Rankos skausmas

Rankos skausmas

 

Širdies smūgis

Rankų ar pečių skausmas gali būti ženklas, ypač jei jaučiate skausmą ar spaudimą krūtinės centre ir dusulį. Širdies priepuolis gali būti staigus, bet kartais laipsniškas. Jausmas gali trukti kelias minutes arba sustoti ir sugrįžti. Taip pat gali skaudėti skrandį, žandikaulį, nugarą ar kaklą. Taip pat galite susirgti skrandžiu, svaigti galva ir drėgnu nuo prakaito. Pastebėję šiuos simptomus, skambinkite 911.

 

Riešo kanalo sindromas

 

Devynios sausgyslės ir nervas (vadinamas viduriniu nervu) praeina per vamzdelį, vadinamą riešo kanalu, kuris eina nuo dilbio iki delno. Pasikartojantys judesiai, pavyzdžiui, žinučių siuntimas, rašymas ar vaizdo žaidimai, gali uždegti vamzdelį ir spausti nervą. Tai gali sukelti skausmą, ypač dilbyje. Taip pat galite pastebėti tirpimą, dilgčiojimą ir silpnesnį sukibimą.

 

Tendinitas

 

Vėl ir vėl atlikdami judesius, pavyzdžiui, sukdami atsuktuvą, traukdami piktžoles ar siūbuodami plaktuku, sausgyslėse, kurios sujungia jūsų raumenis su rankų kaulais, gali atsirasti mažų plyšimų. Jūsų ranka gali jaustis silpna ir skaudėti arba nudegti, ypač kai ją naudojate. Pusė žmonių, užsiimančių rakečių sportu (tenisu, skvošu, raketbolu), dėl nuolatinio siūbavimo tam tikru momentu susirgs tendinitu, vadinamu teniso alkūne.

 

Padermė

 

Galite nukristi ir traukti arba suplėšyti rankos raumenis ar sausgysles. Paprastai tai atsitinka, kai per daug ištiesiate sąnarį, pavyzdžiui, alkūnę, riešą ar petį. Pirmąsias 48 valandas gydykite ryžiais. Specialūs pratimai (fizinė terapija) gali padėti, jei po poros savaičių vis dar skauda. Atsipalaiduokite maždaug 2 mėnesius, kad sužalojimas išgytų.

 

Dislokacija

 

Staigus smūgis ar kritimas gali atskirti du kaulus ties sąnariu, dažnai aplink riešą ar petį. Srities forma gali atrodyti keista, ji gali būti patinusi, sustingusi ir skausminga. Kartais jis pažeidžia sausgysles, raiščius ar nervus. Gydytojas gali stumti kaulus, kad juos sugrąžintų į vietą. Po to atsigauti padės poilsis, ledas, fizinė terapija. Retais atvejais gali prireikti operacijos. Vaistai gali sumažinti skausmą ir patinimą.

 

Stresiniai lūžiai

 

Nors tai daug dažniau pasitaiko jūsų kojose, pasikartojantys judesiai, tokie kaip teniso kamuoliuko ar beisbolo smūgis ar metimas, gali sukelti nedidelių įtrūkimų jūsų rankų kauluose. Skausmas dažnai būna stipresnis, kai atliekate jį sukėlusią veiklą. Pailsėkite 6–8 savaites, kad suteiktumėte galimybę pasveikti. Jei to nepadarysite, galite padaryti rimtesnę žalą, kurią bus sunkiau gydyti.

 

Lūžęs kaulas

 

Kai kaulas įtrūksta arba visiškai lūžta į dvi dalis, gali atsirasti stiprus skausmas, patinimas ir mėlynės. Vyresnio amžiaus pacientams gali lūžti ranka, krintanti iš stovimos aukščio. Kritimai ir susidūrimai sporto metu ir automobilių avarijos yra labiau tikėtinos priežastys, kai esate jaunesnis. Gydytojas vėl bandys ištiesinti kaulą ir nejudinti jį su gipsu, kad jis užgytų. Dėl kai kurių blogų pertraukų gali prireikti operacijos ir prisukti varžtus ar kaiščius kaulams pritvirtinti.

 

Bursitas

 

Maži skysčių užpildyti maišeliai, vadinami bursa, minkština jūsų sąnarius ir išlygina trintį tarp raumenų ir kaulų. Galite juos suerzinti, jei nuolat darote tuos pačius judesius, pavyzdžiui, kelsite dėžes ar mėtote beisbolo kamuolį. Uždegus, skausmo pakanka, kad trukdytų atlikti paprastus dalykus, pavyzdžiui, rengtis ar šukuoti plaukus. Petys yra labiausiai paplitusi vieta, tačiau tai gali atsirasti jūsų alkūnėje, rieše ar bet kur kitur, kur susitinka kaulai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *