Allevess Patch Topical: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Medicininis pleistras Allevess dažniausiai skirtas įvairių raumenų ar sąnarių skausmų palengvinimui, tokių kaip nugaros, artrito ar patempimų sukeltas nemalonumas. Jame esantys veiklieji komponentai, pavyzdžiui, kapsaicinas, mažina organizmo natūralios medžiagos (žinomos kaip „substancija P“, kuri perduoda skausmo signalus į smegenis) kiekį. Mentolis veikia suteikdamas vėsos ir šilumos pojūtį ant odos – šios pojūčiai padeda užgožti giluminį diskomfortą raumenyse ir sąnariuose.

Kaip tinkamai naudoti pleistrą

Šią priemonę būtina naudoti tik ant švarios ir sausos odos. Prieš klijuodami pleistrą, atidžiai nuvalykite ir nusausinkite odą pasirinktoje vietoje. Nenaudokite pleistro ant pažeistos, sudirgintos ar išbertos odos, taip pat, jei oda yra įpjauta, nudeginta saulėje ar kitaip sužeista. Pleistrą klijuokite ant skaudamos vietos ir laikykite iki 8 valandų. Jei gydytojas nenurodė kitaip, vadovaukitės pakuotės instrukcija.

Prieš einant maudytis, pleistrą nuimkite bent prieš valandą, o naują užklijuokite tik po maudynių. Draudžiama papildomai uždengti pleistrą tvarsčiu ar naudoti šildyklę, nes tai gali paskatinti šalutinių poveikių atsiradimą. Nuėmę panaudotą pleistrą, užlenkite jį lipnia puse ir išmeskite taip, kad namų gyvūnai ar vaikai jo nepasiektų.

Vartodami pleistrą, po naudojimo gerai nusiplaukite rankas. Venkite kontakto su akimis, burna, nosimi ir lytiniais organais. Jei vaistinės medžiagos netyčia pateko į šias vietas, kruopščiai išskalaukite vandeniu. Jei simptomai nepraeina ilgiau nei savaite, pasunkėja ar kartojasi, pasitarkite su mediku.

Galimi šalutiniai poveikiai

Pleistro naudojimo vietoje gali atsirasti odos paraudimas, nedidelis niežėjimas ar pleiskanojimas. Tokie pojūčiai dažniausiai yra trumpalaikiai ir lengvi, tačiau, jei jie užsitęsia arba stiprėja, verta pasikonsultuoti su gydytoju.

Dauguma žmonių šalutinių poveikių nejaučia, tačiau retais atvejais gali pasireikšti stiprus dirginimas, pūslelės, patinimas, neįprastas skausmas priklijuoto pleistro vietoje. Tokiais atvejais rekomenduojama nedelsti ir nutraukti pleistro naudojimą bei pasitarti su specialistu.

Labai retai gali pasireikšti sunki alerginė reakcija, kurios požymiai – stiprus išbėrimas, niežulys, patinimas (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), stiprus galvos svaigimas ar kvėpavimo sutrikimai. Pastebėjus tokius simptomus, būtina kreiptis į gydytoją nedelsiant.

Dėl kitų retai pasitaikančių reiškinių ar neįprastos savijautos, kurių čia nepaminėta, verta pasitarti su farmacijos arba sveikatos priežiūros specialistu.

Atsargumo priemonės

Prieš pradėdami naudoti šią priemonę, informuokite gydytoją apie visas savo alergijas, ypač jei esate jautrūs kapsaicinui, mentoliui, kapsaicino šeimos augalams arba jei anksčiau yra buvę nepageidaujama reakcija panašiems produktams. Pleistruose kartais gali būti pagalbinių medžiagų, galinčių sukelti alergiją.

Tinkamai informuokite gydytoją apie savo sveikatos būklę bei visus šiuo metu vartojamus receptinius ir nereceptinius vaistus ar vaistažoles, ypač planuojant gydomąsias procedūras ar operacijas. Jei planuojama atlikti magnetinio rezonanso tyrimą (MRT), pasisieškite ar pleistre yra metalo – esant metaliniams komponentams, tokią priemonę gali tekti nuimti dėl nudegimų pavojaus.

Jei laukiatės arba maitinate krūtimi, aptarkite su gydytoju šios priemonės naudojimo tikslingumą – sprendimus dėl gydymo priima specialistas, įvertinęs naudą ir galimą riziką.

Vaistų sąveika

Vartojant Allevess pleistrą kartu su kitais medikamentais, retais atvejais gali kilti sąveikos pavojus. Svarbu aptarti su gydytoju visus papildomai vartojamus vaistus, įskaitant vaistažoles bei nereceptinius preparatus. Nekeičiant dozės ir nenutraukiant jokių vaistų vartojimo, būtina pasitarti su specialistu.

Kapsaicinas labai panašus į zucapsaiciną, tad tuo pačiu metu šių veikliųjų medžiagų vartoti nerekomenduojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *