Betadine tepalas

Betadine tepalas

Yra daug povidono jodo preparatų ir prekių ženklų, tokių kaip Betadine, kurie yra prieinami kaip vietiniai antiseptikai. Ne visi prekių ženklai yra išvardyti šiame informaciniame lapelyje.

Betadine naudojamas ant odos, siekiant gydyti arba užkirsti kelią infekcijoms, atsiradusioms dėl nedidelių įbrėžimų, nubrozdinimų ar nudegimų. Jis taip pat naudojamas medicinos aplinkoje, siekiant išvengti infekcijos ir skatinti gijimą esant odos žaizdoms, slėgiminėms opoms arba po chirurginių pjūvių.

Kai kurios povidono jodo formos taip pat naudojamos burnos ertmėje, siekiant laikinai palengvinti nedidelį burnos skausmą ar sudirginimą, gerklės skausmą arba opų burnoje skausmą.

Betadine taip pat gali būti naudojamas kitais tikslais, kurie nėra išvardyti šiame vaistų vadove.

Kaip veikia betadine tepalas?

Betadine veikia išlaisvindamas laisvą jodą, kai jis susilieja su kūno skysčiais. Laisvas jodas tuomet sąveikauja su mikroorganizmų struktūromis ir jas sutrikdo, efektyviai naikindamas mikrobus. Dėl savo plataus veikimo spektro Betadine yra veiksmingas prieš įvairius patogenus, dažniausiai randamus žaizdose ir infekcijose.

Kam naudojamas Betadine tepalas?

Betadine turi antibiotikų, kurie stabdo arba lėtina bakterijų augimą. Jis naudojamas siekiant užkirsti kelią mažų odos infekcijų atsiradimui arba jas gydyti, taip pat gydo smulkias traumas, tokias kaip pjūviai, nubrozdinimai ir nudegimai. Daugelis nedidelių odos infekcijų ir žaizdų gyja savaime be papildomos priežiūros, tačiau retais atvejais antibiotiko naudojimas tiesiai ant žaizdos gali paspartinti gijimą.

Kaip naudoti Betadine?

Naudokite Betadine tiksliai taip, kaip nurodyta etiketėje arba kaip paskyrė jūsų gydytojas.

Betadine yra įvairių formų, tokių kaip skystis, tepalas, aerozolio milteliai, kremas, purškalas, tamponėliai ir muilas. Perskaitykite ir atidžiai laikykitės naudojimo instrukcijų, pateiktų kartu su vaistais. Jei nesuprantate šių nurodymų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Visada laikykitės vaistų etiketėje nurodytų instrukcijų apie Betadine naudojimą vaikams. Kai kurios povidono jodo formos neturėtų būti naudojamos tam tikro amžiaus vaikams.

Betadine paprastai tepamas ant odos pagal poreikį. Pirmiausia nuvalykite gydomą vietą.

Betadine purškalą prieš kiekvieną naudojimą gerai suplakite.

Leiskite vaistui visiškai išdžiūti ant odos prieš dedant tvarstį. Nenaudokite sandarių tvarsčių.

Nenaudokite šio vaisto ant gilių žaizdų, durtinių žaizdų, gyvūnų įkandimų ar rimtų nudegimų. Netepkite ant didelių odos plotų.

Jei gydote infekciją, jums gali būti skiriama antibiotikų vartoti per burną. Vartokite visus vaistus tiek laiko, kiek paskirta, net jei simptomai greitai pagerėja.

Betadine, naudojamas burnoje, gali būti vartojamas iki 4 kartų per dieną. Kaip dažnai galite vartoti šį vaistą, priklauso nuo jo formos. Laikykitės visų vaistų etiketėje pateiktų nurodymų.

Nenaudokite Betadine burnoje, jei naudojate formą, skirtą tik odai.

Norėdami naudoti Betadine purškalą burnoje, purkškite tiesiai į burną arba gerklę. Laikykite vaistą vietoje 15 sekundžių, tada išspjaukite. Venkite nuryti purškalą. Naudokite kas 2 valandas pagal poreikį.

Naudodami Betadine burnos skalavimo skystį, skalaukite ar skalaukite skystį 30 sekundžių, tada išspjaukite. Nuryti skysčio negalima. Naudokite iki 4 kartų per dieną.

Negalima naudoti Betadine ilgiau nei 7 dienas be medicininės konsultacijos.

Kreipkitės į gydytoją, jei gerklės skausmas yra stiprus arba nesiliauja po 2 dienų, arba jei taip pat karščiuojate, turite galvos skausmą, pykina ar vemiate.

Jei naudojate Betadine ant odos, kreipkitės į gydytoją, jei turite naujų ar blogėjančių skausmo, paraudimo, patinimo, bėrimo ar karščiavimo simptomų.

Laikykite kambario temperatūroje, toliau nuo drėgmės ir karščio. Nefrizuokite.

Kiekvienas Betadine tamponėlis yra skirtas vienkartiniam naudojimui.

Betadine gali dėmėti odą, dantis ir audinius. Dėmėms pašalinti nuo odos galite naudoti spiritą. Venkite naudoti spiritą ant žaizdų ar sudirgintos odos. Audinių dėmes galite pašalinti skalavimu su amoniaku, praskiestu vandeniu. Venkite vaisto pateikimo ant papuošalų, ypač sidabrinių.

Betadine purškalas yra degus. Nenaudokite jo šalia atviros ugnies ar aukštos temperatūros. Nerūkykite, kol gelis visiškai neišdžiūvo ant jūsų odos.

Šalutiniai poveikiai, susiję su Betadine

Kai kuriais atvejais Betadine gali sukelti intensyvias reakcijas. Tai gali būti:

  • Odos deginimas, paraudimas ar sudirginimas. Jei atsiranda šių simptomų, kuo greičiau praneškite gydytojui.
  • Alerginės reakcijos, tokios kaip dilgėlinė, kvėpavimo sutrikimai ar lūpų, liežuvio, veido ar gerklės patinimas.
  • Patinimas, skausmas, paraudimas, šiluma, pūliavimas ar kiti infekcijos požymiai.
  • Pūslės ar šašų susidarymas.

Atsargumo priemonės naudojant betadine tepalą

  • Jei simptomai nepraeina arba blogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  • Kai kuriais atvejais ilgalaikis vietinių antibiotikų vartojimas gali sukelti grybelinę infekciją. Praneškite gydytojui, jei diskomfortas, paraudimas ar patinimas gydomoje vietoje pasikeičia arba pablogėja.
  • Šis vaistas gali padidinti odos jautrumą saulei. Naudokite apsauginį kremą nuo saulės ir venkite soliariumų ar saulės lempų naudojimo.
  • Informuokite gydytoją, jei esate nėščia, maitinate krūtimi arba turite inkstų, kepenų ligų ar kitų kraujo sutrikimų.

Betadine laikymo sąlygos

  • Laikykitės gamintojo nurodymų dėl laikymo. Jei turite klausimų dėl laikymo, kreipkitės į vaistininką.
  • Venkite tirpalo užšaldymo.
  • Laikykite vaistus vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
  • Nevartokite vaistų nuleidžiant juos į kanalizaciją, nebent gydytojas nurodytų kitaip.
  • Kai produktas nebėra reikalingas, tinkamai jį išmeskite. Dėl vaistų šalinimo pasitarkite su vaistininku arba vietine atliekų tvarkymo tarnyba.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *