Šis vitaminų ir mineralų derinys vartojamas siekiant išvengti arba gydyti vitaminų trūkumą, kuris gali atsirasti dėl nesubalansuotos mitybos, tam tikrų sveikatos sutrikimų, trukdančių įsisavinti maistines medžiagas, ar padidėjusio vitaminų ir mineralų poreikio streso ar ligų metu. Vitaminai yra būtini normaliai organizmo veiklai.
Šioje sudėtyje yra daug B grupės vitaminų (tokių kaip folio rūgštis, niacinas, B1, B2, B6 ir B12) bei vitamino C. Papildomai įeina ir kiti vitaminai – A, D ir E bei mineralai, pavyzdžiui, cinkas. Svarbu pažymėti, kad šiame derinyje nėra geležies ir tik labai mažai kalcio, todėl šis produktas netinka „geležies trūkumo“ anemijos ar osteoporozės profilaktikai ar gydymui.
Kaip vartoti
Vartokite šį preparatą per burną – su maistu arba be jo, kaip nurodė gydytojas, dažniausiai vieną arba du kartus per dieną. Jeigu vartojant pajuntate skrandžio diskomfortą, galite preparatą išgerti su maistu.
Preparatą rekomenduojama vartoti 2–3 valandas prieš arba po tam tikrų antibiotikų (tokių kaip tetraciklinai ar ciprofloksacinas) vartojimo, nes jame esantys mineralai gali trukdyti antibiotikų įsisavinimui.
Atsargumo priemonės
Prieš pradėdami vartoti šį preparatą, pasakykite gydytojui ar vaistininkui, ar esate jam alergiški arba alergiški bet kuriai jo sudedamajai daliai (pvz., folio rūgščiai) ar turite kitų alergijų. Šis produktas gali turėti inaktyvių komponentų, galinčių sukelti alergines reakcijas ar kitų problemų. Dėl išsamesnės informacijos pasitarkite su vaistininku.
Informuokite gydytoją apie savo sveikatos istoriją, ypač jei sergate: kraujo ligomis (pvz., nurodytomis anemijos formomis ar vitamino B12 stoka), turite padidėjusių kalcio kiekių, inkstų ar kepenų ligų.
Šis produktas nerekomenduojamas vaikams iki 12 metų amžiaus dėl galimos rizikos kai kuriems vitaminams/mineralams kauptis organizme iki pavojingo lygio.
Jeigu laukiatės, preparatą vartokite tik tuomet, jei tai būtina – pasitarkite dėl rizikos ir naudos su gydytoju.
Šio preparato sudedamosios dalys išskiriamos į motinos pieną. Prieš pradėdami žindyti, pasitarkite su gydytoju.
Sąveika su kitais vaistais
Vaistų sąveika gali keisti vaistų veikimą arba padidinti šalutinio poveikio riziką. Visada turėkite sąrašą visų savo vartojamų vaistų (tiek receptinių, tiek be recepto, taip pat papildų ir žolinių preparatų), kurį parodykite savo gydytojui ar vaistininkui. Nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite vartojimo nepasitarę su gydytoju.
Kai kurie vaistai, kurie gali sąveikauti su šiuo deriniu: altretaminas, cisplatina, levodopa, hidantoinai (pvz., fenitoinas), metotreksatas, pirimetaminas.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.