Advanced Herbals Ginger Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Imbieras jau nuo seno vartojamas virškinimo sutrikimams, pykinimui, vėmimui bei kelionėse atsirandančiam galvos svaigimui palengvinti. Taip pat jis dažnai padeda esant skrandžio diskomfortui.

Kaip naudoti imbiero kramtomąsias tabletes

Imbiero papildus arba kramtomąsias tabletes svarbu vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje arba ant pakuotės. Jei kyla kokių nors klausimų dėl dozavimo, geriausia pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei jaučiate, kad simptomai nepraeina ar blogėja, svarbu kuo greičiau kreiptis į medikus.

Galimi šalutiniai poveikiai

Imbieras dažniausiai organizmo toleruojamas gerai, tačiau kai kuriems žmonėms gali pasireikšti tam tikri nepageidaujami pojūčiai. Dažniausiai būna deginantis jausmas burnoje ar gerklėje, pilvo skausmas, viduriavimas ar rėmuo. Jei pastebėjote, kad šie simptomai ilgai nepraeina arba stiprėja, rekomenduojama aptarti tai su savo gydytoju.

Retais atvejais gali prasidėti stipresnė reakcija: atsirasti neįprasto kraujavimo ar kraujosruvų, išskirtinis mieguistumas, širdies ritmo sutrikimai. Taip pat labai retai pasitaiko sunkios alerginės reakcijos — jos požymiai gali būti bėrimas, niežulys, patinimas (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), stiprus svaigimas ar kvėpavimo pasunkėjimas. Pastebėjus bent vieną iš šių rimtesnių šalutinių reiškinių, būtina nedelsti ir kreiptis į medikus.

Į sąrašą gali įeiti ir kiti nedažni poveikiai. Pajutus neįprastų ar nerimą keliančių simptomų, verta apie juos informuoti gydytoją arba vaistininką.

Atsargumo priemonės

Prieš pradėdami vartoti imbierą, iš anksto informuokite gydytoją apie galimas alergijas imbierui ar jo pagalbinėms medžiagoms. Kai kuriuose papilduose gali būti papildomų junginių, kurie kai kuriems žmonėms gali sukelti šalutinį poveikį.

Pasitarkite su medikais, jei turite kraujavimo sutrikimų, sergate cukriniu diabetu, tulžies akmenlige ar širdies ligomis. Kai kuriuose imbiero papilduose retai gali būti pavojingų medžiagų, kaip aristolochinė rūgštis, galinti pakenkti inkstams bei padidinti šlapimo sistemos rizikas. Jei pasikeičia šlapinimasis ar pastebite kraujo šlapime, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kramtomosiose ar skystose imbiero formose gali būti cukraus, aspartamo ar alkoholio. Jei jums reikia vengti šių medžiagų dėl sveikatos būklės (pavyzdžiui, sergate diabetu ar fenilketonurija), aptarkite alternatyvas su gydytoju.

Prieš bet kokią operaciją būtinai informuokite gydytoją ar odontologą apie visus vartojamus vaistus ir papildus. Nėštumo metu imbiero vartoti be reikalo nerekomenduojama, nebent taip sutarta su gydytoju. Ar imbiero papildai patenka į motinos pieną, nėra aišku, todėl žindant prieš vartojimą verta pasitarti su specialistu.

Sąveika su kitais vaistais

Imbieras gali keisti kai kurių vaistų poveikį arba didinti šalutinio poveikio riziką. Svarbu sudaryti visų vartojamų vaistų ir papildų sąrašą bei aptarti jį su gydytoju ar vaistininku.

  • Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti, jei vartojate kraują skystinančius vaistus ar papildus (pavyzdžiui, varfariną, hepariną, klopidogrelį, ar žolinius priedus kaip česnakai).
  • Aspirinas, ypač vartojamas didesnėmis dozėmis, kartu su imbieru gali padidinti kraujavimo riziką. Jei gydytojas paskyrė mažas aspirino dozes profilaktiškai, nenutraukite vartojimo nepasitarę su gydytoju.

Niekuomet nekeiskite vaistų dozės ir nesustabdykite gydymo savarankiškai – tai daryti derėtų tik pasitarus su gydytoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *