Sėdmenų implantai – tai procedūra, skirta pakeisti sėdmenų formą bei apimtį ir suteikti jiems labiau išraiškingą, dailesnę išvaizdą. Tokios operacijos metu plastikos chirurgas įterpia silikoninius implantus į sėdmenų raumenį arba po juo. Tiksli implantų vieta priklauso nuo pasirinktos chirurginės technikos.
Kaip atrodo sėdmenų implantai?
Galutinis sėdmenų implantų rezultatas daugiausiai priklauso nuo to, kurioje vietoje įdedamas implantas. Jei implantai įstatomi į raumenį, mažėja rizika pažeisti sėdmens nervus, tačiau tokie implantai gali labiau išryškėti, atrodyti kiek nenatūraliau. O štai kai jie dedami po sėdmenų raumeniu, rezultatas paprastai būna natūralesnis, tačiau išauga nervų pažeidimo tikimybė.
Implantų ir riebalų persodinimo skirtumai
Svarstant tarp sėdmenų implantų ir riebalų persodinimo (dažnai vadinamo „Brazilian butt lift“ arba BBL) verta žinoti, kad BBL metu naudojami jūsų pačių riebalai. Pirmiausia jie pašalinami iš kitų kūno vietų, pavyzdžiui, pilvo ar šlaunų, o vėliau suleidžiami į sėdmenis. Toks būdas sukuria natūralesnį, minkštesnį efektą ir rečiau sukelia komplikacijų nei silikoniniai implantai.
Kas gali rinktis sėdmenų implantus?
Sėdmenų implantai geriausiai tinka žmonėms, kurie:
- sveiki ir neturi gretutinių ligų, galinčių sutrikdyti gijimą,
- neserga diabetu,
- turi per mažai riebalinio audinio riebalų perkėlimui (BBL),
- nesirūko,
- turi plokščius arba kvadratinius sėdmenis.
Kam ši procedūra netinka?
Sėdmenų implantai nėra tinkamas pasirinkimas tiems žmonėms, kurie:
- negali atsisakyti rūkymo bent keletą savaičių prieš ir po operacijos,
- staigiai ir dažnai keičia svorį,
- turi perteklinės ar labai laisvos odos sėdmenų srityje,
- tikisi greito ir lengvo rezultato bei nėra pasiruošę ilgesniam gijimui.
Pasiruošimas operacijai
Prieš procedūrą gydytojas suteiks išsamius nurodymus, ko laikytis. Svarbiausi žingsniai: bent šešioms savaitėms iki operacijos atsisakyti cigarečių, nevartoti vaistų, galinčių didinti kraujavimo riziką (pavyzdžiui, aspirino), vengti žolinių papildų. Visą detalių medikamentų sąrašą gausite iš savo mediko.
Kaip atliekama sėdmenų implantų operacija?
Procedūra trunka keletą valandų ir dažniausiai taikoma bendrinė nejautra, todėl pacientas operacijos metu miega ir nejaučia skausmo. Chirurgas padaro pjūvį tarp sėdmenų, viršuje arba apačioje. Implantai įstatomi į arba po sėdmenų raumeniu. Vėliau pjūvis užsiuvamas arba užklijuojamas specialia tvarsliava.
Ką reikia žinoti apie gijimą?
Po operacijos griežtai laikykitės gydytojo nurodymų:
- venkite tiesioginio spaudimo sėdmenų srityje,
- neprauskite duše bent dvi paras,
- vartokite paskirtus antibiotikus,
- naudokite vidurius minkštinančius vaistus,
- gali būti reikalingi chirurginiai drenai,
- dėvėkite specialius kompresinius drabužius.
Svarbiausi privalumai
Sėdmenų implantai padeda išgauti apvalesnę, stangresnę ir ryškesnę sėdmenų formą. Jei esate patenkinti estetiniu rezultatu, efektas yra ilgalaikis ir papildomų procedūrų nereikės.
Galimos rizikos ir komplikacijos
Nors chirurgas profesionalas gali sumažinti rizikų tikimybę, sėdmenų implantai siejami su didesniu komplikacijų skaičiumi. Dažniausios problemos:
- kraujosruvos susikaupimas po oda,
- lėtinis skausmas,
- skysčių kaupimasis po oda,
- atsiveriantys pjūviai,
- infekcijos,
- nuolatiniai randai,
- implanto pasislinkimas,
- odos spalvos pokyčiai,
- asimetrija,
- netinkama implanto padėtis,
- raumenų ar audinių įtempimas aplink implantą,
- implanto plyšimas ar išsiliejimas.
Atsistatymas ir kasdienė veikla
Po operacijos gijimas trunka pakankamai ilgai. Dažnai rekomenduojama pirmąsias 2–3 savaites nemiegoti ir nesėdėti ant sėdmenų (leidžiama tik valgant ar einant į tualetą), o dar apie 8 savaites sėdint naudoti pagalvėlę po šlaunimis.
Grįžti į darbą dažniausiai galima po 2–3 savaičių – tačiau tik su specialia pagalve. Fizinio aktyvumo, sporto rekomenduojama vengti dar 8–10 savaičių, nebent gijimas užsitęsė dėl komplikacijų.
Rezultatai ir randai
Po operacijos patinimas yra visiškai normalu, todėl tikrasis sėdmenų vaizdas išryškėja praėjus keliems mėnesiams – daugeliu atvejų tam prireikia 3–6 mėnesių. Randų matomumas priklauso nuo pjūvio vietos. Pasitarkite su chirurgu, kur bus daromi pjūviai ir kaip tinkamai prižiūrėti žaizdas, kad randai kuo mažiau pastebimi.
Kada kreiptis į gydytoją?
Nedelsdami informuokite gydytoją, jei po procedūros pasireiškia alerginė reakcija, infekcijos požymiai, gausus kraujavimas ar patinimas, kyla aukšta temperatūra ar patiriate stiprų, neslūgstantį skausmą.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.