Gurkšnodami šiltą sūrų vandenį, malšinate peršalimo ir alergijos sukeltus gerklės skausmus. Bet čia daugiau! Mums visiems reikia nedidelio natrio ar druskos kiekio, kad palaikytume tinkamą skysčių funkciją ir elektrolitų kiekį organizme. Taigi, druskos maišymas vandenyje ir gėrimas skatina hidrataciją, elektrolitų pusiausvyrą ir virškinimą. Sūdyto vandens gėrimas taip pat gali padėti sustiprinti imuninę sistemą.
7 šilto sūraus vandens privalumai sveikatai
1. Rehidratacija ir elektrolitų balansas
Bet kokios formos vandens gėrimas padeda išlaikyti hidrataciją, tačiau sūrus vanduo taip pat padeda palaikyti tinkamą elektrolitų balansą. Kad žmogaus organizmas veiktų geriausiai, jam reikia tikslios elektrolitų, įskaitant natrio, kalio, kalcio ir magnio, balanso. Taigi, kai vartojate sūrų vandenį saikingai, jis gali padėti papildyti šiuos būtinus elektrolitus, prarastus fizinio aktyvumo, karštų sąlygų ar ligų metu. Jūsų raumenys, nervai ir kūno sistemos veiks efektyviau, jei gersite sūrų vandenį.
2. Skatina virškinimo sveikatą
Vartojant saikingai, sūrus vanduo gali padėti pagerinti virškinimą. 2010 m. atliktas tyrimas žurnale „Journal of Alternative and Complementary Medicine“ parodė, kad sūrus vanduo gali padėti ištuštinti. Tai gali padidinti virškinimo skysčių sekreciją, kuri padės suskaidyti maistą skrandyje ir pagerins maistinių medžiagų įsisavinimą. Be to, jis padeda palaikyti reguliuotą skrandžio pH lygį, o tai būtina norint užtikrinti geriausią įmanomą virškinimą.
3. Detoksikacija
Sūrio vandens gėrimas gali turėti detoksikuojančių savybių, kurios gali padėti prakaituojant pašalinti iš organizmo toksiškus junginius. Be to, sūrus vanduo gali suaktyvinti inkstų ir kepenų veiklą, o tai padeda organizmui pašalinti atliekas. Tai gali pagerinti bendrą sveikatą ir gerovę.
4. Naudinga odai
Sūrus vanduo taip pat gali pagerinti jūsų odos būklę. Kai naudojamas lokaliai, sūrus vanduo gali padėti nušveisti ir atjauninti odą, sumažinti spuogų, psoriazės ir egzemos simptomus. Tačiau kai geriate sūrų vandenį, oda gali būti skaidresnė ir sveikesnė, nes padeda subalansuoti organizmo pH lygį, mažina uždegimą ir pašalina toksinus.
5. Apsaugo nuo kvėpavimo problemų
Kai mūsų gerklė jaučiasi šiek tiek sudirgusi, mūsų mamos visada siūlo gargaliuoti šiltu sūriu vandeniu ir gerti. Remiantis in vivo tyrimu, sūrus vanduo blokuoja imunoglobulino E (IgE), histamino ir priešuždegiminių citokinų atsakus, kurie taip pat gali sukelti alerginę reakciją. Dr Ratna taip pat sako: „Sūrus vanduo padeda suskaidyti gleives, mažina uždegimą ir mažina diskomfortą, o tai pagerina bendrą plaučių ir kvėpavimo funkciją, todėl tai gali būti namų gynimo priemonė nuo peršalimo, alergijų ir kitų kvėpavimo takų ligų.
6. Skatina svorio metimą
Ne tiesiogiai, bet saikingas sūraus vandens gėrimas gali netiesiogiai padėti valdyti svorį. Tai gali padėti išvalyti virškinimo sistemą ir pašalinti toksinus bei atliekas, kurios gali padėti išlaikyti sveiką svorį.
7. Streso mažinimas
Raminantis ir raminantis sūraus vandens poveikis yra gerai žinomas. Tai padeda atsipalaiduoti ir sumažinti streso lygį. Sūriame vandenyje esantys mineralai, tokie kaip magnis, ramina nervų sistemą, padeda jaustis lengviau ir gerina psichinę savijautą.
Ar šiltas sūrus vanduo yra geresnis už įprastą sūrų vandenį?
Sūdyto vandens gėrimas paprastai yra naudingas jūsų sveikatai. Tačiau šiltas sūrus vanduo dažnai rekomenduojamas dėl jo raminančio ir gydomojo poveikio. Tai gali padėti susidoroti su virškinimu, kvėpavimo sutrikimais ir sumažinti stresą. Jis gali būti naudojamas kaip namų priemonė nuo alergijos ar peršalimo sukeltos gerklės skausmo ir sudirginimo. Prieš gerdami įsitikinkite, kad druska visiškai ištirpo, kad išvengtumėte diskomforto ar dirginimo. Be to, gerkite jį saikingai.
Nors jūros vandens gėrimas turi keletą naudos sveikatai, svarbiausia yra saikas. Per didelis druskos vartojimas gali sukelti daug sveikatos problemų, tokių kaip padidėjęs kraujospūdis ir susilpnėjusi inkstų funkcija.

Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.