Užšalęs petys, arba adhezyvinis kapsulitas, yra būklė, kuriai būdingas ribotas peties sąnario judrumas. Norint sumažinti šios būklės atsiradimo riziką po operacijos, svarbu laikyti keletą pagrindinių rekomendacijų.
Užšalusio peties prevencija
Diena po to, kai pacientai atsigauna po operacijos ir narkozės, jie gali pradėti vykdyti kasdienes veiklas, tokias kaip dantų valymas, plaukų šukavimas, valgymas šaukštu ir marškinių atsegimas. Penkias – septynias dienas po to pacientai turėtų pradėti nuo lėtesnių pratimų ir palaipsniui daryti sunkesnius pratimus, didindami jų dažnumą, kol jie galės judinti petį taip, kaip prieš operaciją. Po grįžimo namo svarbu reguliariai atlikti pratimus. Priešingu atveju gali pasikartoti užšalęs petys, net jei jau buvo gydytas.
Sparnų patinimas
Sparnai gali ištinti, jei pažastų limfiniai indai yra pažeidžiami dėl operacijos ar radiacijos. Tai apsunkina arba apriboja limfos judėjimą iš rankos atgal į širdį. Dėl to limfa kaupiasi rankoje, kuri palaipsniui ima tinti. Kai kuriais atvejais patinusi ranka gali atrodyti neestetiškai ir kartais gali būti skausminga ir užsikrėtusi. Jei patinimas blogėja, jį sunku gydyti. Vis dėlto patinimą galima sumažinti ribojant rankos judesius, pakėlus ranką aukščiau ir masažuojant.
Patinimo prevencija ir gydymas
Geriausias būdas gydyti patinusios rankos simptomus yra užkirsti kelią patinimui. Pacientai su patinusiomis rankomis turi gulėti tinkamoje pozicijoje atsigavimo palatoje. Rekomenduojama pakelti ranką 90 laipsnių kampu nuo kūno. Alkūnė turėtų būti palaikoma, galbūt pagalve, širdies lygyje ar šiek tiek aukščiau. Tada, sulenkiant dilbį, jį laikyti statmenai viršutinei rankai, rodant pirštu arba į galvą, arba į pirštų kryptį, kaip galima padaryti. Patinimo pusėje ranka ir dilbis turi būti šiek tiek aukštesni nei alkūnės lygis tame pačiame šone. Tokioje padėtyje likutinės limfos lengviau sugrįš į širdį.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.