Šis vaistas skirtas palengvinti simptomus, susijusius su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu, pavyzdžiui, rėmenį, deginimą, virškinimo sutrikimus ar pilvo pūtimą. Jis taip pat padeda atsikratyti nemalonaus pojūčio ar sunkumo jausmo skrandyje, dažnai atsirandančio dėl dujų kaupimosi. Simetikonas, esantis šios sudėties priemonėje, efektyviai suskaido žarnyne susiformavusias dujų burbuliukus, o aliuminio ir magnio junginiai greitai neutralizuoja susikaupusią skrandžio rūgštį. Šios rūšies skysti antacidai paprastai pasižymi greitesniu poveikiu nei tabletės ar kapsulės. Reikėtų žinoti, kad šis vaistas veikia tik esamą rūgštį skrandyje, tačiau negali sumažinti jos gamybos. Priklausomai nuo gydytojo rekomendacijos, jis gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitais rūgštingumą reguliuojančiais vaistais, tokiais kaip H2 receptorių blokatoriai (pvz., cimetidinas, ranitidinas) ar protonų siurblio inhibitoriai (pvz., omeprazolas).
Kaip naudoti
Vaistą rekomenduojama vartoti per burną, dažniausiai po valgio ir prieš einant miegoti arba kai pasireiškia simptomai. Svarbu vadovautis pakuotės nurodymais ar gydytojo rekomendacijomis. Kramtomosios tabletės turi būti gerai sukramtytos prieš nuryjant, o po to reikėtų išgerti pilną stiklinę vandens. Jei naudojate skystą formą, prieš kiekvieną dozę buteliuką suplakite ir dozę išsimatuokite tiksliai specialia dozavimo taurele ar šaukšteliu. Paprasti namų šaukštai netinka, nes gali būti netikslūs. Skystą vaistą geriausia gerti neatskiestą, bet jei reikia, galima sumaišyti su trupučiu vandens.
Būtina atkreipti dėmesį, kad šis preparatas gali trukdyti įsisavinti kai kuriuos kitus vaistus (pavyzdžiui, digoksiną, geležies papildus, pazopanibą, tetraciklinų ar chinolonų grupės antibiotikus, tokius kaip ciprofloksacinas). Pasitarkite su gydytoju dėl laiko intervalų tarp šių vaistų vartojimo.
Jei simptomai neišnyksta ar stiprėja po vienos savaitės vartojimo, būtina kreiptis į gydytoją. Naudojant šį vaistą ilgiau nei dvi savaites kasdien, verta papildomai pasikonsultuoti, ar nėra kita priežastis ar tinkamesnis gydymo būdas.
Galimi šalutiniai poveikiai
Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti pykinimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ar galvos skausmas. Dažniausiai šie požymiai būna lengvi ir trumpalaikiai, bet jei jie vargina ar užsitęsia, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Šiame vaistiniame preparate esantis magnis kartais sukelia viduriavimą, o aliuminis – užkietėjimą. Šie du junginiai dažnai vartojami kartu, nes taip siekiama subalansuoti galimą poveikį žarnynui. Norint išvengti užkietėjimo, svarbu gerti pakankamai skysčių ir palaikyti aktyvų gyvenimo būdą. Visgi, viduriavimas pasitaiko dažniau nei užkietėjimas.
Ilgam laikui vartojant daug antacidų su aliuminiu, gali sumažėti fosforo kiekis organizme. Tokiais atvejais gali pasireikšti apetito stoka, neįprastas nuovargis ar raumenų silpnumas. Tokius simptomus reikia kuo greičiau aptarti su gydytoju.
Jei atsiranda rimtesnių požymių, tokių kaip svaigulys, apalpimas, nereguliarus ar lėtas pulsas, sutrikęs kvėpavimas, sumišimas, gilus mieguistumas ar šlapinimosi sunkumai – būtina kuo skubiau kreiptis į gydymo įstaigą.
Retais atvejais antacidai gali sukelti sunkias alergines reakcijas. Joms būdinga stipri odos reakcija (bėrimas, niežulys ar tinimas, ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), stiprus galvos svaigimas ar kvėpavimo pasunkėjimas. Pajutus tokius simptomus, reikalinga neatidėliotina medicinos pagalba.
Aprašytas sąrašas nėra baigtinis – jei pastebite kitų netikėtų savijautos pokyčių, patartina kreiptis į gydytoją ar vaistininką.
Saugumo priemonės
Prieš pradedant vartoti šį preparatą, informuokite gydytoją ar vaistininką, jeigu esate alergiškas aliuminio hidroksidui, magneziui, simetikonui ar kitoms sudedamosioms dalims. Kai kurios pagalbinės medžiagos taip pat gali sukelti alergines reakcijas.
Jei sergate kai kuriomis lėtinėmis ligomis, kaip inkstų funkcijos sutrikimai, akmenligė, skysčių ribojimas dėl tam tikrų sveikatos problemų arba dažnai vartojate alkoholinius gėrimus, būtinai aptarkite vaisto vartojimą su gydytoju ar vaistininku.
Kai kuri jie skysti ar kramtomieji vaistai gali turėti aspartamo arba cukraus. Jeigu turite fenilketonuriją ar cukrinį diabetą, pasitarkite dėl saugaus šio vaisto naudojimo su sveikatos priežiūros specialistu.
Nėštumo metu šį vaistą reikia vartoti tik tuomet, kai to tikrai reikia, ir pasikonsultavus su gydytoju dėl naudos ir rizikos santykio. Jei maitinate krūtimi, taip pat verta prieš vartojimą pasitarti su mediku.
Sąveika su kitais vaistais
- Šis vaistas gali pavėluoti arba sumažinti tam tikrų kitų vaistų pasisavinimą organizme. Ypač svarbu laikytis rekomenduojamų tarpe tarp antacidų ir, pavyzdžiui, digoksino, geležies papildų, tetraciklinų ar kai kurių antibiotikų (pvz., ciprofloksacino) vartojimo.
- Visada informuokite gydytoją ar vaistininką apie visus kitus šiuo metu vartojamus vaistus ar maisto papildus.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.