Ikar Oral: vartojimas, šalutinis poveikis, sąveika

Vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodyta ant pakuotės arba kaip paskyrė gydytojas. Neviršykite rekomenduotos dozės. Jei turite klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Geležis geriausiai pasisavinama tuščiu skrandžiu (dažniausiai, jei išgeriama likus 1 valandai iki valgio arba 2 valandoms po valgio). Jei pasireiškia skrandžio diskomfortas, galite vaistą vartoti su maistu. Žemiau pateiktos instrukcijos kūdikiams ir vaikams skirtoms lašų formoms. Venkite vartoti antacidų, pieno produktų, arbatos ar kavos likus 2 valandoms iki ar po šio vaisto vartojimo, nes jie mažina jo veiksmingumą.

  • Tabletę ar kapsulę geriama užgeriant pilna stikline vandens (240 ml), nebent gydytojas nurodė kitaip. Po išgertos tabletės ar kapsulės bent 10 minučių negulėkite.
  • Pailginto veikimo kapsules nurykite nepažeistas. Nekramtykite ir nesmulkinkite pailginto veikimo kapsulių ar tablečių, nes taip vaistas išsiskirs per greitai ir gali padidėti šalutinio poveikio rizika. Taip pat neskaldykite tablečių nebent ant jų pažymėta brūkšnelis ir gydytojas ar vaistininkas nurodė tai daryti. Nurykite visą arba perpjautą tabletę nekramtydami ir nesmulkindami.
  • Kramtomąsias tabletes reikia gerai sukramtyti ir nuryti.
  • Skystą suspensiją prieš kiekvieną dozę gerai suplakite.
  • Suaugusiesiems skirtos skystos vaisto formos dozę tiksliai pamatuokite specialiu matavimo prietaisu arba šaukšteliu. Nenaudokite namuose esančių šaukštų, nes galite netiksliai pamatuoti dozę. Dozę sumaišykite su stikline vandens ar sulčių ir išgerkite per šiaudelį, kad būtų sumažinta dantų patamsėjimo rizika.
  • Kūdikiams ar vaikams skirtus vaistinius lašus duokite naudodami pridėtą dozatorių. Dozę galima duoti tiesiai į burną (prie liežuvio gilumos) arba sumaišyti su mišinuku (ne pienu), vaisių sultimis, koše ar kitu maistu, kaip nurodyta, kad vaikas lengviau priimtų vaistus. Geriausia šį vaistą duoti iš karto po valgio. Laikykitės instrukcijų, nurodytų jūsų naudojamos prekės pakuotėje.
  • Vartokite vaistą reguliariai, kad gautumėte maksimalią naudą. Kad nepamirštumėte, vartokite jį kasdien tuo pačiu metu.

Šalutinis poveikis

  • Gali pasireikšti vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo spazmai ar skrandžio diskomfortas. Šie poveikiai paprastai būna laikini ir praeina, kai organizmas pripranta prie vaisto. Jei šie šalutiniai poveikiai trunka arba stiprėja, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
  • Geležis gali nudažyti išmatas juodai – tai nėra pavojinga.
  • Jeigu gydytojas paskyrė šį vaistą, jis nusprendė, kad nauda yra didesnė už šalutinio poveikio riziką. Daugelis žmonių, vartojančių šį vaistą, nejaučia sunkių šalutinių poveikių.
  • Labai sunkios alerginės reakcijos į šį vaistą yra retos. Tačiau nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebite sunkių alerginės reakcijos požymių, tokių kaip bėrimas, niežulys ar tinimas (ypač veido, liežuvio, gerklės), stiprus galvos svaigimas ar kvėpavimo pasunkėjimas.
  • Šiame sąraše nenurodyti visi galimi šalutiniai poveikiai. Jei pastebite kitokių poveikių, informuokite gydytoją ar vaistininką.
  • Mokslinės konsultacijos dėl šalutinio poveikio kreipkitės į gydytoją.

Įspėjimai

  • Atsitiktinis geležies turinčių preparatų perdozavimas yra viena pagrindinių mirtino apsinuodijimo priežasčių vaikams iki 6 metų amžiaus. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje. Jei vis dėlto perdozuota, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar nuodų kontrolės centrą.

Atsargumo priemonės

  • Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, informuokite gydytoją ar vaistininką, jei esate jam alergiškas ar turite kitų alergijų. Šio produkto sudėtyje gali būti neaktyvių medžiagų, kurios gali sukelti alergines reakcijas ar kitų problemų. Pasitarkite su vaistininku dėl detalesnės informacijos.
  • Prieš vartodami šį vaistą, informuokite gydytoją ar vaistininką apie savo sveikatos istoriją, ypač jei turite: geležies perteklių (pvz., hemachromatozę, hemosiderozę), piktnaudžiavote alkoholiu, kepenų ar skrandžio bei žarnyno problemų (pvz., opos, kolitas).
  • Jei jūsų vartojamame geležies papilde yra ir folio rūgšties, būtinai informuokite gydytoją ar vaistininką, jei jums nustatytas vitamino B12 trūkumas (pvz., piktybinė mažakraujystė) prieš pradėdami jį vartoti. Folio rūgštis gali klaidingai pagerinti kai kurių tyrimų rezultatus dėl vitamino B12 trūkumo, tačiau ši būklė gali likti negydoma ir sukelti rimtų nervų sistemos pažeidimų (pavyzdžiui, periferinės neuropatijos simptomus – tirpimą, skausmą, dilgčiojimą). Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku dėl daugiau informacijos.
  • Kramtomos tabletės gali turėti aspartamo. Jei turite fenilketonuriją (PKU) ar kitų priežasčių riboti aspartamo (ar fenilalanino) vartojimą, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  • Skystos šio produkto formos gali turėti cukraus ir/ar alkoholio. Atsargiai vartokite, jei sergate cukriniu diabetu, priklausomybe nuo alkoholio ar kepenų ligomis. Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku dėl saugaus vartojimo.
  • Nėštumo metu šį vaistą vartokite tik tada, kai tai būtina. Aptarkite riziką ir naudą su gydytoju.
  • Šis vaistas patenka į motinos pieną. Prieš pradėdamos žindyti, pasitarkite su gydytoju.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *