Moterims, kenčiančioms nuo lėtinio dubens skausmo dėl endometriozės, lytiniai santykiai nesusiję, pavyzdžiui, glostymas ir oralinis seksas, gali būti veiksminga alternatyva varpos ir makšties seksui pasiekti orgazmą ir pasitenkinimą teikiantį seksualinį gyvenimą. Neseniai atliktame tyrime, kuriame buvo apklaustos 868 moterys iš Šveicarijos, Vokietijos ir Austrijos (434 moterys, sergančios endometrioze, ir 434 moterys, kurios buvo kontrolinės grupės dalis), mokslininkai nustatė, kad nors moterys, sergančios endometrioze, buvo mažesnės nei kontrolinės grupės moterys. pasiekti orgazmą lytinio akto metu, tarp dviejų moterų grupių reikšmingo orgazmo dažnio masturbacijos ir nesusijusios partnerystės metu skirtumo nebuvo.
Endometriozė yra būklė, kai audinys, panašus į gimdą išklojantį audinį (endometriumo audinys), pradeda augti už gimdos ribų, dažniausiai kiaušidėse, kiaušintakiuose ir dubens išklojančiame audinyje. Pagrindinis endometriozės simptomas yra dispareunija arba skausmingi lytiniai santykiai, o moterys, kenčiančios nuo lėtinio dubens skausmo, patiria mažesnį orgazmą nei sveikos moterys. Žinoma, galimo skausmo numatymas lytinio akto metu gali neigiamai paveikti troškimą ir lytinių santykių dažnumą, dėl to sumažėja abiejų partnerių seksualinis pasitenkinimas.
Nors seksualinis pasitenkinimas yra labai asmeninis ir jį įtakoja daugybė veiksnių, gebėjimas patirti orgazmą ir orgazmo dažnis yra du ypač stiprūs pilnaverčio seksualinio gyvenimo veiksniai. Laimei, šis tyrimas rodo, kad moterys, sergančios endometrioze, taip pat gali patirti orgazmą masturbuodamosi, užsiimdamos oraliniu seksu ar kitaip stimuliuojamos savo partnerių.
Moterys ir partneriai, kurių lytinį gyvenimą paveikė endometriozė ar dispareunija, gali apsvarstyti galimybę įtraukti į savo seksualinę rutiną kitą seksualinę veiklą, kad padidintų potraukį ir pasitenkinimą bei sumažintų su seksu susijusius sunkumus. Be to, tokios poros galėtų ieškoti paramos, kad pagerintų savo seksualinį gyvenimą ir pasitenkinimą, konsultuodamos seksą. Pasitenkinimą teikiantis seksualinis gyvenimas gali pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę, ir tai gali būti pasiekiama visoms moterims.
Visuomenės sveikatos specialistė ir seksualinės sveikatos švietėja, besispecializuojanti reprodukcinės sveikatos ir intymių santykių srityje. Ji rašo straipsnius, skirtus padėti žmonėms suprasti ir puoselėti savo seksualinę gerovę, atsakant į svarbiausius klausimus apie kūną, emocijas ir santykius.
Greta baigė visuomenės sveikatos studijas Vilniaus universitete, o savo magistro laipsnį įgijo Londono higienos ir tropinės medicinos mokykloje (LSHTM), kur specializavosi seksualinės ir reprodukcinės sveikatos programų kūrime. Studijų metu ji dirbo su įvairiais projektais, kurių tikslas – skatinti atvirą diskusiją apie seksualinę sveikatą bei švietimą.
Greta tiki, kad seksualinė sveikata yra svarbi visapusiškos gerovės dalis, todėl savo straipsniuose ji pateikia praktišką ir moksliškai pagrįstą informaciją. Ji rašo apie įvairias temas: nuo kontracepcijos ir lytiniu keliu plintančių ligų profilaktikos iki emocinės intymumo svarbos ir sveikų santykių ugdymo.
Be straipsnių rašymo, Greta veda seminarus ir mokymus apie seksualinę sveikatą bei aktyviai dalyvauja diskusijose, siekdama sumažinti visuomenėje vyraujančius tabu. Kai ji nekuria edukacinio turinio, Greta mėgsta tyrinėti pasaulį, užsiimti joga ir tobulinti savo žinias apie žmogaus psichologiją bei gerovę.