Actidom DMX Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Šis vaistų derinys naudojamas laikinai palengvinti kosulio, nosies užgulimo ir krūtinės spaudimo simptomus, dažniausiai atsirandančius peršalus, sergant gripu, esant alergijoms, šienligei ar kitoms kvėpavimo takų ligoms, kaip sinusitas ar bronchitas. Medžiaga guaifenezinas skystina ir lengvina gleivių pašalinimą iš plaučių, todėl kosėti tampa paprasčiau. Deksitrometorfanas sumažina kosulio refleksą, slopindamas atitinkamą smegenų sritį, o sudėtyje esantis dekongestantas mažina nosies gleivinės paburkimą ir lengvina kvėpavimą.

Kaip vartoti

Prieš pradėdami vartoti nereceptinį vaistą, atidžiai perskaitykite informacinį lapelį ant pakuotės. Jeigu turite papildomų klausimų, vertėtų pasitarti su vaistininku ar gydytoju. Vaistą vartokite tik taip, kaip nurodė gydytojas ar kaip parašyta ant pakuotės.

Tabletes, kapsules ar skystą formą gerkite užgerdami skysčiu, su maistu ar be jo. Jei vargina pilvo skausmas, vaistą tinka išgerti pavalgius. Vartojant suspensiją, buteliuką suplakite, dozuokite tik specialia matavimo priemone – nenaudokite namų šaukštų. Ilgo veikimo tabletes ar kapsules reikia nuryti nekramčius.

Rinkitės paskirtą dozę pagal savo amžių, sveikatos būklę ir gydytojo rekomendacijas. Pakankamai gerkite skysčių – tai padės lengviau pašalinti gleives iš plaučių.

Nevartokite didesnio kiekio nei nurodyta ir negerkite šio preparato dažniau, nei rekomenduojama – piktnaudžiavimas gali turėti rimtų pasekmių, pavyzdžiui, sutrikti smegenų veikla ar ištikti traukuliai.

Jeigu simptomai nepraeina ilgiau nei savaitę, pasunkėja, atsiranda stiprus galvos skausmas, išlieka arba kyla temperatūra, bėrimas – būtina kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti rimtesnės sveikatos problemos ženklas.

Ką svarbu žinoti dėl vaikų

Šie kosulio ir peršalimo simptomus mažinantys vaistai netinka jaunesniems nei 6 metų vaikams, nebent gydytojas nurodytų kitaip. Ilgo veikimo vaistų formos (pavyzdžiui, kapsulės) paprastai nerekomenduojamos vaikams iki 12 metų.

Nenaudokite šio vaisto, kad vaikas taptų mieguistas, ir neduokite kartu kitų vaistų nuo kosulio ar peršalimo, kurie gali turėti tų pačių ar panašių veikliųjų medžiagų.

Norint lengviau įveikti simptomus be vaistų pagalbos, rekomenduojama dažniau gerti skysčius, naudoti oro drėkintuvą, lašinti fiziologinio tirpalo lašus ar purškalą į nosį.

Galimi šalutiniai poveikiai

  • Dažniausiai pasitaiko galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, nerimas, miego sutrikimai. Jei šie požymiai nepraeina ar stiprėja, verta pasitarti su gydytoju.
  • Nors pasitaiko retai, kai kurie žmonės gali patirti rimtesnių reiškinių, tokių kaip nuotaikos ar suvokimo pokyčiai (pavyzdžiui, sumišimas, haliucinacijos), drebulys, silpnumas, labai dažnas ar lėtas, nereguliarus širdies ritmas.
  • Labai retais atvejais gali pasireikšti stipri alerginė reakcija: odos bėrimas, niežulys, patinimas (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), didelis galvos svaigimas, kvėpavimo sutrikimai. Jei pastebėsite tokius simptomus, būtina skubiai kreiptis į medikus.

Vartojant tokias priemones vaikams, ypač mažesniems, kartais šalutiniai poveikiai gali būti stipresni.

Atsargumo priemonės

Prieš pradedant vartoti vaistą, informuokite gydytoją arba vaistininką, jei esate jautrus šiai ar kitai sudedamajai daliai, taip pat jei jums kada nors buvo pasireiškusios alergijos.

Nepamirškite paminėti savo sveikatos istorijos, ypač jeigu sergate kvėpavimo ligomis (pavyzdžiui, astma, plaučių ligomis), diabetu, glaukomos požymiais, širdies ar inkstų ligomis, sergate aukštu kraujospūdžiu, yra padidėjęs skydliaukės aktyvumas, ar pasitaiko sunkumų šlapinantis (pavyzdžiui, dėl padidėjusios prostatos).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *