ilgis ar tankumas.
  • Daugiau ašarų po panaudojimo.

Pajutus sunkesnių reakcijų ar nepageidaujamų pojūčių, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą.

Kaip laikyti bimatoprostą?

Laikykite vaistus vaikams nepasiekiamoje vietoje. Sandėliuokite nuo 2 iki 25 °C temperatūroje, saugokite nuo karščio ir šalčio. Pasibaigus galiojimo laikui vaistą išmeskite.

Šis informacinis lapelis pateikia pagrindines žinias apie preparatą, tačiau gali neatsakyti į visus klausimus. Dėl bet kokių abejonių rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *