Trolamine salicylate: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Trolamino salicilatas yra veiklioji medžiaga, kuri dažniausiai naudojama mažiems raumenų ir sąnarių skausmams malšinti. Šį preparatą skirtą tepti tik ant odos – jis neturėtų būti naudojamas, jei oda pažeista, sudirgusi ar matomos žaizdos.

Naudojimas

Kada vartojamas trolamino salicilatas?

Trolamino salicilatas – tai vietinio poveikio priemonė, skirta lengvam raumenų ar sąnarių skausmui, tokiam kaip tempimas, patempimas ar nugaros skausmas, mažinti. Priklausomai nuo konkretaus produkto, paskirtis gali šiek tiek skirtis. Jei dėl vartojimo kyla neaiškumų arba simptomai išlieka ilgiau nei savaitę, reikėtų pasitarti su gydytoju.

Kaip veikia trolamino salicilatas?

Veiklioji medžiaga padeda sumažinti uždegimą ir skausmą, o taip pat gali švelniai mažinti patinimą uždegimo vietoje.

Preparato formos

  • 10 % kremas
  • 10 % putos
  • 10 % losjonas
  • 10 % purškalas

Kaip laikyti trolamino salicilatą?

Laikymo sąlygos priklauso nuo gamintojo, todėl visada laikykitės rekomendacijų ant pakuotės. Svarbu priemonę laikyti vaikams bei augintiniams nepasiekiamoje vietoje.

Galimi šalutiniai poveikiai

Dažnos reakcijos

Dauguma žmonių trolamino salicilatą toleruoja gerai ir problemų nepatiria. Visgi retkarčiais gali pasitaikyti nestiprūs pojūčiai: paraudimas ar lengvas sudirginimas naudojimo vietoje.

Retesni, bet sunkesni šalutiniai reiškiniai

Nors tokie atvejai pasitaiko retai, daliai žmonių gali išsivystyti sunkios alerginės reakcijos. Pastebėjus toliau išvardintus simptomus, reikia nedelsiant nutraukti vartojimą ir kreiptis į gydytoją:

  • Pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas
  • Staigus širdies plakimas
  • Karščiavimas ar bendras silpnumas
  • Limfmazgių patinimas
  • Veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas
  • Rijimo sutrikimai arba gerklės spaudimas
  • Odos bėrimas, niežėjimas ar dilgėlinė (pabalusios, rausvos iškilios dėmės)
  • Pykinimas, vėmimas
  • Galvos svaigimas, silpnumas, alpulys
  • Pilvo spazmai
  • Sąnarių skausmas

Atsargumo priemonės

Kokiais atvejais trolamino salicilato vartoti negalima?

Šios medžiagos nepatariama naudoti, jei esate alergiški pačiam trolamino salicilatui ar bet kuriai sudedamajai produkto daliai. Taip pat reikėtų vengti, jei yra buvusių alerginių reakcijų į aspirino ar kitų salicilatų pagrindu sukurtas gydomąsias medžiagas.

  • Asmenims, alergiškiems Aspercreme, Blue-Emu, Mobisyl, Myoflex, Sportscreme
  • Žmonėms, kuriems pasireiškė jautrumas bet kurios sudedamosioms produkto medžiagoms

Ką svarbu žinoti prieš naudojant?

Trolamino salicilatas skirtas tik išoriniam naudojimui. Jo negalima tepti ant atvirų žaizdų, sudirgusios ar pažeistos odos, taip pat venkite tiesioginio kontakto su akimis, burna, nosimi, lytiniais organais. Negalima nuryti.

Prieš naudojant vaikams iki 12 metų – būtina gydytojo arba vaistininko konsultacija. Jei turite polinkį į alergiją aspirinui ar salicilatams – pasitarkite su gydytoju.

Jei simptomai stiprėja, atsinaujina arba nesumažėja per 7 dienas – reikėtų nutraukti naudojimą ir kreiptis į gydytoją.

Nenaudokite trolamino salicilato kartu su kitais išoriniais skausmo malšinimo tepalais ar karščio poveikį sukeliančiomis priemonėmis (pvz., šildančiais pleistrais), nes tuomet padidėja veikliosios medžiagos įsisavinimas.

Nerekomenduojama uždengti tepamu ploto tvarsčiais ar šildyti jį šildyklėmis, nes tai gali padidinti šalutinių poveikių riziką.

Ką reikia pranešti gydytojui?

Prieš pradėdami vartoti trolamino salicilatą, informuokite gydytoją apie visas ligas, gretutinius vartojamus receptinius ar nereceptinius vaistus, vitaminus, papildus. Tai ypač svarbu, jei esate nėščia, planuojate nėštumą ar maitinate krūtimi – nėra pakankamai duomenų apie šios veikliosios medžiagos saugumą nėštumo ar žindymo laikotarpiu.

Sąveika su kitais vaistais ir produktais

Ar būtina vengti tam tikro maisto, gėrimų ar kitų vaistų?

Kol kas nėra patvirtintų duomenų apie trolamino salicilato ir maisto ar gėrimų sąveiką. Tačiau jei abejojate dėl alkoholio vartojimo – pasitarkite su specialistu.

Prieš naudojimą pasakykite gydytojui ar vaistininkui, ar vartojate:

  • Vaistus, kurių sudėtyje yra salicilatų (pvz., diflunisalas, salsalatas)
  • Aspiriną ar kitus vaistus, skirtus skausmui, uždegimui ar karščiavimui mažinti

Galimi ir kiti vaistų ar papildų, ypač turinčių salicilatų, sąveikos pavojai – todėl bet kokius naujus vaistus ar išoriniam naudojimui skirtus preparatus derinkite su gydytoju arba vaistininku.

Perdozavimas ir praleista dozė

Ką daryti, jei suvartojote per daug?

Jei netyčia pavartojote per didelį kiekį trolamino salicilato ar pastebėjote sunkių reakcijų, nedelsiant kreipkitės į medikus.

Praleistos dozės atvejis

Pamiršus naudoti preparatą numatytu laiku, reikėtų jį užtepti vos prisiminus, išskyrus atvejus, kai jau beveik atėjo laikas kitai dozei. Nenaudokite dviejų dozių iš karto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *