ABC Complete Senior Men’s Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Daugelis žmonių renkasi kompleksinius vitaminus, kai siekia papildyti mitybą ar padėti organizmui susidoroti su didesniu vitaminų poreikiu dėl ligų, gyvenimo būdo ar nėštumo. Vitaminai svarbūs visų organizmo sistemų veiklai ir bendrai gerai savijautai.

Vartojimo instrukcija

Multivitaminų tabletes rekomenduojama gerti kasdien, kaip nurodyta ant pakuotės ar pagal gydytojo nurodymus. Svarbu nenukrypti nuo nurodytos dozės ir laikytis instrukcijų, nes per didelis kiekis gali pakenkti sveikatai. Kad nepamirštumėte, galite išsiugdyti įprotį tabletes vartoti visada tuo pačiu paros metu.

Jei kyla klausimų dėl tinkamo vartojimo, prieš pradėdami naudotis papildais pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Galimi šalutiniai poveikiai

Pradėjus vartoti multivitaminus, kai kurie žmonės pastebi virškinimo pokyčius – pavyzdžiui, vidurių užkietėjimą, viduriavimą arba pilvo diskomfortą. Šie nemalonūs pojūčiai dažniausiai būna trumpalaikiai ir sumažėja organizmui prisitaikius prie papildų.

Sunkesnės reakcijos nutinka labai retai, tačiau pasitaikant odos išbėrimui, niežuliui, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimui, stipriam svaiguliui ar kvėpavimo sunkumams, būtina kuo skubiau kreiptis pagalbos į medicinos įstaigą.

Nors rimti šalutiniai reiškiniai pasitaiko retai, nevartokite papildų, jei jie sukelia ilgai trunkančius ar stiprėjančius nepageidaujamus pojūčius.

Svarbios atsargumo priemonės

Jei kompleksinis vitaminas turi geležies, laikykite jį vaikams nepasiekiamoje vietoje. Netyčinis geležies perdozavimas – dažna apsinuodijimo vaikystėje priežastis. Pavojingais atvejais reikalinga skubi gydytojo pagalba.

Kada reikėtų pasitarti su sveikatos specialistu?

  • Jei esate alergiški maisto papildų sudedamosioms dalims (kai kurie gamintojai naudoja sojų ar žemės riešutų kilmės ingredientų).
  • Turite skrandžio ar žarnyno ligų, kepenų problemų ar dažnai vartojate alkoholį.
  • Jums diagnozuotas vitamino B12 trūkumas ar tam tikros anemijos formos – kai kuriuose papilduose esanti folio rūgštis gali iškreipti tyrimų rezultatus ir suklaidinti dėl nustatyto trūkumo.
  • Planuojate operaciją ar gydymo kursą – būtina informuoti gydytoją apie visus vartojamus vaistus ir papildus.
  • Jei laukiatės ar žindote vaiką, prieš vartojant papildus pasitarkite su gydytoju.

Sąveika su kitais vaistais

Vartodami multivitaminus, atkreipkite dėmesį į galimą sąveiką su kitais vaistais. Geležį turintys papildai gali sumažinti kai kurių antibiotikų, skydliaukės vaistų, vaistų nuo osteoporozės ar Parkinsono ligos veiksmingumą – todėl svarbu suplanuoti vartojimo laiką, kad vaistai nesusidurtų organizme tuo pačiu metu.

Folio rūgštis gali keisti antiepilepsinių vaistų (pvz., fenitoino) poveikį, gali daryti įtaką ir laboratorinių tyrimų rezultatams. Praneškite gydytojui, kokius papildus ir vaistus vartojate, kad išvengtumėte nereikalingų rizikų.

Apibendrinant, multivitaminai gali būti naudingi, tačiau laikykitės saugaus vartojimo principų ir klausykitės savo organizmo. Jei iškyla abejonių ar atsiranda neįprastų pojūčių po pradėjus vartoti papildus – kreipkitės į sveikatos specialistus, kurie padės jums išsirinkti tinkamiausią sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *