Kala Oral: vartojimas, šalutiniai poveikiai, sąveika

Probiotikai yra sudaryti iš skirtingų mikroorganizmų rūšių, tokių kaip mielės (saccharomyces boulardii) ir bakterijos (pvz., lactobacillus, bifidobacterium). Šie mikroorganizmai (flora) natūraliai aptinkami skrandyje, žarnyne ir makštyje. Tam tikros būklės, pavyzdžiui, antibiotikų vartojimas ar kelionės, gali pakeisti įprastą bakterijų ar mielių pusiausvyrą. Probiotikai vartojami gerinti virškinimą ir atstatyti natūralią florą.

Naudojimas

Probiotikai gali būti naudojami gydant žarnyno sutrikimus, tokius kaip viduriavimas ar dirgliosios žarnos sindromas, egzemą, makšties mielių infekcijas, laktozės netoleravimą ir šlapimo takų infekcijas. Probiotikus galima rasti maisto produktuose, tokiuose kaip jogurtas, pienas, sultys ir sojos gėrimai, ir kaip maisto papildus (kapsulės, tabletės, milteliai). Skirtingi produktai turi skirtingą paskirtį. Visada patikrinkite etiketėje, jei norite sužinoti konkretaus produkto vartojimo būdą.

Dalis maisto papildų gali turėti kenksmingų priedų ar priemaišų. Norėdami sužinoti daugiau apie vartojamą produktą, pasitarkite su vaistininku.

Šio produkto saugumo ar veiksmingumo nėra įvertinusi oficiali sveikatos priežiūros institucija. Dėl papildomos informacijos kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip vartoti probiotikus

Laikykitės visų nurodymų, pateiktų ant produkto pakuotės. Kreipkitės į produkto etiketę, norėdami sužinoti, ar jį reikia nuryti, sukramtyti, pabarstyti ant maisto ar sumaišyti su skysčiu. Jei vartojate skystos formos produktą, dozę matuokite specialiu matavimo įtaisu. Nenaudokite buitinio šaukšto, kad išvengtumėte netikslios dozės. Dėl klausimų kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Kai kurie probiotikai gali būti sudaryti iš gyvų bakterijų (kaip bifidobakterijos). Antibiotikai gali silpninti tokių produktų poveikį. Produktus su gyvomis bakterijomis vartokite bent 2–3 valandas prieš arba po antibiotikų vartojimo. Laikykitės konkretaus produkto nurodymų.

Jei vartojate šį produktą profilaktiškai ar gydydami su antibiotikais susijusį viduriavimą, nevartokite jo, jei patiriate aukštą temperatūrą arba ilgiau nei 2 dienas, nebent nurodė gydytojas. Tai gali būti rimtos būklės ženklas, kai būtina medicininė pagalba.

Jeigu jūsų būklė išlieka ar blogėja, arba manote, kad galite turėti rimtą sveikatos sutrikimą, kreipkitės į gydytoją.

Šalutinis poveikis

Gali pasireikšti padidėjęs skrandžio dujų susidarymas ar pilvo pūtimas. Jei šie simptomai nepraeina ar blogėja, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Jei pasireiškia sunkūs šalutiniai poveikiai, praneškite gydytojui: užsitęsęs gerklės skausmas, karščiavimas, šaltkrėtis ir kiti infekcijos požymiai.

Labai rimta alerginė reakcija pasitaiko retai. Tačiau jeigu pastebite alerginės reakcijos požymius – odos bėrimą, niežulį ar tinimą (ypač veido, liežuvio, gerklės), stiprų galvos svaigimą, kvėpavimo pasunkėjimą – nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Tai nėra visi galimi šalutiniai poveikiai. Jei pastebite kitų, čia nenurodytų simptomų, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Atsargumo priemonės

Prieš vartodami šį produktą, informuokite gydytoją ar vaistininką, jei esate jam alergiški arba turite kitų alergijų. Papildai gali turėti nereikšmingų ingredientų, galinčių sukelti alergines reakcijas ar kitas problemas. Dėl informacijos teiraukitės vaistininko.

Prieš vartodami šį produktą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, jei turite šalutinių sveikatos problemų: viduriuojate ilgiau nei 2 dienas (ypač jei kartu kyla temperatūra), jums silpna imuninė sistema (dėl chemoterapijos, ŽIV infekcijos ar kitų priežasčių), dažnai kartojasi makšties ar šlapimo takų infekcijos.

Skysti produktai, maistas, milteliai ar kramtomosios tabletės gali turėti cukraus ar aspartamo. Būkite atsargūs, jei sergate diabetu, fenilketonurija ar kita liga, dėl kurios reikia vengti tam tikrų ingredientų. Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, kaip saugiai vartoti produktą.

Prieš gydydamiesi ar ruošdamiesi chirurgijai pasakykite gydytojui ar odontologui apie visus vartojamus produktus, įskaitant receptinius, nereceptinius vaistus ir žolinius papildus.

Nėštumo metu vartokite šį preparatą tik aiškiai būtinu atveju. Aptarkite riziką ir naudą su gydytoju.

Nežinoma, ar šis produktas patenka į motinos pieną. Pasitarkite su gydytoju prieš žindydami.

Sąveika su kitais vaistais

Vaistų sąveika gali pakeisti jūsų medikamentų poveikį ar padidinti sunkių šalutinių poveikių riziką. Čia nenurodyta visa galima sąveika tarp vaistų. Sudarykite visų vartojamų produktų (receptinių, nereceptinių, žolinių) sąrašą ir pasidalinkite su gydytoju bei vaistininku. Saviškai nekeiskite vaistų skyrimo ar dozės be gydytojo leidimo.

Su kai kuriais probiotikais gali sąveikauti tokie vaistai kaip antibiotikai ar priešgrybeliniai vaistai (pvz., klotrimazolas, ketokonazolas, grizeofulvinas, nistatinas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *