Transvaginalinė ultragarso tyrimas yra vaizdavimo metodas, kuris naudoja aukšto dažnio garso bangas norint vizualizuoti jūsų dubens organus, įskaitant gimdos kaklelį, gimdą, kiaušintakius ir kiaušides. Ši procedūra yra naudinga tiriant vidinę struktūrą ir atpažįstant bet kokias anomalijas dubens srityje. Be to, transvaginalinė ultragarso tyrimas gali patvirtinti ar stebėti jūsų nėštumą.
Kada atliekama transvaginalinė ultragarso tyrimas?
Jei jaučiate dubens skausmą ar neįprastą kraujavimą iš makšties, jūsų gydytojas gali paskirti transvaginalinę ultragarso tyrimą. Ji gali atskleisti, ar turite cistą, auglį, fibromą, polipą, dubens infekciją ar piktybinį darinio pažeidimą. Transvaginalinė ultragarso tyrimas gali nustatyti galimas nevaisingumo priežastis ir etopinio nėštumo arba persileidimo požymius.
Jei esate nėščia, jūsų gydytojas gali paskirti transvaginalinę ultragarso tyrimą per pirmąjį trimestrą, kad:
- Patvirtintų jūsų nėštumą.
- Patvirtintų gimdoje esantį nėštumą ir nustatytų etopinį nėštumą.
- Įvertintų nėštumo amžių.
- Stebėtų kūdikio širdies plakimą.
- Pastebėtų galimus persileidimo arba priešlaikinio gimdymo požymius.
- Aptiktų su nėštumu susijusias problemas, pavyzdžiui, placentos previa.
- Padėtų aptikti ginekologines anomalijas nėštumo metu.
Kokie yra apribojimai ir galimos rizikos transvaginalinės ultragarso tyrimo?
Transvaginalinės ultragarsinė tyrimas laikoma saugia. Garsinė technologija, naudojama dubens vaizdams užfiksuoti, nekelia pavojaus jums ar jūsų vaisiui nėštumo metu. Kai kurie asmenys gali patirti nedidelį nepatogumą ar spaudimą, o taip pat gali būti nedidelis makšties išskyros. Tačiau šie simptomai paprastai išnyksta per 24 valandas.
Transvaginalinės ultragarsinė tyrimas yra įmanoma net jei jūs kraujuojate menstruacijų metu ar esate nėščia. Tačiau specifinis transvaginalinės ultragarso tyrimas, vadinamas sonohisterografija, nerekomenduojamas, jei esate nėščia arba sergate dubens uždegimine liga.
Kokios yra transvaginalinės ultragarso tyrimo procedūros?
Prieš procedūrą
Jums nereikia susilaikyti nuo valgymo ar gėrimo. Laikykitės gydytojo nurodymų dėl to, ar turėtumėte atvykti su tuščiu, dalinai pilnu ar pilnu šlapimo pūsle.
Per procedūrą
Būsite gulimoje padėtyje su kojomis laikikliuose. Jutiklis bus apdengtas prezervatyvu ir sutepiotas prieš švelniai įdedant jį į jūsų makštį, norint užfiksuoti dubens ertmės vaizdus iš skirtingų kampų. Procedūra yra neskausminga, tačiau galite jausti šiek tiek diskomforto ar spaudimo, kai jutiklis yra viduje. Transvaginalinė ultragarso tyrimas gali trukti nuo 15 iki 60 minučių. Kai kuriais atvejais jūsų gydytojas gali paskirti transabdominalinę ultragarsinę tyrimą ar sonohisterografiją.
Po procedūros
Jūsų gydytojas aptars su jumis rezultatus ir planuos tinkamą gydymą. Kai tyrimų rezultatai nesuteikia pakankamai informacijos galutinei diagnozei, jūsų gydytojas gali paskirti papildomus tyrimus.
DUK
- Kuo skiriasi transvaginalinė ultragarso tyrimas nuo transabdominalinės ultragarso tyrimo? Transvaginalinė ultragarso tyrimas suteikia detalesnę organų ir minkštųjų audinių dubens ertmėje vizualizaciją lyginant su transabdominaline ultragarso tyrimu. Tačiau, jei transvaginalinė ultragarso tyrimas nėra įmanoma, pavyzdžiui, nėščioms moterims su placentos previa arba jaunoms mergaitėms, kurios dar nesulaukė pirmųjų menstruacijų, transabdominalinė ultragarso tyrimas arba transrektalinė ultragarso tyrimas yra alternatyva.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.