Šis vaistinis preparatas yra multivitaminų kompleksas, skirtas gydyti ar užkirsti kelią vitaminų trūkumui, kuris gali kilti dėl netinkamos mitybos, tam tikrų ligų ar nėštumo metu. Vitaminai yra svarbios žmogaus organizmo sudedamosios dalys, padedančios išlaikyti gerą savijautą.
Vartojimas
Šį vaistą reikia vartoti per burną, paprastai vieną kartą per dieną arba pagal gydytojo nurodymus. Visada laikykitės produkto pakuotėje pateiktų nurodymų arba vartokite taip, kaip paskyrė gydytojas. Neviršykite rekomenduojamos dozės. Kilus klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vaistą vartokite reguliariai, kad pasiektumėte maksimalų poveikį. Siekiant nesumaišyti dozavimo, patartina vaistą vartoti kasdien tuo pačiu laiku.
Šalutinis poveikis
Galimas šalutinis poveikis yra vidurių užkietėjimas, viduriavimas ar skrandžio diskomfortas. Šie poveikiai dažniausiai būna laikini ir gali praeiti, kai organizmas prisitaiko prie vaisto. Jei šalutinis poveikis nepraeina ar stiprėja, informuokite gydytoją arba vaistininką,
Jeigu gydytojas paskyrė šį vaistą, tai reiškia, kad jo nauda jums yra didesnė už galimą šalutinį poveikį. Dauguma žmonių, vartojančių šį vaistą, rimto šalutinio poveikio nepatiria.
Smarkios alerginės reakcijos į šį vaistą pasitaiko labai retai. Visgi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pastebite sunkių alerginės reakcijos požymių, tokių kaip bėrimas, niežulys ar patinimas (ypač veido, liežuvio, gerklės srityje), stiprus galvos svaigimas, kvėpavimo sutrikimai.
Čia nėra pateiktas visas galimo šalutinio poveikio sąrašas. Jei pastebite kitų poveikių, kurių čia nėra išvardyta, praneškite gydytojui arba vaistininkui.
- Europoje – kreipkitės į gydytoją dėl medicininės pagalbos, jei pasireiškia šalutinis poveikis.
Įspėjimai
Jei jūsų vartojamame multivitaminų produkte yra geležies, laikykite jį vaikams nepasiekiamoje vietoje. Atsitiktinis geležies turinčių preparatų perdozavimas yra viena pagrindinių mirtino apsinuodijimo priežasčių vaikams iki 6 metų. Jei įvyko perdozavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba į apsinuodijimų kontrolės centrą.
Atsargumo priemonės
Prieš pradėdami vartoti šį produktą, pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei esate alergiški bet kuriai sudedamajai daliai; sojai ar žemės riešutams (tam tikri prekės ženklai gali juos turėti); arba jei turite kitų alergijų. Šis produktas gali turėti ir pagalbinių medžiagų, kurios gali sukelti alergines reakcijas ar kitų problemų. Dėl papildomos informacijos pasitarkite su vaistininku.
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, informuokite gydytoją ar vaistininką apie savo sveikatos istoriją, ypač jei piktnaudžiaujate ar vartojate alkoholį, sergate kepenų ar skrandžio, žarnyno ligomis (pavyzdžiui, opa, kolitu).
Jei jūsų vartojamas multivitaminų produktas turi ir folio rūgšties, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei sergate vitamino B12 stoka (žinoma kaip piktybinė mažakraujystė). Folio rūgštis gali paveikti kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatus dėl vitamino B12 trūkumo, tačiau pati anemijos neišgydo. Negydoma vitamino B12 stoka gali sukelti rimtų nervų sistemos sutrikimų, tokių kaip periferinė neuropatija. Daugiau informacijos suteiks gydytojas arba vaistininkas.
Prieš numatytą operaciją svarbu informuoti gydytoją ar odontologą apie visus vartojamus vaistus (tiek receptinius, tiek nereceptinius ir augalinius papildus).
Praneškite gydytojui, jei esate nėščia prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šis vaistas patenka į motinos pieną, todėl prieš maitindami krūtimi pasikonsultuokite su gydytoju.
Sąveika su kitais vaistais
Vaistų sąveikos gali paveikti šio medikamento veikimą arba padidinti šalutinio poveikio riziką. Čia nenurodyta visų galimų sąveikų su kitais vaistais. Surašykite ir pasidalykite su gydytoju ar vaistininku visų vartojamų vaistų (tiek receptinių, tiek nereceptinių ir augalinių papildų) sąrašą. Pradėti, nutraukti ar keisti vaistų dozes galima tik gydytojui nurodžius.
Jei jūsų multivitaminų preparate yra geležies, nevartokite jo kartu su antacidais, bisfosfonatais (pvz., alendronatu), levodopa, skydliaukės vaistais (pvz., levotiroksinu) ar kai kuriais antibiotikais (pvz., tetraciklinais, chinolonais, tokiais kaip ciprofloksacinas). Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, kiek laiko reikia palaukti tarp dozių, kad sudarytumėte tinkamą vaistų vartojimo grafiką.
Jei jūsų vartojamas multivitaminų preparatas turi folio rūgšties, būtinai pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate tam tikrus vaistus nuo traukulių (tarp jų hidantoinus, pvz., fenitoiną).
Šis vaistas gali paveikti kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatus, todėl laboratorijos darbuotojams ir visiems gydytojams praneškite, kad vartojate šį preparatą.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.