Sėdmenų pakėlimas: procedūra, operacija ir gijimas

Sėdmenų pakėlimas – tai grožio chirurgijos procedūra, kurios metu siekiama suteikti sėdmenims stangrumo bei pagerinti jų formą. Šios operacijos metu pašalinama perteklinė oda, ištiesinami nelygumai, sumažinamas odos suglebimas ir, jei reikia, naudojamas riebalų nusiurbimas. Tai užtikrina glotnesnę, labiau tonuotą sėdmenų išvaizdą, tačiau skirtingai nei kai kurios kitos grožio procedūros, šios operacijos tikslas nėra padidinti sėdmenų apimties.

Kandidatai sėdmenų pakėlimui

Idealiems kandidatams sėdmenų pakėlimui svarbiausia gera sveikata ir pasirengimas pakeisti tam tikrus įpročius. Ši operacija dažniausiai rekomenduojama žmonėms, kurie neturi žalingų sveikatai įpročių, nebūna rūkaliai ar geba atsisakyti rūkymo likus bent šešioms savaitėms iki procedūros. Taip pat labai svarbu, kad pacientas būtų pasiekęs stabilų svorį, neturėtų nutukimo, sunkių lėtinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas ar autoimuniniai sutrikimai, o taip pat – jeigu žmogus neteko daug svorio ir susiduria su perteklinės odos problema sėdmenų srityje.

Atitinkamai, operacija nerekomenduojama žmonėms, kurie nėra pasirengę ilgesniam atsigavimo laikotarpiui, negali mesti rūkyti, turi nerealistiškų lūkesčių, kovoja su širdies ligomis arba svoris dar nepasiekė stabilumo.

Kas skiria sėdmenų pakėlimą ir BBL?

Nors sėdmenų pakėlimas ir brazilinis sėdmenų didinimas (BBL) dažnai tapatinami, tai – visiškai skirtingos procedūros. Pagrindinis sėdmenų pakėlimo tikslas – padailinti sėdmenų formą pakeliant ir ištiesinant laisvą, raukšlėtą odą. Tuo tarpu BBL metu liposakcijos būdu paimamas paciento riebalinis audinys, kuris vėliau perkeliamas į sėdmenų sritį, taip suteikiant papildomos apimties bei apvalumo.

Pirmieji rezultatai ir randų ypatumai

Po sėdmenų pakėlimo operacijos pokyčiai pastebimi iškart, bet galutiniai rezultatai išryškėja per kelis mėnesius – pilnam gijimui dažniausiai reikia 3–6 mėnesių. Žinotina, jog operacijos metu daromi pjūviai palieka randus, tačiau gydytojai stengiasi juos daryti ten, kur žymės būtų kuo mažiau matomos ir lengvai paslepiamos po drabužiais. Visgi, randai laikui bėgant šviesėja, tačiau visiškai neišnyksta.

Pasiruošimas operacijai

Prieš sėdmenų pakėlimą gydytojas pateikia išsamius pasiruošimo nurodymus. Dažniausi patarimai: nutraukti rūkymą, atsisakyti vaistų ar papildų, galinčių sukelti kraujavimą, pavyzdžiui, aspirino ar kai kurių augalinių preparatų. Operacijos išvakarėse dažniausiai skiriami antibiotikai, o procedūros metu jūs būsite visiškai narkozuojami – miegosite ir nejusite skausmo.

Kaip atliekamas sėdmenų pakėlimas?

Pati procedūra trunka keletą valandų, priklausomai nuo reikalingų veiksmų masto ir pasirinktos technikos. Gydytojas tempia bei pašalina papildomą odą, prireikus gali būti atliekamas ir riebalų nusiurbimas siekiant tolygaus rezultato. Priklausomai nuo atvejo, pjūviai dažnai daromi apatinėje nugaros dalyje, klubų srityje arba po sėdmenimis. Baigus procedūrą žaizdos užsiuvamos, užklijuojamos specialiais pleistrais ar tvarsčiais, o po oda įstatomi drenavimo vamzdeliai, padedantys pašalinti susikaupusį skystį ar kraują.

Priežiūra po operacijos

Iškart po operacijos pacientas kurį laiką stebimas atsigavimo palatoje. Priklausomai nuo būklės, gali tekti likti per naktį gydymo įstaigoje arba, gydytojui leidus, išvykti namo tą pačią dieną – tokiu atveju būtina pasirūpinti palyda. Pooperaciniu laikotarpiu būtina laikytis gydytojo nurodymų – tinkamai prižiūrėti žaizdų vietas ir drenavimo sistemą, dažnai tenka vengti spaudimo operacijos vietoje. Labai svarbu aptarti su gydytoju ir artimaisiais iš anksto, kaip bus rūpinamasi jūsų priežiūra pirmomis dienomis po operacijos.

  • Dažnai rekomenduojama dėvėti kompresinį drabužį, kuris sumažina tinimą ir padeda odai geriau priglusti.
  • Gali būti paskiriami vaistai kraujo krešulių rizikai sumažinti.

Galimos komplikacijos ir rizikos

Kaip ir bet kuri chirurginė intervencija, sėdmenų pakėlimas turi galimą šalutinių reiškinių bei komplikacijų riziką, tarp kurių galima paminėti:

  • kraujo išsiliejimą (hematomą);
  • ilgai trunkantį arba stiprų skausmą;
  • skysčio kaupimąsi po oda (seromą);
  • žaizdų infekciją;
  • randėjimą;
  • odą aptirpimą;
  • lėtesnį ar komplikuotą gijimą;
  • užsitęsusį patinimą.

Nauda ir ilgalaikiai rezultatai

Skirtingai nuo kai kurių kitų sėdmenų formos korekcijos operacijų, sėdmenų pakėlimas pašalina perteklinę odą ir suteikia ilgalaikių rezultatų. Ypač didelę naudą jaučia tie, kurie neteko daug svorio ir susiduria su odos suglebimu. Išlaikant stabilų kūno svorį, procedūros poveikis gali išlikti ilgus metus.

Atsigavimo laikotarpis

Pilnas gijimo procesas po sėdmenų pakėlimo reikalauja kantrybės – teks atitinkamai prisitaikyti: specialiai sėdėti naudojant pagalvėles, pasikeisti miego pozą, stengiantis nespausti operuotos vietos. Šie veiksmai padeda greičiau užgyti ir sumažinti pjūvio žaizdų komplikacijų tikimybę.

Grįžimas prie įprastos veiklos gali užtrukti kelias savaites ar net ilgiau, o pilnam atsistatymui dažnai reikia kelių mėnesių.

Kada kreiptis į gydytoją po operacijos?

Po operacijos labai svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus simptomus. Nedelskite ir susisiekite su gydytoju, jei pajuntate:

  • širdies ritmo pokyčius,
  • krūtinės skausmą,
  • gausų kraujavimą ar žymų patinimą,
  • stiprų ar ilgai trunkantį skausmą,
  • pakilusią kūno temperatūrą,
  • sunkų kvėpavimą.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *