Topikalus aliuminio chloridas dažniausiai naudojamas kaip stiprus prakaitavimą mažinantis preparatas. Jis gali padėti sergant gausaus prakaitavimo sutrikimu, kai prakaituojama pažastyse, ant delnų ar pėdų. Gali būti skiriamas ir kitoms būklėms, atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas.
Kaip veikia aliuminio chloridas ant odos?
Ši priemonė veikia tiesiogiai prakaito liaukas: ji laikinai užblokuoja jų veiklą, todėl sumažėja ar visai išnyksta prakaitavimo simptomai toje vietoje, kur produktas tepamas.
Kokios yra aliuminio chlorido formos?
Aliuminio chloridas išoriškai tepamas ant odos skirtingomis koncentracijomis. Dažniausiai tai yra šios tirpalo formos:
- 6,25 % tirpalas
- 12 % tirpalas
- 15 % tirpalas
- 20 % tirpalas
Preparatai parduodami ir be prekės pavadinimo, ir kaip konkretūs vaistiniai produktai.
Kaip laikyti gaminį?
Rekomenduojama preparatą laikyti kambario temperatūroje, sausai, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės. Laikyti reikėtų tarp 20 °C ir 25 °C. Trumpam laikui pervežant galima ir kiek platesnė temperatūros skalė – nuo 15 °C iki 30 °C.
Galimi šalutiniai poveikiai
Dažniausi nepageidaujami reiškiniai
Pagrindinės nepageidaujamos reakcijos – odos sudirginimas ir bėrimas. Jeigu šie simptomai tampa labai nemalonūs, pasikonsultuokite su gydytoju.
Rimtesni šalutiniai poveikiai
Nors reti, stipresni šalutiniai poveikiai gali būti sunkios alerginės reakcijos. Jeigu pastebite šiuos simptomus, nedelsiant nutraukite naudojimą ir kreipkitės į medikus:
- Kvėpavimo sutrikimai, švokštimas
- Širdies plakimas
- Karščiavimas ar bendras blogumas
- Padidėję limfmazgiai
- Patinusi veido, burnos ar liežuvio sritis
- Rijimo sunkumai ar gerklės susiaurėjimas
- Niežulys, dilgėlinė
- Pykinimas, vėmimas
- Galvos svaigimas ar apalpimas
- Pilvo spazmai
- Sąnarių skausmai
Kada nenaudoti aliuminio chlorido?
Jei esate alergiški bet kuriai šio preparato sudedamajai daliai, rekomenduojama jo nevartoti. Tai galioja ir tam tikriems preparatų variantams ar pagalbinėms medžiagoms. Dėl sudėties pasitarkite su vaistininku, jei turite abejonių.
Specialios atsargumo priemonės
- Nelaikykite preparato vaikams pasiekiamoje vietoje.
- Nepatartina naudoti ant pažeistos ar sudirgusios odos.
- Jeigu prasidėjo stiprus bėrimas ar alerginė reakcija, nutraukite naudojimą.
- Preparato nepatepkite į akis – patekus, akis skubiai plaukite vandeniu.
- Po depiliacijos ar maudynių geriau nenaudoti – tepkite prieš naktį, kad poveikis būtų stipriausias ir odai nereikėtų kontakto su vandeniu 6–8 valandas.
- Naudojant aliuminio chloridą, venkite kitų dezodorantų ar antiperspirantų toje pačioje vietoje.
Pasitarkite su gydytoju, jeigu
- Turite inkstų funkcijos sutrikimų
- Jūsų oda jautri arba sergate odos ligomis
- Esate nėščia arba planuojate nėštumą – specialistas pasakys, ar galite vartoti šį preparatą šiuo periodu
- Žindote kūdikį – aptarkite vartojimą su gydytoju
Sąveika su kitais vaistais ir maistu
Šiuo metu žinomos sąveikos tarp išoriškai naudojamo aliuminio chlorido ir maisto ar gėrimų nėra. Taip pat žinomos sąveikos su alkoholiniais gėrimais nėra nustatyta. Nepageidaujamų reakcijų su kitais vaistais, vitaminais ar papildais nepastebėta, tačiau naudinga visada informuoti gydytoją apie visus vartojamus preparatus.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.