ActHIB (PF) injekcinė suspensija: vartojimas ir šalutinis poveikis

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-05-25

Ši vakcina yra skirta užkirsti kelią Haemophilus influenzae tipo b (Hib) infekcijai. Hib – tai bakterinė infekcija, galinti sukelti rimtas ligas, tokias kaip smegenų dangalų uždegimas (meningitas). Skiepijimas yra svarbiausias būdas apsisaugoti nuo šios gyvybei pavojingos infekcijos. Ši vakcina stiprina natūralią organizmo apsaugą (imunitetą) nuo Hib bakterijos. Vakcina paprastai skiriama vaikams nuo 2 mėnesių iki 5 metų amžiaus. Svarbu žinoti, kad skiepai ne visada užtikrina visišką apsaugą kiekvienam paskiepytam asmeniui.

Kaip vartoti

Kaip teisingai naudoti vakciną Acthib Vial

Prieš skiepydami vaiką, perskaitykite visą gautą informaciją apie vakciną. Jei kyla klausimų, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Ši vakcina suleidžiama į raumenį, paprastai sveikatos priežiūros profesionalo. Vaikams vakcina paprastai leidžiama į žasto raumenį, o kūdikiams – į šlaunį.

Vakcinacija įprastai vykdoma pagal nustatytą grafiką, skiepijama kelis kartus, kad būtų užtikrinama geriausia apsauga. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodyto skiepų grafiko. Patogu žymėti datas kalendoriuje, kad nepamirštumėte suplanuotų suplanuotų skiepijimų.

Ši vakcina gali būti skiriama kartu su kitomis vakcinomis.

Šalutiniai poveikiai

  • Skausmas, patinimas ar paraudimas injekcijos vietoje
  • Mieguistumas
  • Dirglumas, verksmingumas
  • Sumažėjęs apetitas
  • Viduriavimas
  • Karščiavimas
  • Vėmimas

Jei šalutiniai poveikiai nepraeina ar blogėja, reikia kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą. Retais atvejais po vakcinacijos gali pasireikšti simptomai, tokie kaip nualpimas, galvos svaigimas, regos sutrikimai ar ūžesys ausyse. Apie tokius simptomus būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

Jeigu pasireiškia rimti šalutiniai poveikiai, tokie kaip vangus atsakas į garsą ar prisilietimą, raumenų silpnumas ar neįprastas glebumas, kreipkitės į gydytoją kuo greičiau. Labai retais atvejais galimos sunkios alerginės reakcijos (bėrimas, niežulys ar tinimas, ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje, sunkus galvos svaigimas, kvėpavimo sutrikimai). Tokiu atveju būtina nedelsiant ieškoti medicininės pagalbos.

Šis sąrašas nėra galutinis. Pastebėjus kitų neįprastų simptomų, visada kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.

Atsargumo priemonės

  • Prieš vaikui gaunant vakciną, pasakykite gydytojui, jei jam anksčiau yra buvę alerginių reakcijų į šią arba kitas vakcinas, arba į sudedamąsias dalis (pavyzdžiui, lateksą, jei jis yra naudotas gamybos procese).
  • Informuokite gydytoją apie vaiko sveikatos sutrikimus, ypač jei šiuo metu karščiuoja, serga ūmia infekcija, yra nervų sistemos ligų (pavyzdžiui, Guillain-Barre sindromas), nusilpusi imuninė sistema (dėl tokių ligų kaip ŽIV, vėžys, radiacijos terapijos), buvę nepageidaujamų reakcijų po skiepų.
  • Ši vakcina dažniausiai neskiriama suaugusiesiems, o nėštumo ar žindymo laikotarpiu naudojama labai retai. Jei kyla abejonių ar klausimų, konsultuokitės su gydytoju.

Vaistų sąveika

Yra vaistų, kurie gali paveikti imuninės sistemos veiklą ir turėti įtakos vakcinos efektyvumui, pavyzdžiui, kai kurie imunitetą slopinantys vaistai (pvz., ciklosporinas, takrolimuzas, vaistai, naudojami chemoterapijos metu, kortikosteroidai tokie kaip prednizolonas).

Praneškite gydytojui apie visus vaistus ar papildus, kuriuos jūsų vaikas vartoja ar vartojo pastaruoju metu. Nekeiskite vaistų ar jų dozės be gydytojo sutikimo.

Vakcina taip pat gali daryti įtaką kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatams, todėl visada informuokite sveikatos priežiūros darbuotojus apie neseniai gautus skiepus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *