Transforaminalinė juosmens tarpslankstelinė sąaugų operacija

Transforaminalinė juosmens tarpslankstelinė sąaugų operacija

TLIF operacija (transforaminalinė juosmens slankstelių sujungimo operacija) yra stuburo sujungimo technika degeneraciniams diskams juosmeninėje srityje gydyti, kurie sukelia slankstelių pasislinkimą, spaudžia nervus ir sukelia stiprų juosmeninį nugaros skausmą. TLIF operacija reiškia degenaracinio disko pašalinimą naudojant minimaliai invazyvų metodą ir jo pakeitimą tarpikliu bei kaulo transplantantu. Po to slankstelių susijungimui naudojami titaninių strypai ir varžtai, taip užtikrinant stipraus ir stabilaus juosmens stuburo, kuris mažina nugaros skausmus. Tai minimaliai invazyvi procedūra, užtikrinanti mažesnį skausmą ir greitesnį sveikimą. TLIF operacija laikoma saugia chirurgine procedūra, padedančia gydyti nugaros skausmus, sutrumpina sveikimo laiką ir leidžia pacientams greitai grįžti prie kasdienių veiklų.

Kodėl pasirinkti tlif operaciją?

Anksčiau ortopedai chirurgai gydė stiprius juosmeninius skausmus, lėtinius nugaros skausmus, tarpslankstelinių diskų išvaržas arba stuburo stenozę naudodami atvirą leamnektomiją, kuri reikalavo ilgos pjūvio linijos nugaros viduryje keletui raumenų bei degenaracinio disko pašalinimui, paliekant didelę chirurginę žaizdą, ilgai gyjančią, jaučiant stiprų skausmą po operacijos bei ilgo sveikimo laikotarpio.

TLIF operacija taiko naujas chirurgines technologijas su 3D kompiuterizuotu vaizdavimo sistemos, leidžiančiu aiškiai vizualizuoti vidaus organus su tikslumu ir pozicionavimu, mažinant įprastinės chirurgijos trūkumus atliekant labai mažą 7–10 mm pjūvį, tačiau siūlant įvairaus gydymo efektyvumo, reikšmingai sumažinant pooperacines traumas, sutrumpinant sveikimo laiką ir pagreitinant normalias veiklas: sėdėjimą, stovėjimą, vaikščiojimą, gulėjimą ir kitas kasdienes veiklas greitai, tuo pačiu žymiai sumažinant pooperacines komplikacijas.

Kokias ligas gydo tlif operacija?

Transforaminalinė juosmens slankstelių sujungimo operacija (TLIF) yra efektyvi gydant šias būkles:

  • Stuburo stenozė yra būklė, kurią sukelia stuburo diskų ir sąnarių degeneracija su amžiumi arba dėl per didelio naudojimo pasekmių. Tai sukelia tarpslankstelinių angų sugriuvimą, susiaurėjimą ir spaudimą stuburo nervams, sukeliant juosmens ir kaklo skausmus bei nejautrą ar silpnumą rankose, rankose, kojose ar pėdose, dažniausiai aptinkama senyviems žmonėms.
  • Spondilolistezė yra būklė, dažniausiai sukelta L4 ir L5 juosmens tarpslankstelinių diskų degeneracijos, susijusi su slanksteliais, pasislenkančiais priekyje iš eilės, sukeliant stiprų apatinės nugaros skausmą, nejautrą suspausto nervo įvedimo vietoje bei tęsinį juosmens skausmą, kuris sklinda žemyn į klubus ir kojas.
  • Tarpslankstelinių diskų išvaržas yra būklė, kuri atsiranda dėl tarpslankstelinio disko degeneracijos su amžiumi, per didelio naudojimo, genetikos arba antsvorio, kuris sukelia tarpslankstelinį diską tarp kiekvieno slankstelio pasislinkti ir spausti nervą, sukeliant juosmens, kaklo, klubo skausmus spinduliuojančius viena ar abiem kojomis, nejautrą ir sunkumą lenkti, pakelti ar subalansuoti. Lėtinės tarpslankstelinio disko išvaržos gali sukelti nejautrą, raumenų silpnumą ir ekskretiškos problemos.
  • Degeneracinė disko liga yra būklė, kurią charakterizuoja juosmens slankstelių degeneracija, sukelta senėjimo, per didelio naudojimo arba paveldėjimo veiksnių, ir dažniausiai randama žmonėse vyresniuose nei 25 metų amžiaus. Simptomai apima apatinės nugaros skausmus, intensyvų skausmą aplink juosmenį arba nugaros įtampą bei stiprų juosmens skausmą sėdint, stovint arba vaikštant ilgą laiką.
  • Skoliozė yra būklė, kai stuburas deformuojasi arba pasilenkia į šoną „S” arba „C” formos daugiau nei 10 laipsnių kampu. Skoliozė sukelta genetikos, neurologinės ar raumenų ligų arba degeneracijos dėl per didelio naudojimo, sukelia kūno pasvirimą ir pusiausvyros praradimą, nelygius pečius bei stuburo netaisyklingumą. Simptomai taps sunkesni senstant kūnui.

Kitos degeneracinės stuburo ligos, kaip spondilozė, pasikartojančios diskų išvaržos, stuburo nestabilumas ir pseudartrozė.

Kokie yra stuburo degeneracijos simptomai?

  • Juosmens skausmas, stiprus juosmens skausmas arba lėtinis juosmens skausmas
  • Mažosios nugaros dalies skausmas spinduliuoja į klubus ir kojas.
  • Mažosios nugaros dalies skausmas vienoje arba abiejose pusėse vienu metu.
  • Stiprus juosmens skausmas sėdint, stovint arba vaikštant ilgą laiką.
  • Juosmens standumas ir judesių sunkumas.
  • Sumažėjęs judesių diapazonas, sunkumas vaikštant, nesubalansuotas vaikščiojimas, griuvimo ir kritimo pojūčiai.
  • Skausmas juosmens ar apatinėje nugaros dalyje judinant kūno organus.
  • Nejautra arba silpnumas abiejuose kojose ir pėdose.
  • Sunkumas lipant laiptais arba į automobilį; tik trumpi žingsniai; negalėjimas žengti.
  • Žarnyno kontrolės problemos, šlapimo pūslės ir žarnyno nelaikymas.

Kokia yra diagnostika prieš tlif operaciją?

Ortopedas atliks diagnostiką prieš TLIF operaciją, norėdamas nustatyti stuburo stenozės, spondilolistezės ir juosmeninių slankstelių degeneracijos požymius, kuriuos sukelia pasislinkę ir suspausti nervai. Tai apima:

  • Medicinos istorija: Ortopedas teirautis dėl jūsų juosmens arba apatinės nugaros dalies skausmo, įskaitant kur skauda, kaip ilgai jaučiate skausmą, ar yra organų nejautra arba silpnumas, šlapimo pūslės ir žarnyno nelaikymas, svorio netekimas ir/ar susijusi karščiavimas, taip pat ar kada nors sirgote vėžiu.
  • CT skenavimas (kompiuterinė tomografija) apžiūri visą stuburo struktūrą, įskaitant sąnarius, diskus ir stuburo raumenis. Apžiūri stuburo koloną, formą ir stuburo kanalą dėl anomalijų, tokių kaip degeneracija, degeneracinis diskas, suspaustas nervas, vidaus sužalojimai, lūžiai, kaulų deformacijos arba infekcijos.
  • MRT (magnetinio rezonanso tomografija) yra 3D stuburo ir stuburo smegenų struktūros tyrimas, siekiant gauti tikslius ir aiškius tyrimo rezultatus, apimančius tarpslankstelinį diską, stuburo kanalą, stuburo sąnarius arba nervą, norint nustatyti stuburo anomalijas, tokias kaip stuburo degeneracija, disko išvarža arba stuburo stenoze.

Kokios yra tlif operacijos procedūros?

Ortopedas atliks TLIF operaciją, naudodamas endoskopą, kad išgautų degeneracinį diską ir įdėti tarpikliu greitai sumažinant spaudimą ir nugaros skausmą, kartu užtikrinant, kad stuburas ir sąnariai yra stiprūs, stabilūs ir saugūs.

Prieš tlif chirurgiją procedūros

  • Ortopedas paprašys paciento nutraukti tam tikrų vaistų vartojimą 2 savaites prieš operaciją, įskaitant antitrombocitinius vaistus, aspiriną, ibuprofeną, naprokseną, Plavix ir visas vaistažoles.
  • Asmenys, vartojantys varfariną, turi būti priimami į ligoninę 3–4 dienas iš anksto, kaip ortopedas paskirs alternatyvų trumpalaikį antikoaguliantą vietoje.
  • Siekdami geriausių chirurginių rezultatų, pacientai yra kviečiami mesti rūkyti prieš operaciją ir 12 mėnesių po operacijos, nes rūkymas gali turėti neigiamą poveikį rezultatams.

Atlikimo metu tlif chirurgija procedūros

  • Ortopedas atliks TLIF operaciją, darant tik 1-2 mažas 7–10 mm pjūvius. Mažas endoskopas bus įvestas į stuburą, kad pateiktų aiškų juosmeninės anatomijos vaizdą ekrane, maksimizuodamas chirurginės tikslumą ir rezultatą. Ortopedas pašalins degeneracinį diską išpjauti vieną stuburo pusę sąnario, kad atskleistų degeneracinio disko arba tarpslankstelinio disko išvaržos vietą, presuojantį nervą.
  • Ortopedas pašalins degeneracinį diską, tarpslankstelinio disko išvaržą arba stuburo kaulų sąsparnas, tada atliks tarpslankstelinį susijungimą, įstatydamas tarpiklį arba protezinį diską kartu su kaulo persodinimu ir/arba sumaišytą su dirbtiniu kaulu erdvėje. Du slanksteliai tada tvirtai sujungiami kartu su titaninais strypais ir varžtais. Žaizda kruopščiai susiuvama ir uždaroma. Operacija paprastai trunka apie 1–2 valandas.

Po tlif chirurgijos procedūros

  • Ortopedas paskirs stiprius skausmą malšinančius vaistus skausmo mažinimui. Skausmas ir nejautra dažniausiai išnyksta per laiką.
  • Pacientai gali sėdėti, stovėti, vaikščioti ir judinti savo kūną 3-4 valandas per dieną po operacijos. Kūno judėjimas palaipsniui gerina kraujotaką ir mažina trombų riziką kojų venose.
  • Ortopedas atliks CT skenavimą kitą dieną, kad įsitikintų, jog strypai ir varžtai yra saugūs.
  • Fizioterapeutas atliks fizinę terapiją, padedant atsigavimo procesui ir mokys pacientą, kaip saugiai judėti.
  • Pacientai liks ligoninėje 1-2 naktis. Ortopedas atliks fizinį tyrimą, kad stebėtų simptomus ir vertintų gydymo rezultatus. Jei nebus nustatyta jokių anomalijų arba komplikacijų, pacientai bus paleisti namo.

Koks yra tlif operacijos pooperacinis priežiūra?

  • Skausmo simptomai palaipsniui pagerės 2-3 savaites po TLIF operacijos.
  • Po operacijos venkite lenkti ar sukti kūno 2-4 savaites.
  • 1-3 mėnesius venkite intensyvių veiklų, sunkių daiktų kėlimo arba varginančių pratimų, siekiant maksimaliai užtikrinti tarpslankstelinį susijungimą kaulo masei saugiai fiksuotais dirbtiniu disku.
  • Per 3-6 mėnesius, viršutiniai ir apatiniai juosmens slanksteliai susijungs kartu, įskaitant sritį prieš kaulo diską ir stuburo sąnarius.

Koks yra tlif operacijos atsigavimo laikas?

Paprastai pacientai, patyrę TLIF operaciją, gydomi apie 6–12 savaičių, priklausomai nuo jų fizinio stiprumo, ir gali grįžti prie kai kurių lengvų veiklų, įskaitant vairavimą, per 2 savaites.

Kokia yra tlif operacijos komplikacija?

TLIF yra operacija, kuri galbūt gali sukelti komplikacijas, tokias kaip pooperacinis kraujavimas, žaizdų infekcija, kraujo krešuliai kojų venose, cerebrospinalinio skysčio nuotėkis arba nervo plyšimas. Tačiau šios komplikacijos yra retos (8,7%), kas yra mažas procentas lyginant su reikšmingu juosmens skausmo sumažėjimu.

Koks yra tlif operacijos sėkmės rodiklis?

Remiantis atliktu tyrimu individų, gydytų TLIF operacija, 85–90% pacientų praneša reikšmingai mažesnį skausmą apatinėje nugaros dalyje, juosmeniniame stubure, klubuose ir kojose, taip pat pagerėjusį fizinį mobilumą. Po 2 metų operacijos, 95% pacientų vis dar praneša didelį pasitenkinimą savo chirurginiais rezultatais.

Kokia yra tlif operacijos nauda?

  • Minimaliai invazinė chirurgija (MIS): TLIF operacija naudoja mažus nugaros pjūvius su tik 1-2 rakto skylutės chirurginėmis žaizdomis 7–10 mm, tai reiškia mažesnį skausmą ir greitesnį sveikimą.
  • Preciziškumas: TLIF operacija atliekama naudojant endoskopą, kuris leidžia ortopedui tiksliai lokalizuoti tarpslankstelinę disko ir leidžia efektyviai ir tiksliai gydyti iki 99% atvejų.
  • Greitis: TLIF operacija trunka tik 1-2 valandas, priešingai nei tradicinė chirurgija, kuri trunka 3–4 valandas.
  • Saugi: Su labai maža pjūvio dydžiu, tik 7–10 mm, TLIF operacija žymiai sumažina infekcijos susijusių komplikacijų galimybę.
  • Minimalus atostogų laikas: Pacientai, kuriems atliekama TLIF operacija, reikalinga tik 1-2 naktys ligoninėje prieš sugrįžtant namo. Atsigavimas namuose truks apie 3 mėnesius prieš galint atnaujinti kasdienę veiklą. Skirtingai nuo tradicinės chirurgijos, kuri palieka didelį pjūvį, kuris užtrunka daugiau nei metus gyventi.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *